کتاب صوتی انسان موجود ناشناخته اثر آلکسیس کارل

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی انسان موجود ناشناخته را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی انسان موجود ناشناخته

کتاب صوتی انسان موجود ناشناخته بیان می کند که بین معلوم و محتمل را به وضوح تمیز دهد و وجود ناشناخته را از ناشناختنی جدا کند و انسان را چون مجموعه مطالعات و تجربیاتی که در تمام اعصار و همه کشورها شده، در نظر آورد. در مورد انسان بسیاری از چیزها است که قهرا بدون جواب می‌ماند مثلا می‌خواهیم بپرسیم چگونه می‌شود که نطفه محتوی یک تخم مرغ اخلاق و خصوصیات باطنی و ظاهری صاحب آن نطفه را در تمام مرغ‌ها به یک میزان حفظ می‌کند. نویسنده این کتاب فیلسوف نیست، اهل علم است که قسمتی از عمر خود را در آزمایشگاه‌ها برای مطالعه موجودات زنده و قسمتی از آن را در دنیای پهناور برای دیدن و شناختن افراد انسانی گذرانده است و مدعی نیست مسائلی را که خارج از قلمرو تحقیقات علمی واقعند، بداند…

آلکسیس کارل (به فرانسوی: Alexis Carrel)‏ (۱۸۷۳–۱۹۴۴) زیست‌شناس فرانسوی برندهٔ جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی در سال ۱۹۱۲ به خاطر مطالعهٔ سیستم گردش خون بود. او در پایان عمر متهم به همکاری با اشغالگران نازی شد ولی پیش از محاکمه درگذشت. از وی کتاب‌های نیایش و انسان، موجود ناشناخته به فارسی ترجمه شده‌است. کتاب اخیر پرفروش‌ترین کتاب در سال ۱۹۳۵ بوده‌است.

این موجود ناشناس یعنی بشر در این دنیای وسیع از کجا آمده… چه میکند و …
کسی که این یادداشت ها را نوشته و تقدیم خوانندگان میکند مرد فیلسوف یا دانشمند روانشناسی نیست ولی نویسنده ی این یادداشت ها قسمتی از عمر خود را در لابراتورها در جستجوی خاصیت موجودات زنده گذرانده و قسمت دیگر آن را صرف مطالعه حالات و کیفیات انسان و شناختن این موجود ناشناس نموده است.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی انسان در جستجوی خویشتن

در ضمن این مطلعات دقیق سعی و کوشش داشته است که انسان را بطوری که شایسته او است بشناسد و بداند او از کجا آمده و برای چه آمده و ساختمان بدن او از داخل و خارج به چه شکلی صورت حقیقت به خود گرفته است.
چیزی را که نوشته حاصل دیده ها و مطالعات و تجربیات چندین ساله او است و آنچه از خصوصیات خلقت انسان بدست آورده در نتیجه ی معاشرتها و برخوردهای مستقیم و دامنه داری است که با هر یک از طبقات داشته و چون در این دوره های طولانی موجباتی پیش آمده توانسته است در رموز زندگی هر دسته از مردم از عالم و دیوانه و جنایتکار و جاهل نفوذ نماید و در احوال کارگران و عمله جات و اداره کنندگان موسسات بزرگ مغزه ها پلیس ها سربازها و پروفسورها معلمین مدارس کشیشها ثروتمندان و مالداران و فقیران را با دقت کامل مطالعه نماید اتفاقات و حوادث دنیا او را در یر راه فلاسفه بزرگ هنرمندان و نوابغ مشهور گذشته و با تطبیق خصوصیات هرکدام نتیجه ای را که ملاحظه میکنید بدست آورده است.

انسان موجود ناشناخته

آلکسیس کارِل در آمریکا کتابی با عنوان انسان، موجود ناشناخته در فلسفهٔ زندگانی نوشت که در ۱۹۳۵ منتشر گردید و به ۱۹ زبان ترجمه شد و با تیراژ یک‌میلیون نسخه به کتابی پرفروش در سطح جهان تبدیل گشت. او بخشی از کتاب انسان، موجود ناشناخته را به زبان انگلیسی و قسمتی دیگر را به فرانسه نوشت، ولی بعداً آن را ترجمه کرد. آخرین فصل این کتاب موضوع بر سر «احیای انسانیت» است که در آن «بهسازی نژادیِ داوطلبانه» نقش نهایی را بر عهده دارد؛ زیرا به عقیدهٔ کارِل، از طریق آن می‌توان از «ازدیاد انسان‌هایی با ذهن بیمار و عقب‌مانده» جلوگیری به عمل آورد، تکلیفی که حل آن «سرنوشت آیندهٔ ملت‌های سفید را روشن می‌کند». بنابراین، تعجبی ندارد که کارِل در پیشگفتار چاپ آمریکایی آن در ۱۹۳۹ «ایمان» نوجوان‌های آلمانی و ایتالیایی را ستایش می‌کند که دوباره آماده می‌شوند تا «خود را برای یک آرمان جدید قربانی کنند».

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.