کتاب صوتی

کتاب های صوتی مورد پسند بسیاری از افرادی است که علاقه زیاد به کتاب خواندن دارند. زیرا با توجه به هزینه هایی که کتاب های چاپی دارند بیشتر افراد دوست دارند تا به صورت خیلی ارزان به کتاب های مورد نظرتان دسترسی داشته باشند.

همچنین از دیگر مزیت های کتاب صوتی در دسترس بودن آن می باشد. یعنی شما می توانید خیلی راحت در هر جایی که هستید هدفون تلفن همراه خودتان را در گوش تان قرار دهید و به کتاب مورد نظرتان گوش دهید. از این طریق دیگر نیازی نیست تا حجم زیادی از کتاب را همیشه به همراه داشته باشید.

به طور کلی کتاب های صوتی مزیت های فراوانی دارد که تقریبا تمام افراد با آنها آشنا هستید و در سال های اخیر با توجه به فشارهای کاری فراوان و هزینه های بالایی که به صنعت چاپ وارد گردید افراد زیادی به سمت تولید کتاب های صوتی گرایش پیدا کرده اند.

در واقع کتاب های صوتی به ما کمک می کند تا در وقت خودمان صرفه جویی نماییم و در هر جا و مکانی به مطالعه خودمان ادامه دهیم. به عنوان مثال زمانی که در اتوبوس یا مترو هستیم می توانیم به راحتی به کتاب مورد نظرمان گوش کنیم و از آن لذت ببریم. یا هنگامی که برای خواب به رختخواب می رویم می توانیم به راحتی از زمان قبل از خواب استفاده کنیم و کتاب صوتی مورد علاقه مان را گوش کنیم.

فواید کتاب صوتی

تا حدودی با اهمیت و فواید کتاب صوتی آشنا شدیم و متوجه شدیم که کتاب هایی که به صورت صوتی در اختیار افراد قرار می گیرد از نظر وزن، حجم و سایر موارد بهتر از کتاب های چاپی است. اما با این شرایط باز هم افرادی هستند که دوست دارند تا کتاب ها را در دست بگیرند و کاغذ و جلد کتاب را در دستانشان لمس کنند و این کار لذت خاصی به آنها می دهد.

بنابراین با توجه به سلیقه های مختلفی که وجود دارد باید به تمام طیف افراد اهمیت دهیم و بدانیم که در عین حال افرادی وجود دارند که علاقه زیادی به کتاب صوتی دارند و در کنار آنها افرادی هستند که به کتاب های چاپی علاقه دارند.

کتاب صوتی چیست و چه فوایدی دارد؟

با توجه به مزیت های فراوانی که در کتاب های صوتی وجود دارد افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و با همکاری گویندگان متعدد اقدام به تولید و توزیع کتاب های صوتی می کنند. در واقع کتاب صوتی بهترین وسیله برای افزایش دانش و آگاهی محسوب می شود. چرا که شما می توانید کتاب مورد نظرتان را دانلود و سپس آن را در کامپیوتر یا لپ تاپ و یا موبایل خود ذخیره نمایید و هر زمان که وقت کردید به آن گوش کنید. شایان ذکر است که تا به امروز کتاب های صوتی فراوانی تولید و توزیع شده است و با توجه به شرایطی که وجود دارد تا چند سال دیگر تعداد زیادی از کتاب ها در قالب فایل صوتی در اختیار افراد قرار می گیرد.

انواع کتاب های صوتی

کتاب های صوتی خاص یک کشور نیست و تمامی کشورها در این زمینه فعالیت می کنند و امروزه شما می توانید به راحتی هر کتاب معروفی که در دنیا وجود دارد را بر روی تلفن همراه خود داشته باشید. نکته بسیار مهمی که در خصوص کتاب های صوتی باید اشاره شود این است که افراد بسیاری به دلیل داشتن صداهای دلنشین و جذاب در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و از این طریق به کسب درآمد می پردازند.

بنابراین شما می توانید بر روی صدای خود کار کنید و خودتان در زمینه گویندگی کتاب صوتی فعالیت نمایید. اگر شما سری به سایت های خارجی بزنید متوجه می شوید که در سراسر دنیا سازمان های مختلفی اقدام به تهیه و تولید کتاب های صوتی می کنند و آن را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

توجه به کیفیت کتاب های صوتی از جمله مواردی است که باید به آن توجه شود. زیرا اگر شما از تجهیزات مناسب برای تولید کتاب های صوتی برخوردار نباشید هرگز نمی توانید کتاب های خوبی را به مردم تحویل دهید. از این رو شما باید به تجهیزات مورد نیاز دسترسی داشته باشید و از طرف دیگر با گوینده ای خبره و خوش صدا برای تهیه کتاب صوتی همکاری کنید. از این طریق شما می توانید یک کتاب صوتی عالی را در اختیار دیگران قرار دهید تا زمانی که افراد به کتاب صوت گوش می دهند بتوانند ارتباط خوبی با کتاب برقرار کنند.

پس متوجه شدیم برای تهیه کتاب های صوتی نیاز به شرایط خاصی می باشد تا بتوانید کتاب با کیفیتی را در اختیار افراد قرار دهیم. نوع فرمت اغلب کتاب های صوتی به صورت ام پی تری (MP3) است که از محبوب ترین فرمت های صوتی می باشد. این فرمت صوتی بر روی تمامی دستگاه های الکترونیک قابل پخش است و شما می توانید به راحتی به کمک نرم افزارهای پخش موسیقی اقدام به اجرای فایل های صوتی مورد نظرتان نمایید.

کتاب های صوتی برنا اندیشان

با توجه به اهمیتی که موضوع کتاب خوانی دارد ما در فروشگاه برنا اندیشان تصمیم گرفتیم تا بخشی را برای کتاب های صوتی در نظر بگیریم و کتاب های صوتی برتر را در اختیار شما علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم. شما به راحتی می توانید از خدمات بخش مربوط به کتاب های صوتی وب سایت برنا اندیشان استفاده کنید و از گوش دادن به کتاب صوتی مورد نظرتان نهایت لذت را ببرید.

زمانی که شما وارد وب سایت برنا اندیشان می شوید و به بخش کتاب های صوتی می روید می توانید به تعداد زیادی کتاب های صوتی دسترسی داشته باشید. این کتاب ها در موضوعات مختلف تهیه شده اند و طیف زیادی از سلایق را شامل می شود. یعنی اگر شما به رمان علاقه داشته باشید می توانید کتاب مورد نظرتان را در این قسمت پیدا کنید و به راحتی آن را در اختیار داشته باشید.

گوش دادن به کتاب های صوتی بسیار لذت بخش است و می تواند سبب ایجاد آرامش در انسان شود. زیرا بسیاری از افراد علاقه دارند تا به کتاب های صوتی گوش کنند و این کار لذت زیادی به آنها می دهد.

برای دانلود کتاب های صوتی به لینک زیر مراجعه نمایید تا بتوانید به مجموعه کاملی از کتاب های صوتی برتر دسترسی کامل داشته باشید.


کتاب های الکترونیک

در کنار کتاب های صوتی نوع دیگری از کتاب ها وجود دارد که سابقه بیشتری نسبت به کتاب های صوتی دارد. این نوع کتاب ها را تحت عنوان کتاب های الکترونیک می شناسند که فرمت اصلی آن ها پی دی اف (PDF) است. به این شکل که مراکزی وجود دارد و به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند. یعنی کتاب های مختلف را اسکن می کنند و با کیفیت بالا تبدیل به عکس کرده و سپس آن را به یک فایل پی دی اف تبدیل می کنند. به این صورت شما می توانید کتاب چاپی که وزن بسیار زیادی دارد را به صورت نسخه الکترونیکی در سیستم کامپیوتر یا موبایل خود داشته باشید.

کتاب های صوتی فروشگاه برنا اندیشان

زمانی که شما به حجم کتاب الکترونیکی نگاه می کنید متوجه میشوید که حجم بسیار کمی داشته و اگر با خواندن کتاب های الکترونیکی مشکلی نداشته باشید می توانید به راحتی به کمک تلفن همراه خود هر نوع کتابی را در دسترس داشته باشید و آن را مطالعه کنید. البته در این باره نیز افرادی وجود دارند که به دلیل ناراحتی های مربوط به چشم و بینایی نمی توانند از روی تلفن همراه کتاب بخوانند و همین موضوع باعث می شود تا از کتاب های صوتی و یا کتاب های چاپی استفاده کنند.

کتاب صوتی بخوانیم یا کتاب الکترونیکی؟

اگر سوال شما این است که از بین دو فرمت کتاب صوتی یا کتاب الکترونیکی کدام را انتخاب کنید بستگی به خودتان دارد. زیرا ممکن است اصلا شما به هیچ یک از آن ها علاقه نداشته باشید و صرفا دوست دارید کتاب را به صورت چاپی بخوانید. یا ممکن است کتاب مد نظرتان به صورت صوتی موجود نباید و شما مجبور باشید کتاب چاپی اش را پیدا کنید.

گاهی اوقات نیز ممکن است شما به دنبال کتابی بگردید که هیچ کدام از نسخه های آن موجود نباشد. اما باید بگوییم که امروزه تقریبا هر کتابی در سه نسخه چاپی، الکترونیکی و صوتی در دسترس هستند و شما می توانید به راحتی به کتاب مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.

به طور کلی گوش دادن به کتاب کار بسیار آسانی است و انرژی زیادی از شما نمی گیرد. اما اگر بخواهید نسخه چاپی یا الکترونیکی یک کتاب را بخوانید باید از حس بینایی تان استفاده زیادی کنید و از طرف دیگر بعد از چند دقیقه خواندن دچار خستگی می شوید و به سرعت کتاب را کنار می گذارید. از این رو بسیاری از افراد گوش دادن به کتاب صوتی را پیشنهاد می دهند.

کتاب های خودیاری

نوعی از کتاب ها در بازار وجود دارد که تحت عنوان کتاب های خودیاری شناخته می شود. این کتاب های بسیار روان نوشته شده اند و مخاطب شان عموم افراد می باشند. در واقع افرادی که می خواهند مهارت های مختلف روانشناسی مانند غلبه بر استرس، افزایش اعتماد به نفس، کنترل خشم و سایر موارد مربوطه را یاد بگیرند پیشنهاد می شود تا از کتاب های خودیاری استفاده نمایند.

زیرا این کتاب ها بسیار ساده نوشته شده اند و هر فردی با خواندن آن می تواند به مطالب کتاب تسلط پیدا کند. فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان این مژده را به شما می دهد که به راحتی به مجموعه کاملی از کتاب های صوتی خودیاری دسترسی داشته باشید و بتوانید با دانلود آنها به راحتی موضوعات مختلف روانشناسی را بیاموزید.

به یاد داشته باشید که اگر شما قصد دارید تا وارد علم روانشناسی شوید و می خواهید مطالب تخصصی روانشناسی را بیاموزید می توانید در آغاز از کتاب های صوتی خودیاری شروع کنید و بعد از تسلط کامل بر مباحث موجود در کتاب به سراغ سایر مطالب آموزش روانشناسی بروید.

چرا که کتاب های صوتی خودیاری به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی هر موضوع تخصصی را به صورت خیلی ساده یاد بگیرید و سپس آن در زندگی خود به کار ببرید. کتاب های خودیاری برنا اندیشان از بهترین نسخه های صوتی است و شما می توانید با دانلود آنها به راحتی دانش خودتان را افزایش دهید و به تمامی مباحث موجود در آن تسلط کامل یابید.

برترین کتاب ها

در رابطه با این که چه کتاب هایی برتر هستند نظرات متفاوتی وجود دارد. شاید شما هم به سایت های مختلف سر زده باشید که از تیترهایی مانند ”کتاب هایی که باید از قبل از مرگ آنها را خواند” استفاده کرده اند. در واقع این کتاب ها به دلایل مختلفی پر فروش شده اند و شما نیز می توانید آنها را بخوانید. اما همواره به یاد داشته باشید که فقط این کتاب ها به عنوان بهترین و برترین کتاب های دنیا نیستند.

زیرا ممکن است به دلایل تبلیغاتی یک کتاب در جهان مشهور شود و شما فکر کنید که پس این کتاب بهترین کتاب دنیا است و زمانی که آن را می خوانید متوجه می شوید فقط یک کتاب معمولی است و فرقی با دیگر کتاب ها ندارد. به همین دلیل هرگز گول تبلیغات این چنینی را نخورید و به دنبال کتاب های مورد علاقه خودتان باشید. داخل وب سایت برنا اندیشان کتاب های برتر و خوبی وجود دارد که می توانید از طریق لینک زیر به آنها دسترسی داشته باشید.


فواید کتاب خوانی

همواره به تمام ما پیشنهاد می شود که کتاب بخوانیم، چرا که این کار ذهن ما را فعال نگه می دارد. به یاد داشته باشید که با افزایش سن ویژگی هایی مانند یادگیری نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و به همین دلیل شما باید از دوران جوانی مطالعات خود را آغاز کنید و تا جایی که می توانید کتاب بخوانید. این کار به شما کمک می کند تا اطلاعات و آگاهی تان را نسبت به پدیده های پیرامون افزایش دهید و نگاه تازه و جدید به دنیا داشته باشید. از طرف دیگر کتاب خواندن باعث می شود تا همیشه ذهن فعال و پویایی داشته باشید و بعد از مدتی شاهد افزایش میزان خلاقیت خودتان هستید.

بنابراین تا جایی که می توانید کتاب بخوانید و این کار را در برنامه روزانه تان قرار دهید. حتی اگر آنقدر سرتان شلوغ است که هیچ وقتی ندارید باز هم سعی کنید روزی ۵ الی ۱۰ دقیقه را به مطالعه و کتاب خوانی اختصاص دهید. در کنار فعال سازی ذهن می توانید دایره لغات خود را افزایش دهید و زمانی که با دیگران صحبت می کنید از واژه های جدیدی استفاده می کنید. تمام این کارها نشان می دهد که ما باید میزان مطالعه خودمان را افزایش دهیم تا هم به فرد آگاهی تبدیل شویم و هم از نظر ذهنی به فردی خلاق و سالم تبدیل شوید.

دسترسی به برترین کتاب های صوتی دنیا

به عنوان مثال اگر شما به افراد کتابخوان نگاه کنید متوجه میشوید که چقدر ذهن فعالی دارند و در مورد هر موضوعی صحبت می کنند و حس شوخ طبعی خوبی نیز در آنها رشد می کند. یعنی به راحتی می توانند واژه سازی نمایند و در سخنرانی ها بهترین ارائه را از خودشان نشان می دهند.از این رو اگر شما می خواهید میزان دانش و آگاهی تان را بیشتر کنید نیاز دارید تا سطح مطالعات خود را افزایش دهید.

همچنین باید اضافه کنیم که کتاب خواندن به انسان کمک می کند تا در دوران پیری دچار آلزایمر نشود. زیرا زمانی که شما کتاب می خوانید فکر را درگیر فکر کردن می کنید و در نتیجه مغزتان همیشه فعال است و به کمک این کار می توانید از ابتلا به آلزایمر جلوگیری نمایید.

چه کتابی بخوانیم؟

از دیگر سوالاتی که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد این است که چه کتابی را بخوانیم؟ این موضوع کاملا به علاقه و سلیقه شما بستگی دارد و شما باید بررسی کنید که خودتان به چه موضوعاتی علاقه دارید. بعد از آنکه متوجه شدید زمینه علاقه شما چیست می توانید وارد اینترنت شوید و کتاب هایی که مربوط به موضوع مورد نظرتان می شود را جستجو کنید و سپس اقدام به تهیه آن کتاب ها نمایید.

بعد از تهیه کردن کتاب ها شما باید شروع به خواندن کتاب ها کنید و در هنگام خواندن متوجه میشوید که به چه زمینه های دیگری علاقه دارید و همین طور به جلو حرکت کنید و از دل کتاب اول به سراغ سایر کتاب ها می روید و این روند به همین شکل ادامه می یابد.

در واقع شما با این کار زمینه علاقه تان را کشف می کنید و می دانید که دوست دارید چه کتاب را مطالعه کنید. همچنین شما می توانید از افرادی که مطالعه زیادی دارند و با کتاب های مختلف آشنا هستند نیز مشاوره بگیرید و از آنها بخواهید تا به شما کتاب های خوبی را معرفی کنند. زمانی که شما شروع به خواندن کتاب می کنید متوجه می شوید چقدر مطالب زیادی وجود دارد که شما از آنها چیزی نمی دانید و نیاز است تا دانش و آگاهی تان را در مورد آنها افزایش دهید.