کارگاه آموزش ایده یابی و روش های کسب درآمد

کارگاه آموزش ایده یابی و روش های کسب درآمد
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
1.7 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش ایده یابی و روش های کسب درآمد به صورت کاربردی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های موفقیت و کسب درآمد قرار دهیم.

کارگاه آموزش ایده یابی و روش های کسب درآمد به صورت کاربردی

در کارگاه آموزش ایده یابی و روش های کسب درآمد به صورت کاربردی یاد خواهید گرفت تا با ایده سازی به درآمد رسیده و کسب و کار خود را رونق دهید.

ایده یا مثال یا صورت یا انگاره یا طرح، در حقیقت یک تصور ذهنی است. ایده‌ها همچنین می‌توانند مفاهیمی انتزاعی باشند که به شکل تصاویر ذهنی ارائه نمی‌شوند.شاید بتوان ایده دادن را اولین گام برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز دانست.

به عبارت دیگر ایده ساده‌ترین راه حلی است که انسان در برابر یک مسئله یا نیاز به آن فکر می‌کند. هر چند می‌توان یک ایده را بسط داد و پیچیده کرد. ایده یک نوع تلنگر ذهنی درون افکار شخص می‌باشد که با مطرح نمودن آن موضوعیت خود را پیدا می‌کند انگاره ایست که تداعی ذهنی را به صورت یک طرح بیان می‌دارد ایده یک نوع اندیشه فکر و عقیده است که رسیدن به آرمان و موفقیت را به همراه دارد.

کارگاه آموزش ایده یابی

ایده پردازی برای حل مشکل یا تأمین یکی از ملزومات کاری‌، می‌تواند برای بسیاری از کسب‌وکارها نقطه‌ی شروع مناسبی باشد. معمولا شرکت‌ها درد را به خوبی شناسایی می‌کنند. اما مهم‌تر از تشخیصِ مشکل، فراهم آوردن بسترِ ایده پردازی برای درمانِ درد است. ایده‌ها فقط چاره‌ی مشکلات نیستند و به غیر از درمانگری، در دو حوزه‌ی دیگر هم کاربرد دارند: شایستگی‌ محوری و نیازسنجیِ مشتریان.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش کامل افزایش قد


در حوزه‌ی شایستگی‌ محوری، می‌توان از ایده پردازی به منظور افزایش توانمندی‌های شرکت استفاده کرد. در این نوع ایده پردازی، سازمان به دنبال خلق خدمات و محصولات تازه یا بازارهای جدید برای خدمات و محصولات موجود است.

در بحث نیازسنجیِ مشتریان نیز ایده پردازی کمک می‌کند تا از فواید تحقیقات متداول در بازاریابی (مانند گروه‌های کانونی و نظرسنجی‌ها) بیش‌تر بهره‏‌مند شویم و از اشتراک‌گذاری ایده‏‌ها به عنوان فرصتی برای انجام چنین بررسی‌های سودمندی استفاده کنیم.

طرح ایده

ایده یک نوع نوآوری یا سبک جدیدی از نحوه مصرف یا اجرای یک خدمت یا فعالیت می‌باشد که با خود سهولت در انجام کارهای مربوطه را دارد. طرح یک ایده، با توجه به ماهیت ذهنی آن، می‌تواند فارغ از هر گونه قید و بندی صورت پذیرد. اما برای عملی کردن آن، باید به بسیاری از این محدودیت‌ها مثل قوانینی فیزیکی، حقوقی و … توجه کرد. طرح ایده‌های نو، رابطه مستقیمی با خیال پردازی و خلاقیت دارد.

این مطلب از کتاب داستان رابرت مک کی ترجمه محمد گذر آبادی چنین است که عناصر در داستان شامل واژه‌شناسی، ساختار، حادثه، صحنه، لحظه، سکانس، پرده، داستان، مثلث داستان، شاه پیرنگ، خرده پیرنگ، ضد پیرنگ، تفاوت‌های صوری در درون مثلث داستان، پایانه‌های بسته در برابر پایانه‌های باز، کشمکش بیرونی در برابر کشمکش درونی، قهرمان منفرد در برابر تعدد قهرمان منفعل، زبان خطی در برابر غیر خطی، علیت در برابر تصادف، واقعیت پایدار در برابر واقعیت نا پایدار، تغییر دربرابر ایستائی، سیاست طرحی داستان، و بالأخره نویسنده باید بر فرم کلاسیک تسلط داشته باشد و به چیزی که می‌نویسد ایمان داشته باشد و این کلید حل معمای طرح یا ایده می‌باشد.

ایده فردی

ایده ای است که توسط یک فرد ایده پرداز تعریف می شود و محتوای ایده مورد رؤیت افراد دیگری به استثنا داوران جشنواره قرار نمی گیرد.

قابل ذکر است در صورت انتخاب ایده در جشنواره به عنوان ایده برتر ، عنوان ایده در سامانه جشنواره و خبر گزاری ها اعلام می گردد.

ایده گروهی مشخص

ایده ای است که توسط یک ایده پرداز بعنوان سر گروه و اعضاء مشخص (سر گروه تعیین می کند) تعریف می شود.

نکته مهم : مالکیت معنوی ایده های گروهی مشخص ، برای تمام اعضاء تیم بصورت مساوی می باشد.

ایده گروهی نامشخص

ایده ای است که توسط یک ایده پرداز بعنوان سر گروه و با مشارکت ایده پردازان ناشناس برای تکمیل ایده اولیه تعریف شده جهت استفاده حداکثری از تخصص ایده پردازان تعریف می شود.

قابل ذکر است : مالکیت این ایده برای تمام اعضاء تیم بصورت یکسان می باشد.

چه تفکری ایده است؟

هر تفکری که در چارچوب تعریف ایده مطابق تعریف فوق قرار گیرد ایده می باشد. (تفکری که منجر به تغییر کمی و کیفی محصول می شود)

ایده هایی که مرتبط با محصولات و چیزهای موجود می باشد به شرط تغییر در ساختار آن ایده می باشد.

پایان نامه های کارشناسی ارشد و طرح های تحقیقاتی که مبتنی بر نوآوری باشد و منجر به تولید محصول جدید یا ابداع روش علمی جدید شود در صورتیکه بیش از یک سال از ثبت اختراع، تاییدیه علمی یا ارائه مقاله نگذشته باشد، ایده محسوب می شود.

چه چیزی ایده نیست؟

تفکری که در مورد چیزهای موجود بوده و باعث تغییر در ساختار آنها نشود ایده نیست ولی اگر محصول جدیدی را بوجود آورد ایده است.

مانند ساخت تلویزیون با سایز بزرگ با ویژگی های خاص و برتر ایده نیست زیرا ساختار را تغییر نمی دهد اما ساخت یک تلویزیون با ساختار جدید مثلا ویژگی اتصال به کامپیوتر و یا LCD, LED در زمان خود ایده بوده ولی الان ایده نیست.

معیارهای خلاق بودن ایده

 • ساده بودن
 • زیرکانه بودن
 • به خوبی ترسیم و ارائه شدن
 • آشنا و مأنوس بودن
 • قوی و رسا بودن
 • توانایی بکارگیری آن در چند زمینه
 • تازه و اصیل بودن
 • انعطاف پذیری و قابل تغییر بودن
 • توانایی به چالش کشیدن آن

ایده ای که همه معیارها را دارد یک امتیاز ویژه می گیرد

چگونه ایده پردازی کنیم؟

برای ایده پردازی تا جایی که می توانید خودتان را از شر روز مرگی خلاص کنید، زیرا شما با وجود روزمرگی قادر به دیدن ورق های جدید کتاب خود نخواهید بود که در واقع مدام در حال تکرار عادت های خود هستید.

تکنیک های ساده ی ایده پردازی به شرح ذیل می باشد:

1.یادداشت کردن

2.داشتن دوست صمیمی

3.داشتن یک تیم

4.رفتن به سفر

5.مطالعه کردن

6.متفاوت بودن

7.گوش دادن به موسیقی

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.