پکیج آموزش روش های موفقیت مالی

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان پکیج آموزش روش های موفقیت مالی به صورت جامع و کاربردی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روش های موفقیت قرار دهیم.

پکیج آموزش روش های موفقیت مالی به صورت جامع و کاربردی

در پکیج آموزش روش های موفقیت مالی به صورت جامع و کاربردی شما علاقه مندان به یادگیری مباحث مربوط به موفقیت مالی با اصول و تکنیک های کسب موفقیت مالی آشنا خواهید شد.

چگونه به موفقیت مالی برسیم؟

تعاریف متعددی راجع به موفقیت مالی وجود دارد باید بگویم که همه ما در زندگی روزمره به دنبال موفقیت هستیم، اما با تعریف موفقیت خیلی آشنا نیستیم؛ زیرا اکثر مردم موفقیت مالی را داشتن خانه مجلل، ماشین های گران قیمت، ویلا، حساب های بانکی پر و مواردی از این قبیل می دانند از طرفی دیگر بعضی ها هم موفقیت مالی را در توانای رسیدگی به مخارج روزمره زندگی و یا کمک به فرزندان خود برای تحصیلات دانشگاهی می دانند.

باید توجه داشت که موفقیت مالی یک نقطه مشخص نیست، بلکه راهی است که باید در آن حرکت کنید  ممکن است از درآمد مالی خوبی برخوردار نباشید؛ اما همین که شما این راه را برای خود انتخاب کرده اید نسبت به دیگر افراد که مسیر مشخصی ندارند جلوتر هستید.

برای رسیدن به موفقیت مالی باید یک مسیر چند مرحله ی را طی کنید و هر مرحله ویژگی های خاص خودش را دارد؛ اگر شما فردی هستید که می توانید نیازهای اولیه زندگی را مانند خورد و خواک، لباس و مخارج درمانی را تامین کنید، باید بگویم که شما مرحله اول موفقیت مالی را پشت سر گذاشته اید. می توان مرحله دوم موفقیت را در این مورد دانست که اگر شما فردی هستید که می توانید قسمتی از حقوق خود را برای گذراندن اوقات فراغت کنار بگذارید یعنی این که شما درآمد خوبی دارید.

برای موفقیت مالی شما باید سعی کنید که هزینه های خود را در طول ماه کاهش دهید، این راه با حذف مخارج غیر ضروری میسر می گردد؛ و می توانند برای پول های خود در بلند مدت برنامه ریزی بهتری را انجام دهند. باید بگویم که این برنامه ریزی ها در بلند مدت نتایج خود را بهتر نشان می دهند. هر شخصی می تواند اقدام به برنامه ریزی برای حساب مالی خود کند، اما توانایی او برای دنبال کردن مسیری که انتخاب کرده مهم تر می باشد.

شما ممکن است افراد موفق زیادی را در میان اطرافیان خود بیابید؛ اما باید به شما بگویم که آن ها به هیچ وجه این موفقیت را یک شبه به دست نیاورده اند؛ بلکه برای تمام این موفقیت ها برنامه ریزی داشته اند تا این که به جایی رسیده اند که اکنون شما آن ها را به عنوان افراد موفق بشناسید.

باید بگویم افرادی که درک بهتری راجع به ارزش پول دارند، موفقیت مالی بهتری نسبت به دیگران دارند و در این راستا اگر شما اقدام به جمع آوری و پس انداز مقداری از حقوق ماهانه خود کنید، موفقیت مالی بیشتری در آینده خواهید داشت. حتی اگر بخش کوچکی را به این پس انداز اختصاص دهید، در آینده نتایج خیلی خوبی را خواهید دید.

هوش، استعداد و جذابیت ویژگی‌های خیلی خوبی هستند اما اغلب این موارد نیستند که افراد موفق و ثروتمند را از دیگران متمایز می‌کنند. موفقیت شانسی نیست و ثروت نیز اتفاقی به دست نمی‌آید. افرادی که به موفقیت و ثروت دست می‌یابند، عادت‌هایی دارند که بازده و بهره‌وری‌شان را افزایش می‌دهد. «تام کورلی» در کتابی با عنوانِ «عادات ثروتمندان: عادات روازنه‌ی افراد ثروتمند برای موفقیت»، به عادت‌هایی می‌پردازد که «دارا»ها را از «نَدار»ها متمایز می‌کند.

یکی از هدف‌های اصلی برای خیلی از مردم رسیدن به موفقیت مالی است، طوری که آن‌ها بتوانند بدون نگرانی از اینکه چگونه چک بعدی را پاس کنند زندگی کنند.

خواهید فهمید، کسانی که دارای موفقیت مالی هستند، کسانی هستند که اکثر زندگی خود را برای رسیدن به‌جایی که الآن هستند سخت کارکرده‌اند.

اگر شما از پرداخت در زندگی خود خسته شده‌اید، نکات زیر شما را برای یافتن روش‌های قدرتمند برای رسیدن به موفقیت مالی در زندگی بدون هیچ نگرانی مالی راهنمایی می‌کند.

در ادامه روش هایی برای رسیدن به موفقیت مالی در زندگی آمده است:

چشم‌ پوشی موقعیت دیگران

شما ممکن است کلمه “چشم و هم‌چشمی” شنیده باشید، مهم است وقتی شما می‌خواهید به موفقیت مالی برسید از موقعیت‌های دیگران چشم‌پوشی کنید. شما نیاز ندارید آنچه انجام می‌دهند، پا به‌پای دیگران انجام دهید.

دوستان شما ممکن پول زیادی را صرف چیزهای مهم کنند، این به این معنی نیست که شما همان کاری را انجام بدهید که دیگران انجام می‌دهند.

خیلی از مردم با پا به‌پای دیگران زندگی کردن، کسانی که موقعیت زندگی بالایی دارند، خود را به دام می‌اندازند.

مشکل اینجاست دارایی‌های شما به‌سرعت تخلیه می‌شوند. شما باید به خاطر داشته باشید اگرچه نوع زندگی و درآمد آن‌ها با شما ممکن است خیلی متفاوت باشد، وقتی بخشی از آن‌ها را دست دهید یا در مورد کاری که می‌کنید، جایی که زندگی می‌کنید یا لباسی که می‌پوشید کسی توجه نمی‏کند.

آن‌ها نگاه می‌کنند با آن‌ها چگونه رفتار می‌کنید. وقتی به مقایسه خود با دیگران پایان دهید و به‌جای آن بر موقعیت مالی خودتان تمرکز کنید، در مسیر درست برای موفقیت در زندگی قرارگرفته‌اید.

تنها قدرتمندترین دارایی ما باید ذهن ما باشد. اگر آن را به‌خوبی آموزش دهیم، در آن چیزی که به نظر می‏آید می‌توانید آن را به ثروت عظیمی تبدیل کنید.

فقط صرف آن چیزی را بکنید که نیاز دارید

اشکال دیگری که مردم‌دارند این است که بیشتر از آنچه می‌خواهند خرج می‌کنند. خیلی از مردم پول خود را صرف چیزی می‌کنند که واقعاً نیاز ندارند.

اگر تمرکز کنید فقط بر چیزی که نیاز دارید صرف کنید و بقیه پول خود را صرف بدهی کنید، یا ذخیره کنید، با گذشت زمان خواهی فهمید موقعیت مالی‌تان بهتر شده است.

یک‌راه خوب برای اینکه بدانید چقدر می‌توانید ذخیره کنید:

درآمدتان را پیگیری کنید و آنچه هرماه می‌گیرید

هزینه‌های مهم مانند آب، برق، مواد غذایی و هزینه خانه و غیره را جدا کنید
برای هزینه‌های خودتان مقدار کم اختصاص دهید، مثلاً صرف ۳۰هزار تومان در هفته یا در دو هفته بیشتر از ۶۰ هزار تومان نشود
هرگونه درآمد اضافی حتی اگر کم باشد مانند ۱۰هزار تومان، را در حساب خود ذخیره کنید

قبل از خرید بعدی خود از خود بپرسید، آیا واقعاً این را نیاز دارید و یا صرفاً فقط آن را می‌خواهید؟

از شک غیرضروری بپرهیزید

خیلی از مردم در وام گرفتن به دام می‌افتند تا در چیزهایی که واقعاً احتیاج ندارند پیشرفت کنند، مانند خریدن یک ماشین جدید یا قایق جدید یا اجاره یک‌خانه جدید. نکته اصلی اینجاست که تصمیم بگیرید که آیا می‏توانید صبر کنید و برای اولین بار پول خود را صرفه‌جویی کنید یا خیر.

درباره پول و بدهی مثبت فکر کنید. روند ایجاد امنیت مالی فقط مثبت فکر کردن درباره پول است و اینکه چگونه از شک رها شوید. ایده خوب این است بنشینید و درآمد خود را تحلیل کنید و بدهی‌های خود را ببینید که پول شما از کجا می‌آید و به کجا می‌رود.

در نظر بگیرید بدهی شما خوب است یا بد. بدهی خوب وامی است که شما برای سرمایه‌گذاری گرفته ‏اید، که بستگی به شرایط شما دارد، حتی ممکن است مالیات نیز برای آن گرفته شود. بدهی بد، بدهی با بهره بالا هست که از درآمد شما مانند کارت اعتباری شما یا خریدهایی که از کارت فروشگاه کرده‌اید پرداخت می‌شود. سعی کنید اول بدهی‌های بد را بدهید.

اهداف زندگی و استراتژی در اولویت اول خود را دوباره بنویسید

آخرین موضوع اما نه کم‌اهمیت، مهم است اهداف اصلی مالی را برای کاری که می‌خواهید تنظیم کنید. وقتی اهداف خود را نوشتید شروع کنید ببینید چه چیزی نیاز دارید تا آن را به واقعیت تبدیل کنید.

بعضی چیزهایی که از خود باید بپرسید تا درباره اهدافتان فکر کنید:

در ۵ سال / ۱۰ سال آینده / یا بعد بازنشستگی کجا می‌خواهید بروید؟
آیا هزینه‌های قابل پیش‌بینی وجود دارند که بر توانایی شما برای رسیدن به اهدافتان تأثیر بگذارند؟ مثل آموزش بچه یا نگهداری والدین مسن؟

آیا بدهی دارید که نیاز دارد پرداخت شود تا به اهدافتان برسید؟

به چقدر درآمد نیاز دارید تا به اهدافتان برسید؟

آیا فامیل یا وابستگان دیگری دارید که به شما متکی باشند؟

برای خانواده و وابستگان شما چه اتفاقی می‌افتد وقتی منبع درآمد خود را از دست بدهید؟

آیا اهدافتان با توجه به منابع مالی شما واقعی هستند؟

موانع نمی‌توانند شما را متوقف کنند. مشکلات نمی‌توانند شما را متوقف کنند. بیشتر از همه، دیگران نمی‏توانند شما را متوقف کنند. فقط شما می‌توانید خود را متوقف کنید.

موفقیت مالی فقط در مورد راهی است که شما برای خود ایجاد کرده‌اید. حتی ایجاد برخی تغییرات کوچک مانند مانع‌شدن مصرف هزینه‌های کوچک، پرداخت بدهی کارت اعتباری و شروع یک برنامه‌ریزی پس‌انداز می‏تواند‏ تفاوت قابل‌توجهی را برای رفاه مالی شما ایجاد کند.

برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تر مانند برنامه‌ریزی برای یک بازنشستگی راحت، مهم است با یک مشاور مالی خوب صحبت کنید.

یک مشاور مالی می‌تواند به تعیین اهداف شما کمک کند و در یک استراتژی مالی که طراحی‌شده با شما همکاری می‌کند تا آن را تبدیل به واقعیت کنید.

چه کاردارید می‌کنید تا به موفقیت مالی در زندگی خود برسید؟ لطفاً افکار قبل خود را ترک کنید!

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.