فیلم آموزش گیتار فلامنکو به صورت کامل

فیلم آموزش گیتار فلامنکو به صورت کامل
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
650 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش گیتار فلامنکو به صورت کاربردی و حرفه ای را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به یادگیری موسیقی قرار دهیم.

فیلم آموزش گیتار فلامنکو به صورت کاربردی و حرفه ای

در فیلم آموزش گیتار فلامنکو به صورت کاربردی و حرفه ای شما با این نوع ساز به صورت تخصصی آشنا شده و نواختن گیتار فلامنکو را فراخواهید گرفت.

آشنایی با گیتار فلامنکو

گیتار فلامنکو (Flamenco guitar) زمانی وارد موسیقی فلامنکو شد که اسپانیایی‌ها فلامنکو را با سازهای دیگری می‌نواختند. پس از آن گیتار به شدت بر این موسیقی تأثیر گذاشت و هم‌اکنون گیتار و موسیقی فلامنکو با هم وابستگی متقابل دارند.

تاریخچه گیتار فلامنکو

موسیقی فلامنکو نوعی موسیقی دستگاهی است که متعلق به منطقهٔ آندلس می‌باشد. البته واضح است که هیچ پدیده فرهنگی-هنری به شکل مطلق مربوط به نقطهٔ خاصی نمی‌باشد. موسیقی فلامنکو و خود گیتار رگه‌هایی از اثرگذاری فرهنگ‌های عربی، یهودی را در خود دارند. گیتار فلامنکو و گیتار کلاسیک از نظر ساختار دارای یک سری تفاوت‌هایی می‌باشند.

در گیتار فلامنکو روی صفحه گیتار (Sound board) معمولاً از جنس چوب صنوبر (spruce) و پشت و کنارهٔ گیتار (Back&Sides) از جنس چوب سرو (cypress) می‌باشد و بر روی رویهٔ صفحهٔ اصلی، تلق نازکی برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی صفحه هنگام اجرای تکنیک ضربه با ناخن (Golpe) می‌شود که به آن گلپیدور می‌گویند.

تفاوت‌ های گیتار فلامنکو و گیتار کلاسیک

تفاوت‌های کلی دو گیتار را از لحاظ ساختار می‌توان تاحدودی در دسته زیر تقسیم‌بندی کرد، اما در این صفحه اشاره‌ای در مورد تفاوت‌ها در استایل، ترکیب‌بندی، گام و دستگاه‌ها نشده‌است.

بین این گیتار و گیتار اسپانیولی (کلاسیک) شباهت های بسیاری وجود دارد اما این در حالی است که این تفاوت های بسیار مهم و کلیدی با هم دارند. اینکه تصور کنید هر گیتار آکوستیکی گیتار فلامنکو است سخت در اشتباه هستید! در فلامنکو پهلو ها و پشت گیتار از چوب سرو اسپانیایی و به رنگ روشن ساخته می شوند.

این درحالی است که در بهترین مدل های کلاسیک ، چوب پالو سانتو یا همان صندل سرخ برزیلی با رنگ آمیزی تیره بکار می رود.علاوه بر این تفاوت باید گفت در ضخامت های چوب، پایه های داخلی و ابعاد نیز باهم تفاوت دارند. این تفاوت ها باعث شده گیتار فلامنکو طنین و رنگ صدایی خاص خودش را داشته باشد. گیتار فلامنکو در مقایسه با گیتار کلاسیک روشنی و شفافیت خاصی در صدا دارد.

هر دو دارای اجدادی مشترک هستند. اساس ساختار آن‌ها همسان است و هر دوی آن‌ها با ناخن نواخته می‌شوند. طریقه نگه داشتن در هنگام نواختن با هم تفاوت دارد. گیتار فلامکنو را روی زانوی چپ و گیتار کلاسیک را روی زانوی راست گذاشته، می‌نوازند. گیتار فلامنکو غالباً کوکی تقریبی دارد که ممکن است با صدای خواننده تنظیم شود. گیتار کلاسیک برای تکنواز است و کوک کاملاً دقیق و هر نت باید به تفکیک، تمیز و روشن باشد.

ساختار چوبهای بکار رفته در گیتار فلامکنو: جعبه از چوب صنوبر، چوب اطراف و پایین جعبه صدا از جنس سرو آزاد، چوب پشت دستهٔ گیتار از سرو، چوب قسمت انگشت‌گذاری از آبنوس، و چوب قسمت پیچ‌های کوک و نوارهای اطراف ساز و تزیین و اطراف دهانه و پل‌ها از چوب درخت گل رز است. در گیتار کلاسیک: چوب اطراف و پایین جعبه ساز از چوب درخت گل رز و بقیهٔ قسمت‌ها مانند گیتار فلامنکو است.
جنس صدا در گیتار فلامنکو تیز تر و نافذتر است.

قطر دستهٔ گیتار فلامنکو، کمتر از قطر دستهٔ گیتار کلاسیک است که باعث سرعت و چابکی حرکات دست چپ (نوازنده راست‌دست) می‌شود.

گیتار فلامنکو معمولاً کمی زرد و روشن‌تر و طبیعی چوبش را دارد، در مقابل رنگ گیتار کلاسیک‌ها معمولاً قهوه‌ای تیره است و رنگ طبیعی چوبش را دارد.

ساختار آن‌ها در پُل (Bridge) برجسته‌تر است سیم در گیتار فلامنکو به دهانه ساز و بند فِرِت‌ها (پرده) (Frets) نزدیک‌ترند، پل گیتار کلاسیک بلندتر است، بنابراین سیم‌ها از دهانهٔ و پرده‌ها فاصله دارند.

صفحه ی صوتی یا صفحه ی رویی گیتار فلامنکو

صفجه ی صوتی یا صفحه ی رویی گیتار فلامنکو به مانند انواع کلاسیک از چوب فشرده ی صنوبر آلمانی . یا امروزه از چوب سدر کانادایی می سازند.دسته ی این گیتار از جنس سدر کانادایی و ما بقی چوب های محکم و صفحه ی انگشت گذاری از جنس آبنوس می باشد.پل از پالوسانتو یا صندل سرخ ساخته می شود. تیغه ی سر دسته و تیغه ی خرک استخوانی می باشند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.