پکیج مشاوره مهاجرت به کشور ایتالیا

پکیج مشاوره مهاجرت به کشور ایتالیا
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
300 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان پکیج مشاوره مهاجرت به کشور ایتالیا و آشنایی با زندگی در ایتالیا را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به مشاوره در زمینه مهاجرت قرار دهیم.

پکیج مشاوره مهاجرت به کشور ایتالیا

در پکیج مشاوره مهاجرت به کشور ایتالیا و آشنایی با زندگی در ایتالیا شما به صورت کامل با تمامی ابعاد و جوانب مهاجرت به این کشور آشنا خواهید شد.

جمهوری ایتالیا کشوری است واقع در اروپای جنوبی که از اصلی ترین قدرت های اقتصادی در دنیا و همچنین هشتمین کشور در بین کشور های دنیا از لحاظ تولید نا خالص داخلی محسوب می شود. ایتالیا از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. پایتخت کشور ایتالیا شهر تاریخی رم می باشد. جمعیت کشور ایتالیا حدود 60 میلیون نفر به شمار می رود و اکثریت آن ها دین مسیحی دارند. واحد پول کشور ایتالیا در گذشته لیر ایتالیا بود اما در حال حاضر تمامی خرید و فروش ها و مبادلات با واحد پولی یورو صورت می گیرد. نوع حکومت کشور ایتالیا جمهوری بوده و زبان رسمی مردم این کشور ایتالیایی می باشد.

ایتالیا کشوری ست جز گروه هشت و یک کشور توسعه یافته در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم هست. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفراست ودین غالب مردم ایتالیا مسیحی هست.

پنجمین کشور پرجمعیت اروپا، ایتالیا هست. ایتالیا آب ‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌ وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

از روش های مهاجرت به ایتالیا میتوان به راه های زیر اشاره کرد:

  • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق کار
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های پر طرفدار مهاجرت به کشو ایتالیا از راه تحصیل می باشد که در ادامه به شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می پردازیم. از دلایل پر طرفدار بودن این روش می توان به اخذ ویزای شنگن و بورسیه های تحصیلی ایتالیا از دانشگاه های این کشور اشاره کرد. تحصیل در ایتالیا برای کودکان از سن 3 سالگی و در مهد کودک آغاز می شود و از سن 6 تا 11 سالگی کودکان در مدارس ابتدایی در کشور ایتالیا به تحصیل می پردازند.

بعد از پایان دوران ابتدایی و از سن 11 تا 14 سالگی کودکان در دوره متوسطه اول و از 14 تا حدود 17سالگی کودکان در دوره دوم متوسطه سپری می شود. تحصیل در ایتالیا برای کودکان از سن 6 تا 16 سالگی اجباری می باشد و در صورتی که بتوانند در دروس خود موفق عمل کنند می توانند به مقاطع تحصیلی بعدی همچون کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز راه یابند.

بعد از تحصیل در مدارس افراد می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند. اولین مقطع پس از اخذ دیپلم مقطع کارشناسی می باشد که اکثرا به زبان ایتالیایی تدریس می شود اما تحصیل به انگلیسی نیز در دانشگاه های ایتالیا امکان پذیر می باشد. اغلب دانشگاه های ایتالیا آزمون ورودی دارند که متقاضی باید نمره کافی را در آن ها به دست آورد تا بتواند وارد دانشگاه شود.

مقطع کارشناسی 4 سال زمان می برد و متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 یا مدرک زبان ایتالیایی B2 داشته باشد. پس از این مقطع دانشجو می تواند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نماید که حدودا 2 سال زمان می برد و تحصیل در این مقطع به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر می باشد. از مدارک مورد نیاز این مقطع می توان به مدرک آیلتس 6.5 یا مدرک زبان ایتالیایی B2 اشاره کرد.

بعد از اتمام مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می تواند وارد مقطع دکتری گردد که از لازمه های آن داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما و همچنین داشتن رزومه علمی قوی و مقالات معتبر پژوهشی می باشد. همچنین مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 به بالا برای ورود به این مقطع لازم است.

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

بعد از به پایان رسیدن تحصیلات در کشور ایتالیا میتوان برای مدت زمان حداقل ۶ ماه ویزای تحصیلی را تمدید کرد و یا برای تبدیل آن به انواع دیگر ویزاهای اقامتی ازجمله ویزای کار اقدام نمود. شرط اقدام برای اقامت دائم ایتالیا حداقل ۵ سال زندگی در خاک این کشور می باشد که ۲ سال آن باید با کار و پرداخت مالیات باشد و از زمان ورود فرد به خاک این کشور و اخذ کارت اقامت این مدت محاسبه میگردد.

مهاجرت کاری: کار یکی از موثرترین اقدامات جهت اخذ ویزا ایتالیا می‌باشد که پس از اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند.

پکیج مشاوره مهاجرت به کشور ایتالیا و آشنایی با زندگی در ایتالیا

ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز به مدت ۶ ماه می‌باشد و فرد می‌تواند در طول این مدت به جستجوی کار در کشور ایتالیا بپردازد و پس از پیدا کردن کار اقامت مربوطه را اخذ می‌نماید.

افرادی که فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های اروپائی هستند در اولویت جهت دریافت کار محسوب می‌شوند، همچنین کشور ایتالیا به‌واسطه‌ی بورسیه‌های تحصیلی که سالیانه در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان خارجی ازجمله ایرانی‌ها اعطا می‌کند دارای شرایط بسیار خوبی جهت ادامه تحصیل است.

فرد متقاضی پس از گرفتن کار و پرداخت مالیات به مدت ۴ تا ۵ سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا می‌گردد. شایان‌ذکر است که دانشجویان در حین تحصیل برای مقطع کارشناسی اجازه کار پاره‌وقت، نیمه‌وقت یا کار دانشجویی حدوداً ۱۰ ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به ۲۰ ساعت کار می‌باشند.

میزان رضایت مهاجران به ایتالیا

اولین دسته به‌طور دقیق به فرهنگ بستگی دارد. فرهنگ مردم کشور ایتالیا کمی عجیب است و یک سری رسم و رسوم‌ها در شهر‌های مختلف این کشور دیده می‌شود که به نوبه خود می‌تواند کمی عجیب باشد. ایتالیا از نظر اقتصادی و سیاسی در لیست پنجم قدرت برتر اروپا قرار دارد. این کشور برای کسانی که از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند یک انتخاب خوب محسوب می‌شود. نتیجه  نظرسنجی میزان رضایت در این کشور این‌طور اعلام شده است 75 درصد از ایرانیان معتقد هستند که این کشور از نظر فرهنگی با ایران سازگار است.

مورد بعدی در خصوص نحوه زندگی در ایتالیا است. در این کشور قوانین تحصیلی به شکلی است که ایرانیان می‌توانند به خوبی ضمن تحصیل به کار بپردازند. در نظر داشته باشید که این کشور یکی از غول‌های تحصیلی در جهان است؛ در واقع نحوه زندگی قبل از تحصیل با بعد از آن بسیار متفاوت است. میزان رضایت تحصیلی در این کشور 89 درصد اعلام شده است.

سومین دسته‌بندی ما برای یافتن کار است. یافتن شغل یکی از دغدغه‌های مهم این نسل محسوب می‌شود. در کشور ایتالیا یافتن شغل هم بسیار آسان و هم بسیار سخت است؛ به‌طوری که عده‌ای میزان رضایت یافتن شغل را بالای 86 درصد و عده‌ای کمتر از 50 درصد می‌دانند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.