فیلم آموزش ورزش کریکت به صورت حرفه ای

فیلم آموزش ورزش کریکت به صورت حرفه ای
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
800 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش ورزش کریکت و آشنایی کامل با فنون آن به صورت حرفه ای را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به ورزش کریکت با کمان قرار دهیم.

فیلم آموزش ورزش کریکت و آشنایی کامل با فنون آن به صورت حرفه ای

در فیلم آموزش ورزش کریکت و آشنایی کامل با فنون آن به صورت حرفه ای شما علاقه مندان با تمامی تکنیک های کریکت آشنا خواهید شد.

آشنایی با کریکت

کریکت (Cricket) یک ورزش تیمی بت و توپ است که در زمین چمن دایره‌ای یا بیضی شکل با شعاع میانگین ۷۵ متر میان دو تیم ۱۱ نفره بازی می‌شود. در مرکز زمین کریکت یک محوطه خاکی متراکم شده به طول ۲۲ یارد (۲۰٫۱۲ متر) وجود دارد. به این قسمت پیچ (Pitch) گفته می‌شود که در طرفین آن سه عدد چوب بنام استامپ (Stumps) وجود دارند و تمام این مجموعه با هم ویکت نامیده می‌شود.

توپ کریکت دارای محیطی میان ۲۲/۴ تا ۲۲/۹ سانتیمتر و ۱۵۵/۹ تا ۱۶۳ گرم وزن دارد (برای آقایان). سطح آن از چرم و مرکز آن از چوب پنبه پیچیده شده در نخ پرشده‌است. چوبی که با آن به توپ ضربه می‌زنند بت (Bat) نام دارد. بیشترین طول آن ۹۶/۵ سانتیمتر و عرض آن در پهن‌ترین بخش ۱۰/۸ سانتیمتر بوده و تغییرات وزن آن از ۱ تا ۱/۴ کیلو می‌باشد.

کریکت در بیش از صد کشور بازی می‌شود و محبوب‌ترین بازی در هند، بنگلادش، نپال، پاکستان، امارات متحده عربی، سری لانکا و استرالیا است.این بازی در انگلستان، ولز، کنیا، زیمبابوه، نپال، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و جزایر انگلیسی زبان دریای کارائیب که با عنوان هند غربی در مسابقات بین‌المللی حاضر می‌شوند، یکی از پرطرفدارترین ورزش هاست. یازده نوع اوت در کریکت وجود دارد.

تاریخچه کریکت

تاریخ دقیقی از شکل گیری ورزش کریکت وجود ندارد و به عقیده بعضی از مفسران ورزشی کریکت در ابتدا بازی متداولی بین کودکان بوده که با توپی پشمی، یک چوب دستی و یک ابزار کشاورزی به این بازی می پرداختند و تا اوایل قرن هفدهم مستندات مبنی بر دخالت بزرگسالان در این بازی یافت نشده است. اما برخی دیگر نوشته اند که مبدا این بازی از جایی شکل می گیرد که چوپان ها در دوران فراقت سنگ های اطراف خود را با چوب دستی به اطراف می زدند و ضمن سرگرمی از منطقه گوسفندان خود نیز مراقبت می کردند.

در هرصورت چیزی که درباره ی مبدا این ورزش یافت می شود این است که بریتانیای کبیر آغاز کننده ی کریکت بوده و توسط این کشور در سال ۱۷۴۴ قوانینی وضع شده است تا جوامع بین المللی تحت یک بازی یکپارچه به رقابت بپردازند. اما قبل از آن بازی کریکت بین دوتیم کنت و سری در انگلیس به سال ۱۷۰۹ بر میگردد که از همان سال تا کنون رقابت جذاب و سختی را با یکدیگر دارند.

در آسیا ورزش کریکت محبوبیت خاصی در بین هندوستانی ها و پاکستانی ها دارد و نخستین بازی کریکت در آسیا را درریا نوردان هندوستانی در سال ۱۷۲۱ بازی کردند و از آن زمان تا کنون ورزش پرطرفدار و محبوبی بین هندوها مطرح است.

نحوه بازی کریکت

کریکت یک بازی گروهی در فضای باز می باشد که بین دو تیم ۱۱ نفری بر روی زمین چمن به صورت گرد که یک مستطیل خاکی همواره به طول 22 یارد (20.12متر) که در مرکز زمین واقع شده است بازی می کنند.ویکت شامل سه عدد چوب به ارتفاع 71 سانتی متر و با فاصله ی 6 سانتی متر از هم قرار دارند روی زمین کوبیده شده اند .

تیم مهاجم برای زدن توپ 2 نفراز بازیکنان خود را داخل زمین می فرستد که آنها می بایست توپ را زده وطول مستطیل خاکی را طی کنند و یا با زدن توپ به خارج از محدوده ی زمین امتیاز به دست آورند پس از اوت شدن 10 نفر از مهاجم تیم ها جابجا می شوند .

نحوه اوت شدن

 • اگر پرتاب کننده موفق به شکستن ویکت با توپ شود.
 • اگر ضربه زن با بدن خود تصادفا باعث شکستن ویکت شود.
 • اگر ضربه زن با بدن خود مانع از برخورد توپ به ویکت شود.
 • اگر ضربه زن دوبار به توپ ضربه بزند.
 • اگر بازیکن تیم پرتاب کننده قبل از اینکه ضربه زن به توپ ضربه بزند، توپ را بگیرد.
 • اگر ضربه زن غیرمهاجم از منطقه کریز پاپینگ خارج شود.
 • اگر ضربه زن خود از منطقه ی کریز پاپینگ بیرون باشد.

تعریف مهارتهای خاص کریکت

ضربه زن (Batsman)

در هر تیم دو نفر با چوب جلوی ویکت ها می ایستد تا به توپ پرتاب شده توسط بازیکنان تیم مقابل ضربه بزنند به افرادی که با چوب به توپ ضربه می زنند ،بتمن می گویند.

پرتاب کننده (Bowler)

به افرادی که توپ را پرتاب می کنند باولر می گویند.هر باولر به تعداد هاورهای تعیین شده یعنی اگر 50 هاور باشند،حق پرتاب 10 هاور را دارد .و برای 50هاور 5باولر می باشند. (به 6 توپ پرتابی یک هاور می‌گویند)

فلدینگ (Fielding)

فلدینگ شامل 2 قسمت می باشد

کچینگ (Catching)

دور پیچ افرادی از تیمی که باید توپ را پرتاب کنند برای گرفتن توپ های ضربه خورده می ایستند، را کیچینگ می گویند یعنی توپ را باید قبل از برخورد به زمین مهار کنند که باعث اوت بتمن می شود.

گراند فیلدینگ (Ground Fielding)

افرادی که توپ های زمینی را مهار می کنند، گروند فلدینگ می گویند.اگر این افراد توپ گرفته شده قبل از اینکه بتمن امتیازی کسب کند و در محل تعیین شده نباشد و توپ  به ویکت ها برخورد کند  بتمن حذف می گردد.

ویکت کیپر (Wicket Keeper)

کسی است که پشت بتمن به عنوان دروازه بان بازی کریکت ایستاده است. که مهم ترین نقش بازی را برعهده دارد.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.