کتاب صوتی اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان

کتاب صوتی اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان

کتاب صوتی اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان ، محورهای زیر را مشخص می‌سازد: به بررسی مبانی اختلالات عاطفی- رفتاری کودکان و نوجوانان می‌پردازد. عوامل موثر بر اختلالات رفتاری، از قبیل ناهنجاری‌های موجود در خانواده، مدرسه و اجتماع را مشخص می‌نماید. روش‌های پیشگیری و درمان مناسب را برای اختلالات رفتاری و عاطفی پیشنهاد می‌کند.

یکی از حیطه‌های بسیار پر رمز و راز روان‌شناسی که تا تقریباً یک دهه‌ی قبل چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفت، اما امروزه با سرعت امیدوار کننده‌ای روند رو به توسعه‌ای را طی می‌کند حیطه‌ی اختلال‌های رفتاری و هیجانی دوران کودکی است.

اثر پیش‌رو، یعنی اختلال‌های رفتاری و هیجانی کودکی؛ ماهیت، ارزیابی و درمان نخستین و جامع‌ترین منبع اختصاصی در زمینه‌ی اختلال‌های رفتاری و هیجانی کودکی در کشور بوده و حاصل کوششی سه ساله برای پاسخ‌گویی به نیازی غیر قابل انکار در این ‌زمینه، یعنی وجود منبع و کتابی اختصاصی در این زمینه است.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی دنیای پنهان کودک

اثری که با حفظ مرزبندی‌های مفهومی، بالینی و کاربستی، سعی کرده تا با زبانی ساده دانش به‌دست آمده از یافته‌های پژوهش‌های چند سال اخیر در این زمینه را به مخاطب خود منتقل کرده و از سویی دیگر بر اساس مقوله‌ی اختلال‌های دوران کودکی در متن تجدید نظر شده چهارمین نسخه راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی (DSM IV-TR) باشد. همچنین در طول متن سعی شده تا با ذکر شرح حال‌هایی از کودکان مبتلا به هرکدام از این اختلال‌ها، مخاطب را با عمق و پیچیدگی تشخیص و درمان آن‌ها آشنا سازد.

با توجه به شرایط و مقتضیات زندگی کنونی، تردیدی نیست که ما با کودکان و نوجوانان واجد اختلال‌های عاطفی و رفتاری مواجه می‌شویم، اما سؤال اساسی آن است که با توجه به تغییرات و تحولات پیشرونده در عرصه‌های مختلف علمی، افزایش آگاهی اجتماعی، گسترش روزافزون و رو به تزاید امکانات فن‌آوری و بهداشتی، چرا تعداد این کودکان در حال افزایش است؟ در گستره تحلیل علت شناختی موضوع اختلال‌های عاطفی و رفتاری کودکان، ‌صرف‌نظر از عوامل زیستی تأثیر‌گذار، می‌توان به نقش خانواده، مدرسه، جامعه و فرهنگ اشاره کرد. در حد عوامل مربوط به خانواده شاید بتوان به عواملی مانند دلبستگی نا‌ایمن و نا‌مناسب، تعاملات اجتماعی نا‌رسا یا معیوب، مشکلات فرزند‌پروری، ناسازگاری‌های زناشویی، مسائل اقتصادی و اجتماعی خانواده اشاره نمود.

تغییر سبک زندگی خانواده موجب شده است والدین نتوانند اوقات چندانی را با فرزندانشان بگذرانند و وقت خود را بین کار و زندگی در بین اعضای خانواده تقسیم کنند. امروزه والدین بیش‌تر وقتشان را بیرون از خانه، در محل کار، سپری می‌کنند و فرزندان را در منزل تنها می‌گذارند. در صورت عدم برنامه‌ریزی، این تغییر سبک زندگی می‌تواند به دلبستگی ایمن کودکان آسیب وارد کند. کودکان آسیب‌دیده از نظر دلبستگی، در برابر فشارهای زندگی توان مقابله ندارند و نمی‌توانند از منابع درونی خود مانند تاب‌آوری در برابر مشکلات، استفادۀ بهینه کنند. علاوه بر این، در بسیاری مواقع، سبک‌های فرزندپروری غیرمقتدرانه در والدین به پرورش کودکانی با تحمل ناکامی پایین منتهی می‌گردد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.