سمینار مفهوم شادی از آنتونی رابینز

سمینار مفهوم شادی از آنتونی رابینز
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
210 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان سمینار مفهوم شادی از آنتونی رابینز به صورت کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به سمینارهای روانشناسی و موفقیت قرار دهیم.

سمینار مفهوم شادی از آنتونی رابینز به صورت کامل

در سمینار مفهوم شادی از آنتونی رابینز به صورت کامل شما علاقه مندان به سمینارهای آنتونی رابینز با مفهوم و روش های شادی در زندگی آشنا خواهید شد.

آنتونی رابینز

تونی رابینز با نام کامل آنتونی رابینز نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی است. وی ۲۹ فوریه ۱۹۶۰در شمال هالیوود در کالیفرنیا به دنیا آمد. شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت می‌باشد، کتابهایی چون قدرت نامحدود در سال ۱۹۸۷ و به سوی کامیابی در سال ۱۹۹۴. رابینز یکی از مشهورترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی در جهان است.

هر چند که خود اصرار دارد به جای سخنران انگیزشی، مربی منتهای کارایی نامیده‌شود. او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد.

شادی چیست؟

شادی عبارت است از احساس آسایش طولانی مدت، آرامش ذهن و رضایت نسبت به زندگی‌مان ـ این همان چیزی است که همه ما در طول زندگی در جستجویش هستیم. حتی زمانیکه کمی آن را تجربه می‌کنیم، می‌خواهیم برای همیشه آن را داشته باشیم.

مردم اغلب لذت را با شادی اشتباه می‌کنند. ما اغلب گمان می کنیم که اگر غذای خوب بخوریم و لباس‌های گران بپوشیم و همیشه خوش بگذرانیم خوشحال خواهیم بود. اما همیشه چنین نخواهد بود. ما تمایل داریم که اینطور فکر کنیم که اگر همه خواسته‌ها و نیازهای ما برآورده شوند خوشحال خواهیم بود. اما در واقع، اگر فقط به خودمان توجه داشته باشیم این به تنهایی و افسردگی منتهی می‌شود.

گاه تنها ماندن با افکار و احساساتمان آزار دهنده است، پس ما برای دوری از افکار و احساساتمان به موسیقی، بازی‌های کامپیوتری، غذا، سکس و کارمان پناه می‌بریم. اما اینها نه ما را با دیگران مرتبط می‌کنند و نه احساس شادی واقعی برای ما ایجاد می‌کنند.

وقتیکه می‌خواهیم با دیگران مرتبط باشیم و از این طریق احساس شادی کنیم به رسانه‌های اجتماعی روی می‌آوریم. شاید یک اظهار علاقه عجولانه از جانب دوستمان نسبت به عکسی که گذاشته‌ایم ما را خوشحال کند اما هنوز خواهان توجه بیشتریم. ما دائماً تلفن‌مان را نگاه می‌کنیم و با اضطراب منتظریم که «تنظیم» شود اما مهم نیست که چند پیام گرفته باشیم هنوز احساس می‌کنیم که به کسی وابسته نیستیم.

بودا گفت که بزرگترین منشاء شادی عبارت است از گرامی داشتن دیگران: وقتیکه صادقانه به آسایش و شادی دیگران توجه داشته باشیم، دلگرم خواهیم بود و با دیگران مرتبط خواهیم شد و خودمان احساس آرامش واقعی خواهیم داشت. حتی از لحاظ جسمانی احساس بهتری خواهیم کرد.

با توجه داشتن به شادی دیگران سعی می‌کنیم تا حد امکان به آنها کمک کنیم و از هر چه به آنها صدمه می‌زند خودداری کنیم. این دوستی توأم با اعتماد ایجاد می‌کند که به زندگی با معنی منجر می‌شود. با حمایت عاطفی خانواده و دوستان ما این توانایی را به دست می‌آوریم که با آنچه در زندگی‌مان اتفاق می‌افتد مواجه شویم.

سبب شادی

بنابر برخی داده‌های موجود که بر اساس دیدگاه مردم گردآوری شده‌اند؛ ایرانیان با جشن گرفتن، بودن در کنار خانواده، رفتن به مسافرت و پارک، داشتن امکانات اجتماعی، پیروزی بر دیگران، ثروتمند بودن و سلامتی احساس شادی می‌کنند.پژوهش‌ها نشان می‌دهند مدیتیشن یا مراقبه در کنار تأثیرات مثبت روانشناختی، موجب احساس عمیق شادی در انسان می‌شود.

فواید شادی

دانشمندان دریافته‌اند که شادی و خوشحالی سبب تقویت سیستم دفاعی بدن و همچنین سیستم عصبی انسان می‌شود.تحقیقات انجام گرفته در زمینه شادی ثابت کرده اند که یکی از عوامل مهم افسردگی در جوامع امروزی شاد نبودن افراد است. بر اساس این تحقیقات شناخت های نادرست مانعی برای شادی در جامعه است و باعث می شود شادی در جامعه به طور گسترده نهادینه نشود در نتیجه برای شاد بودن و گسترش شادی در جامعه لازم است افراد دیدگاه نظری مناسبی در این خصوص داشته باشند.

دامنه شادی تا کجاست ؟

شادی این نیست که همواره احساس خوبی داشته باشیم. در مواقعی که افراد داروهای روان گردان یا مواد مخدر مصرف می کنند احساس خوبی دارند و خوشحال اند اما تحقیقات ثابت کرده اند افرادی که به این شیوه باعث ایجاد شادی کاذب در خود می شوند سلامت روانی خوبی ندارند و در اثر ایجاد احساسات کاذب توسط مواد روانگردان، به همان اندازه احساس و روان خود را تخریب می کنند.

همچنین پژوهشگران می گویند اگر برای شادی بیشتر و تجربه دائمی حس خوب، بیش از حد تمرکز کنید، توانایی خود را در رسیدن به حس خوب از دست خواهید داد و بعد از این دیگر هیچ مقدار احساس خوب شما را قانع و راضی نخواهد کرد و باید توجه دشته باشید که شادی همیشگی به لحاظ محدویت فیزیکی با گذشت زمان، امکان پذیر نیست.

شادی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

 • آن تجربه‌ای از خوشی، خرسندی و احساس خوب درمورد خود و زندگی‌تان است.
 • شادی احساس مثبتی است که باعث می‌شود حال خوب و احساس رضایتمندی داشته باشید.
 • آن خوشی، خرسندی، سعادت و حس خوشبختی است.
 • زمانی‌که ذهن آرام است، شادی از درون شما برمی‌خیزد و آگاهی شما را افزایش می‌دهد.
 • شادی به روابط خوب، عشق و هماهنگی منجر می‌شود.
 • نتیجه شادی آرامش، لذت و احساس آزادی است.
 • شادی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و استرس را کاهش می‌دهد.
 • شادی ذهن و دیدگاهتان را پرورش می‌دهد و توانمندی شما را در حل مسائل بهتر می‌کند.
 • شادی احساسات منفی را از بین می‌برد.
 • افراد شاد مثبت، خوش‌بین، و صبورتر و شکیباتر خواهند بود. آنها افرادی مفیدند و راحت‌تر زندگی را به پیش می‌برند.
راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.