فیلم آموزش کامل ساز تومبا به صورت کاربردی

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
800 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا مجموعه ای پرطرفدار آموزش موسیقی با عنوان فیلم آموزش کامل ساز تومبا به صورت کاربردی و به زبان فارسی را برای دانلود در اختیار شما علاقه مندان به موسیقی و یادگیری آن قرار دهیم.

فیلم آموزش کامل ساز تومبا به صورت کاربردی و به زبان فارسی

در پکیج فیلم آموزش کامل ساز تومبا به صورت کاربردی و به زبان فارسی شما علاقه مندان به یادگیری ساز تومبا از سطح پایه تا سطح حرفه ای این ساز را خواهید آموخت.

آشنایی با ساز تومبا

موسیقی می تواند ذهن افراد را آرام کند و برای آن ها آرامش به ارمغان آورد. همچنین باید بدانید که موسیقی می تواند استرس افراد را نیز کاهش دهد. یکی از آلات موسیقی، تومبا می باشد. این ساز از جمله ساز های کوبه ای هستند که از زمان های دور مورد استفاده افراد بوده است. همانطور که بیان کردیم گوش دادن به موسیقی می تواند، درد و رنج افراد را کاهش داده و به او آرامش بدهد. به همین سبب حضور موسیقی در زندگی افراد بسیار مهم می باشد.

تومبا در واقع بزرگترین ساز از مجموعه سازهای کوبه ای کنگا است. ساز کوبه‌ای یا پرکاشن به هر سازی گفته می‌شود که از طریق ضربه، تکان، سایش، خراش و یا هر عمل دیگری که منجر به نوسان شود، تولید صدا کند. وظیفهٔ اصلی سازهای کوبه‌ای معمولاً اجرای ضرب (ریتم) در متن آهنگ است ولی توانائی اجرای ملودی را هم دارد. این ساز احتمالاً پس از صدای انسانی قدیمی‌ترین نوع ساز است. سازهای کوبه‌ای را کلا می‌توان به ۲ دسته، سازهای کوبه‌ای با کوک معین مثل زیلوفون و سازهای کوبه‌ای با کوک نا معین مثل انواعطبل تقسیم کرد.

تومبا

ساز کنگا تا میزان زیادی ، رایج ترین ساز دستی کاربردی در موسیقی مردمی به شمار می آید. ریشه کنگا از کنگوی آفریقا است ، اما ساز خمره ای شکلی که پیش از این می دیدید در واقع سازی کوبایی که از دل نواهای محلی و بومی بیرون آمده است. کنگاها را میتوان در موسیقی جاز ، راک ، بلوز ، آراندبی ، و ورگا دید. کنگا در سال ۱۹۴۰ وارد آمریکا شد به سرعت جایگاه خود را در سبک های موسیقی باز نمود.


پیشنهاد ویژه : فیلم آموزش کامل ساز عود به زبان فارسی


یکی از بزرگ ترین ساز های کوبه ای، ساز تومبا می باشد. ساز های کوبه ای در حقیقت ساز هایی هستند که به وسیله ی سایش، تکان، ضربه و … به صدا در می آیند. در واقع باید ساز های کوبه ای به نوسان در آیند تا صدای خوش آهنگی از آن ها خارج شود. این ساز ها می تواند جزء ساز های کوبه ای با کوک نا معین و یا با کوک معین باشد.

برای آموزش این ساز به افراد مبتدی در ابتدای کار، حرکات پایه ای آموزش داده می شود. همچنین به این افراد اندام ها و قطعات ساز نیز معرفی می شود. زمانی که افراد حرکات اولیه را آموزش دیدند، می توانند آموزش خود را با یک طبل ادامه بدهند. در حقیقت افراد باید آموزش خود را با یک طبل آغاز کنند و کم کم تعداد آن را افزایش دهند. نهایت طبل ها می تواند 5 عدد باشد.

کنگا در واقع در برگیرنده سه ساز است:

  • ری کوینتو: اگر کنگا چهار تیکه باشد کوچکترین خانواده کنگا “ری کوینتو” نام دارد و سایز آن ۱۵ می باشد.
  • کوینتو : دومین ساز این مجموعه و با سایز ۱۱ موجود است.
  • سی گاندو : سومین ساز مجموعه با سایز ۱۱,۳/۴ موجود است
  • تومبا یا تومبادورا : بزرگترین ساز این مجموعه با سایز ۱۲

و در ایران به کل این سازها تومبا می گویند.

وجه تمایز ساز تومبا با پرکاشن

تومبا یک ساز آکوستیک با دامنه صدایی نسبتا خوب دربین ساز‌های کوبه‌ای است در حالی که دیجیتال پرکاشن سازی الکترونیکی است که دامنه صدایی محدودی دارد.

صدای دیجیتال پرکاشن تنها با آمپلی و باند پخش می‌شود در صورتی که صدای تومبا آکوستیک است و الزاما نیازی به آمپلی و باند ندارد.
صدا‌های مختلف دیجیتال پرکاشن توسط سمپل‌هایی که درون حافظه آن ریخته می‌شود و به وسیله صفحه‌های حساس به ضربه دیجیتالی اجرا می‌شود و محدود به همان سمپل‌هاست در حالی که صدای ساز تومبا از طریق قطعات مختلف ساز (معمولا بینگو و بانگو) اجرا می‌شود.

دیجیتال پرکاشن به وسیله دو استیک (چوب) نواخته می‌شود (البته در بعضی از انواع مدل به وسیله‌ی دست هم نواخته می‌شود)، اما تومبا فقط توسط دو دست نواخته می‌شود.

چون دیجیتال پرکاشن سازیست دیجیتالی و گفتیم که صدا‌های آن سمپل هستند بخاطر همین می‌توان از انواع سمپل‌های درامز، تمبک، دف، تابلا، تومباو… در آن استفاده کرد، ولی تومبا فقط از صدای خود ساز تومبا تشکیل شده است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.