سمینار استقلال مالی از آنتونی رابینز

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
120 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان سمینار استقلال مالی از آنتونی رابینز و روش های رسیدن به آن را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های آنتونی رابینز قرار دهیم.

سمینار استقلال مالی از آنتونی رابینز و روش های رسیدن به آن

در سمینار استقلال مالی از آنتونی رابینز و روش های رسیدن به آن،آنتونی رابینز با بیانی شیوا و ساده روش های رسیدن به استقلال مالی را برای شما علاقه مندان به علم موفقیت آموزش خواهد داد.

استقلال مالی (Financial independence‎) در امور مالی شخصی، به حالتی اطلاق می‌شود که دارایی‌های شخصی (ثروت) به میزانی درآمد (سود) تولید می‌کند، که هزینه‌های روزمره را پوشش می‌دهد و فرد نیازی به شغل نداشته باشد. به‌طور ساده، استقلال مالی به معنی در اختیار داشتن ثروت کافی برای زندگی کردن، بدون کار می‌باشد. افراد مستقل مالی اغلب دارای ثروت و دارایی‌هایی هستند که درآمد (جریان نقدی یا سود دریافتی) حاصل از آن، برابر یا بیش از هزینه‌های آنها می‌باشد. دارایی‌ها و بدهی‌های شخصی، عامل مهمی در تعیین استقلال مالی است و دو تکنیک تأثیرگذار در رسیدن به استقلال مالی؛ جمع‌آوری دارایی‌ها یا کاهش هزینه‌ها می‌باشد.

در گام اول برای رسیدن به استقلال مالی باید به کل درآمد در زندگی مالی خود، هر چه دقیق‌تر نگاه کنید. به این شکل که باید تمام میزان درآمدی را که در کل زندگی به دست آورده‌اید، حساب کنید. تمام حقوق، تمام درآمد از مغازه، تمام سود بانکی، جایزه‌ای که برده‌اید، پاداشی که گرفته‌اید، تمام هدیه‌ها، عیدی‌ها، هدیه‌های مراسم ازدواج و خلاصه هر ریالی که به نوعی وارد جیب شما شده است. اگر کارمند هستید و شرکت شما سیستم مدیریت منابع سازمانی دارد می‌توانید فیش حقوقی چندین ساله‌ خود را حساب کنید، یا فیش‌های حقوقی فیزیکی را جمع‌آوری کرده و مبلغ آن را حساب کنید.


پیشنهاد ویژه : کارگاه آشنایی با فلسفه کنفوسیوس


راه های رسیدن به استقلال مالی

به دست آوردن پول، همیشه یک ماجراجویی بوده است؛ چه آن زمانی که پول به صورت سکه‌های طلایی و نقره‌ای در کیسه مردم جیرینگ جیرینگ صدا می‌داد چه حالا که به صورت اعتباری نامرئی پشت یک کارت از جنس پلاستیک، خودش را پنهان کرده است. در مسیر این ماجراجویی، عده‌ای با خطرهای آشکار و نهان، دست و پنجه نرم کردند و صاحب دانش و ثروت فراوانی شدند.

عده‌ای نیز از کناره‌ها آمدند؛ بی‌خطر رسیدند ولی از دانش، بی‌بهره شدند و از ثروت، گنج ناچیزی به دست آوردند. آنهایی که در ماجراجویی کشف پول، با کوله‌باری از دانش و ثروت به سرمنزل مقصود رسیدند، درهای ذهنشان را گشودند و دانششان را به دیگران نیز آموختند. به همین دلیل، ما وارثان دانش فراوانی از ثروت‌اندوزی هستیم و نسبت به اجدادمان، مسیر بسیار هموارتری را برای رسیدن به استقلال مالی پیش رو داریم. در این مقاله، با هم به دنبال نکته‌های باارزشی می‌گردیم که در رسیدن به استقلال مالی، راهنما و روشنگر مسیرمان خواهند بود.

منظور از استقلال مالی چیست؟

استقلال یا آزادی مالی، حالتی است که در آن، فرد به اندازه‌ای از ثروت می‌رسد که بدون نیاز به کار کردن، نه تنها از پس تمام مخارج زندگی‌اش برمی‌آید، بلکه در آسایش و رفاه کامل، زندگی می‌کند.» رسیدن به استقلال مالی بسیار شیرین است. وقتی بتوانیم بدون کمک مالی دیگران و در نتیجه تلاش و سیاست‌های مالی خودمان، به راحتی زندگی کنیم، سرشار از احساس غرور و اعتماد به نفس می‌شویم. تجربه همین حس خوب، بهترین انگیزه برای تلاشی پرشور در مسیر رسیدن به استقلال مالی است.

چه رابطه‌ای بین استقلال فکری و استقلال مالی وجود دارد؟

اولین و مهم‌ترین قدم برای رسیدن به استقلال مالی، دست یابی به استقلال فکری است. چون تفکر، مبنای همه‌چیز است. هر موفقیت و هر شکستی در نتیجه عمل دقیق به یک تفکر ایجاد شده است. ما افکارمان را زندگی می‌کنیم. برای این که بتوانیم سرعت رسیدن به استقلال فکری مان را بالا ببریم باید از دو جهت، وارد عمل شویم. این دو جهت شامل موارد زیر می‌شوند:

 • جایگزینی افکار
 • اصلاح رفتار

رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار پدر بی پول چند نکته را برای آزادی مالی عنوان می‌کند.

 • مسئولیت کارهایی که انجام می‌دهید را بپذیرید
 • مراقب مخارجی که دارید باشید
 • بودجه بندی برای خرج‌های خود را در نظر بگیرید
 • بدهی نداشته باشید
 • همیشه در حال یادگیری باشید
 • اهداف مشخصی را تعیین کنید
 • زندگی ساده‌ای را برای خود بسازید
 • کنترل زندگی مالی

درک شرایط و اینکه بپذیرید در چه مقطعی از زندگی هستید خیلی مهم است. بسیاری از افراد هیچ‌گاه چنین کاری نمی‌کنند. باید تصمیم به گرفتن هدف کنید تا بتوانید زندگی را بطور کامل کنترل کنید. در واقع زندگی بی‌هدف قابل کنترل نیست.
بسیاری از ثروتمندان اهداف مالی و زندگی خود را به بهترین شیوه‌ی ممکن طراحی می‌کنند که ارزش دارایی آن‌ها طی یک سال ۸ تا ۱۰ درصد نسبت به سرمایه‌ای که ابتدای کار داشتند، افزایش می‌یابد. این افراد اهداف مالی خود را تعیین می‌کنند وبه دنبال برنامه‌های غیرقابل باور برای ثروتمند شدن آن هم به صورت خیلی سریع ساده نیستند.

پیمودن مسیر استقلال مالی، نیازمند دو همسفر است. اولین همسفر، دانشی هدفمند است که هر روز بر آن افزوده می‌شود و دومین همسفر، اعتماد به نفس انجام دادن است. بسیاری از مردم در طول زندگی خود تنها به دنبال امنیت مالی می‌گردند؛ در آزمون‌های استخدامی که بیشتر شبیه به تلکه کردن است شرکت می‌کنند، عمر گران‌بها و پولی که برایش زحمت کشیدند را در این مسیر به هدر می‌دهند، غافل از آن که اگر در مسیر استقلال مالی شان تلاش می‌کردند به انسان‌هایی فراموش نشدنی در دوران خود تبدیل می‌شدند. ما خودمان را دست کم می‌گیریم.

در صورتی که توانایی انجام کارهایی بسیار بزرگ و لیاقت داشتن ثروتی بسیار عظیم را داریم. برای ایجاد تغییر در زندگی‌مان، باید اول خودمان را قبول داشته باشیم. به قول دیوید.جی شوارتز، از شما بزرگی و عظمت انتظار می‌رود، خودتان هم این انتظار را از خودتان داشته باشید.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.