دانلود کتاب صوتی غلبه بر حسادت نوشته بئاتریس گورنیه

دانلود کتاب صوتی غلبه بر حسادت نوشته بئاتریس گورنیه
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
46 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
6 شهریور 1398
دسته بندی
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول
هم اکنون این محصول را خرید کنید و 1 امتیاز هدیه بگیرید. هر امتیاز = هزار تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی غلبه بر حسادت نوشته بئاتریس گورنیه را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی غلبه بر حسادت نوشته بئاتریس گورنیه

بروز حسادت در روان معمولاً با احساس غم، کدورت روح، ناخشنودی در مقابل خوشبختی دیگران، خصوصاً کسانی که به ما نزدیک‌ترند همراه است. با نگاهی به اثرات روانی و معنوی‌ای که از حسادت ناشی می‌شود، به مشکلاتی که در روابط پیش می‌آورد و نارضایتی عمومی که ایجاد می‌کند، تنظیم یک روش مبارزه مؤثر علیه این صفت ضروری به نظر می‌رسد.

خلاصه کتاب

کتاب غلبه بر حسادت به صورت مشترک و با همکاری دو نویسنده به نام‌های «اگنس روسو» و «بئاتریس گورنیه» نوشته شده است.
در کتاب صوتی غلبه بر حسادت، نشانه‌های حسادت و علل بروز آن ذکر شده است. همچنین نویسندگان در این کتاب به ذکر عواقب حسادت و در نهایت ارائه راهکارهایی کارآمد برای مقابله با حسادت پرداخته‌اند.
اگر حس می‌کنید که دچار حسادت شده‌اید و به دنبال راه درمان آن می‌گردید، کتاب صوتی غلبه بر حسادت را از دست ندهید.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی غلبه بر حسادت

نویسندگان کتاب غلبه بر حسادت معتقدند که بروز حسادت با علائمی نظیر ناراحتی و ناخشنودی نسبت به شادی و خوشبختی اطرافیان همراه است، زیرا فرد حسود چیزهای خوب را تنها برای خود می‌خواهد.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی روش ها و فنون مشاوره شفیع آبادی

در کتاب صوتی غلبه بر حسادت به این نکته اشاره شده که حسادت چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن رهایی یافت. اگر نتوانید بر حس حسادت خود کنترل داشته باشید، به مرور زمان به حسی ویرانگر تبدیل شده و شما را از پا می‌اندازد.

بخشی از کتاب غلبه بر حسادت

چنان چه از ریشه لاتین کلمه حسادت برمی‌آید این صفت از دل‌بستگی به مادیات، از میل به انحصارطلبی و از علاقه شدیدی که ما را به سمت چیزی بکشاند ناشی می‌شود، حسود هر چه را که خوب بداند برای خود می‌خواهد: پول، قدرت، ثروت، زیبایی، معلومات، آگاهی، افتخار و… و به خصوص آن را تنها برای خود می‌خواهد.

وجه تمایز حسادت با صفات دیگری همچون حسرت صرف، میل به تملک و حرص و طمع در همین نکته است. دکتر بهرام الهی در کتاب طب روح، حسادت را چنین توضیح داده است: حسادت از غریزه مالکیت یا به طور دقیق‌تر از حسرت پوشیده در لفاف خودخواهی ناشی می‌شود.

غریزه مالکیت یک صفت طبیعی است که وجود آن در حد تعادل مفید است، زیرا سبب انگیزه فعالیت و تلاش می‌شود، اما اگر این غریزه مهار نشود از حد خارج شده و تبدیل به غبطه می‌شود. مفهوم خودخواهی روشن می‌کند، خواست حسود از میدان به در بردن دیگری است تا خود به تنهایی مالک موضوع موردعلاقه‌اش باشد، علاقه‌ای که نسبت به خود آن موضوع نیست، بلکه نسبت به انحصارطلبی خود اوست.
این مسئله داستانی قدیمی دارد که به ابتدای بشریت بازمی‌گردد. به داستان ‌هابیل و قابیل توجه کنید. چون خدا هدیه هابیل را پذیرفت و هدیه قابیل را نپذیرفت، قابیل به هابیل حسادت کرد تا آنجا که این احساس او را به برادرکشی وا‌داشت. قدر مسلم همه ما قاتل نیستیم، اما از میدان به در بردن رقیب که از عوامل اصلی حسادت است، حالت‌های کم‌وبیش خشونت‌بار یا آشکار به خود می‌گیرد.

پرینت این صفحه پرینت این صفحه
   راهنمای دانلود
  • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
  • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
  • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار VLC استفاده کنید.
  • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.
  • در صورت وجود هر گونه سوال به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *