پکیج آموزش خوب گوش دادن به دیگران

پکیج آموزش خوب گوش دادن به دیگران
نوع فایل
PDF
حجم فایل
12 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از بهترین و کاربردی ترین پکیج های روانشناسی با عنوان آموزش خوب گوش دادن به دیگران – هنر خوب گوش کردن را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

آموزش خوب گوش دادن به دیگران – هنر خوب گوش کردن

در محصول آموزش خوب گوش دادن به دیگران – هنر خوب گوش کردن به صورت کامل با تکنیک ها و فنون گوش دادن به دیگران و همدلی آموزش داده می شود.

گوش کردن به حرف دیگران یک مهارت است. مهارت ها بدست آوردنی هستند، به این معنا که با مبادرت و تمرین میتوانیم به هر مهارتی دست پیدا کنیم. گوش کردن به حرف دیگران یک نقطه قوت در روابط اجتماعی محسوب میشود و باعث میشود بتوانیم در کنار دوستان و آنهایی که به معاشرت با آنها مشغول هستیم، احساس بهتری را منتقل کنیم؛ بنابراین بهتر است این مهارت را به دست آوریم.

آموزش خوب گوش دادن به دیگران

هنر خوب گوش دادن، یکی از مهارت هایی است که موجب می‌شود سرعت ما در راه رسیدن به موفقیت به طور حیرت انگیزی افزایش یابد چرا که دیگران میزان علاقه و اعتمادشان نسبت به ما بیشتر می شود و همین، برای رسیدن به موفقیت تا حد زیادی کافی است.


پیشنهاد ویژه : آموزش کامل حل مشکلات و مسائل زندگی زناشویی


چرا دیگران نیازمند شنیده شدن هستند

شنیده شدن یک نیاز انسانی است؛ همانطور که دوست داشته شدن و یا مورد توجه قرار گرفتن. بنابراین همه افراد انسانی به واسطه نوع زندگی اجتماعی خود و روابط و معاشرتشان دوست دارند شنیده شوند. در واقع در سطحی ترین شکل آن، فردی را برای درد و دل کردن داشته باشند. شنیده شدن یک نیاز اساسی انسان است که بطور غریزی در ما شکل میگیرد. از زمانی که انسان حرف زدن را آغاز کرده است، نیاز به شنیده شدن نیز همراه آن به وجود آمده است.

راه های تقویت مهارت گوش دادن

وقتی که شما شنونده خوبی هستید، دیگران بیشتر دوست دارند با شما ارتباط بگیرند، چون شما آنها را درک می‌کنید و این درک کردن، آنها را به سمت شما معطوف می‌کند. پس اگه دوست دارید دیگران خوب به حرفتان گوش کنند و با شما صمیمی شوند، با ادامه این مقاله همراه باشید…

رسیدن به هدف با هنر خوب گوش دادن

جالب است بدانید که افرادی که به موفقیت رسیده اند، شنونده های خوبی بوده و هستند. زمانی که حرف از موفقیت می‌شود یعنی همان هدفی که هر شخصی تلاش خود را برای رسیدن به آن  انجام می‌دهد و شوق رسیدن به آن را دارد.

  • این اهداف ممکن است برای شخصی ارتباط موثر و خوب با همسر خودش باشد.
  • یا برای دانش آموزی موفقیت در درس و مدرسه خویش باشد.
  • یا برای فرد دیگری فروش بهتر و بیشتر محصول خود باشد.
  • یا اینکه بخواهد کسی را شیفته خود کند و دل افراد را بدست آورد.
  • و همچنین محبوبیت بین اطرافیان خود را موفقیت بداند.
  • و……..

گوش دادن یعنی توانایی دریافت و درک صحیح پیام‌ها در فرآیند ارتباط. این توانایی، کلید همه‌ی ارتباطات موثر است. چنانچه به مهارت گوش دادن مسلط نباشید، به آسانی ممکن است پیام‌های ارسالی از سوی طرف مقابل‌تان را اشتباه برداشت کنید. در چنین شرایطی، فرآیند ارتباط بی‌اثر شده و به سادگی موجب نا‌امیدی و رنجش فرستنده‌ی پیام خواهد شد.

همان‌طور که پیداست گوش دادن یکی از مهم‌ترین مهارت‌های ارتباطی به شمار می‌رود، آنقدر مهم که بسیاری از کارفرمایان برجسته برای کارمندان‌شان جلسات آموزش مهارت گوش دادن ترتیب می‌دهند. افزایش سطح رضایت مشتریان، بهبود کارآمدی در نتیجه‌ی اشتباهات کمتر و افزایش تبادل اطلاعات چند نمونه از مزیت‌هایی هستند که در پی یادگیری مهارت گوش دادن حاصل می‌شوند.

بسیاری از رهبران و کارآفرینان موفق، موفقیت خود را مدیون خوب گوش دادن هستند. به اعتقاد ریچارد برانسون (Richard Branson)، مهارت گوش دادن یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک (Virgin Atlantic) بوده است. با توجه به اینکه خوب گوش دادن از جمله مهارت‌هایی محسوب می‌شود که در زیربنای تمامی روابط انسانی مثبت قرار دارد، پس به نفع‌ همگی ماست که کمی وقت بگذاریم و مهارت گوش دادن را که عنصر سازنده‌ی موفقیت است در خودمان پرورش دهیم.

گوش دادن با شنیدن فرق دارد. شنیدن یعنی توانایی درک صدا، حال آنکه گوش دادن نیازمند تمرکز عمیق‌تر و استفاده از سایر حواس است. برای گوش دادن نه تنها باید به ماجرایی که تعریف می‌شود دل بدهید، بلکه لازم است به طرز بیان، شیوه‌ی استفاده از زبان، لحن و حرکات بدن گوینده نیز دقت داشته باشید. به عبارت دیگر، گوش دادن یعنی درک همزمان پیام‌های کلامی و غیرکلامی. پس فقط شنیدن کلمات گفته شده کفایت نمی‌کند، بلکه برای گوش دادن، به چیزی بیشتر از گوش‌ها احتیاج دارید. در مجموع، مهارت خوب گوش دادن بستگی به این دارد که چه مقدار از حرف‌های طرف مقابل‌تان را شنیده و به مفهوم‌شان آگاه هستید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.