کتاب صوتی روانشناسی اعتراض نوشته مانوئل اسمیت

کتاب صوتی روانشناسی اعتراض نوشته مانوئل اسمیت
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی روانشناسی اعتراض نوشته مانوئل اسمیت را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی روانشناسی اعتراض نوشته مانوئل اسمیت

کتاب صوتی روانشناسی اعتراض نوشته مانوئل اسمیت مبارزه عملی با سلطه جویی دیگران است و از همه مهمتر مبارزه با سلطه جویی خود شما است.

سلطه جو کیست؟ بنا به پژوهش روان شناسان به خصوص «شوستروم»، سلطه جو کسی است که انسانها را «شی» می بیند و مصر به شی کردن انسان ها است و می دانیم که «انسان شی» عامل فسادها، بی عدالتی ها می تواند باشد. در واقع کمتر عاملی در زندگی انسان به اندازه ظلم و سلطه جویی آفت سلامت، حقیقت، عدالت و سد راه رشد و تکامل و اتحاد انسان است.

تکنیک هایی چون تایید منفی، سراب دریایی، صفحه خط افتاده و پیشنهاد توافق، نسبی هستند و استفاده درست از آنها بستگی به این دارد که اول، در جای خود بکار روند و نحوه کاربرد آنها به گونه ای باشد که ما را به هدفی که از استفاده از تکنیک داشتیم برساند.قاطعیت جنبه هنری دارد و نیاز به تمرین و ممارست تا در انسان عادت و شرطی شده از قوه به فعل درآید.

احتمالاً شما می‌توانید لحظاتی را به یاد آورید که در آن لحظات تحمل شرایط موجود برایتان سخت و دشوار بوده است. شرایطی که ‌گاه لحظه به لحظه ی آن نیشتری به روح و روانتان بوده است. فقر فرهنگی، اعتقادی و اقتصادی سبب رفتار نادرست انسان با انسان می‌شود که نتیجه آن برخورد سلطه‌جویانه و تحت سلطه است. اعتراض، واکنشی در مقابل سلطه‌جویی است. این کتاب به شما یاد می‌دهد که ” نه ” بگویید و احساس گناه نکنید. راستی ما چقدر به خودمان زحمت می‌دهیم تا قوانین اعتراض کردن را بیاموزیم؟ اعتراض به شرایط اطراف، حق مسلم هر انسان است ولی با در نظر گرفتن کامل شرایط و ضایع نکردن حقوق دیگران. فکر سلطه‌جویی را از سر دوستان و آشنایانتان بیرون کنید. برای یاد گرفتن این تکنیک این کتاب توصیه می‌شود.

خیلی‌ها می‌پرسند اگرطرف مقابل تسلیم نشد و او هم در برابر من قاطعیت به خرج داد چه؟ جوابش این است که شرافت نفس نسبت به هرچیز مقدم است. در نتیجه اگر شرافت نفس خود را جریان اعمال حق خود محترم شمردید و رعایتش کردید احساس خوبی خواهید داشت و این حس خوب توانایی‌مان را در برخورد با مشکلات دو چندان می‌کند چه بسا که به خواسته‌تان بهتر برسید. می‌توانید در این گونه مواقع به مصالحه عملی و موثری برسید.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی از آغاز تا کنون

با مطالعه کتاب روان شناسی اعتراض ( روانشناسی نه گفتن ) و درک مطلب آن می‌توانید به نتایج زیر برسید و از این به بعد اعتراض‌هایی موفق‌تر، کاربردی‌تر، اثرگذار‌تر و صد البته منطقی‌تر داشته باشید.

۱ ـ حق دارید، رفتار، افکار و احساساتتان را داوری کنید و مسئولیت نتایج آن را بپذیرید.
۲ ـ حق دارید برای توجیه رفتارتان دلیل و بهانه نتراشید.
۳ ـ حق دارید نظرتان را تغییر دهید.
۴ ـ حق دارید اشتباه کنید و مسئولیت آن را بپذیرید.
۵ ـ حق دارید بگویید نمی‌دانم.
۶ ـ حق دارید بی‌نیاز از خشنودی دیگران باشید.
۷ ـ حق دارید در تصمیم ‌گیری غیرمنطقی باشید.
۸ ـ حق دارید بگویید نمی‌فهمم.
۹ ـ حق دارید بگویید: «اهمیت نمی‌دهم.»

در موقع شروع به خواندن این کتاب می‌توان از خود پرسید که:

آیا این کتاب ارزش خواندن دارد؟ آیا موضوع آن به درد می‌خورد؟ آیا می‌توانم حق خود را طلب کنم، زور نشنوم و نگذارم دیگران نظرات و خواسته‌هایشان را به من تحمیل کنند؟ روان‌شناسی قاطعیت و اعتراض یعنی چه؟ آیا ساده و آسان است؟ به فرض فهمیدن آیا می‌توان به آن عمل کرد؟ مهارت‌های کلامی یعنی چه؟ آیا کلک‌ها و سیاست‌های حقه‌بازی‌ست؟

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.