دانلود کتاب صوتی لیدی ال نوشته رومن گاری

دانلود کتاب صوتی لیدی ال نوشته رومن گاری
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی خواندنی با عنوان دانلود کتاب صوتی لیدی ال نوشته رومن گاری را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان رمان و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی لیدی ال نوشته رومن گاری

لیدی ال (به انگلیسی: Lady L) رمانی از نویسنده فرانسوی رومن گاری است که آن را در سال ۱۹۵۸ به زبان انگلیسی نوشت و بعدها به زبان فرانسه نیز برگرداند.

این رمان داستان عشق دو فرانسوی به همراه مبارزات سیاسی آن‌ها در قالب آنارشیزم و رویارویی عشق و سیاست است. این کتاب آکنده از ذکر مکاتب هنری، فلسفی و سیاسی است.

درباره کتاب

کتاب صوتی لیدی ال نوشته‌ی نویسنده، فیلنامه‌نویس و خلبان فرانسوی رومن گاری است. گاری روایت عاشقانه‌ی دیگری را بعد از «خداحافظ گاری کوپر» رو می‌کند. «لیدی ال» بانوی هشتاد‌ ساله‌ی اصیل است که در خانواده‌ای اشرافی زندگی می‌کند. در تولد هشتاد‌سالگی‌اش «سر پرسی رادینر»، دلباخته‌ی روزهای جوانی او، پرده از راز‌ها و اتفاقات عاشقانه‌ی لیدی ال که به سیاست آمیخته‌است برمی‌دارد و شروع به نوشتن سرگذشت او می‌کند.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی خانه کاغذی نوشته دومینگس

مبارزات سیاسی و قد علم کردن عشق و سیاست دست‌مایه‌ی این رمان است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «روشنایی روز برچهره‌اش بازی می‌کرد و نشانه‌های گذر زمان را تنها کشش پوستی بر استخوان می‌نمود. نور پیوسته با چهره‌اش مهربان بود: آن دو دوستان قدیمی بوند و نور پیوسته عاشق زیبایی است. اکنون دیگر تحمل چهره‌ی خود را نداشت.

چهره‌اش دلتنگش می‌کرد. می‌دانست که اینک به قول همگان «بانوی پیر باشکوهی» است و این به غایت هولناک بود که انسان آن همه سال و ماه را تباه کند تا بانویی مشخص شود و آنگاه تا به خود بجنبد ناگزیر باشد به نحوی با پیری و سالخوردگی کنار بیاید. به هیچ رو نمی‌توانست خود را قانع کند که هشتاد ساله است و به‌نظرش عجیب و غریب ». براساس این رمان فیلی با بازی «پل نیومن» و «سوفیا لورن» و کارگردانی «پیتر اوستینوف» در سال ۱۹۶۵ ساخته شده است. «میعاد در سپیده‌ دم»، «خداحافظ گاری کوپر»، «تربیت اروپایی»، «مردی با کبوتر» از دیگر آثار رومن گاری هستند.

شخصیت‌ها در لیدی ال

انت بودن: نام اصلی لیدی ال.
آرمان دنی: معشوق انت بودن که در نزدیکی کشیش شدن تغییر مسیر می‌دهد و به یک آنارشیست فردگرا تبدیل می‌شود. او کتابی به نام «عصر شورش» نوشت که تحلیلی بود بر عقاید آنارشیستی اش.
سر پرسی رادینر: معروف به «اُلد سیلی» (Old Silly: پیر خرفت) خدمتگزار لیدی ال که از وی تقاضای ازدواج می‌کند. وی در شهر رن به دنیا آمد و از شاعران رمانتیک فرانسه بود.
آلفونس لوکور: قمارباز مشهور پاریس و از سلاطین دنیای زیرزمینی به‌شمار می‌رفت. او بعدها تحت تأثیر عقاید آرمان دنی، به یک آنارشیست تبدیل می‌شود.
ساپر اومالی: دوست ایرلندی و صمیمی و کوتاه قد آلفونس لوکور بود و در دنیای زیرزمینی «ساپر لیپوپت» (ساپر بی همه چیز) لقب گرفت. وی برای لردهای انگلیسی دو بار جایزهٔ ملی اسب سواری را برد تا اینکه در یک اسب سواری گردنش شکست.
دوک گلندیل: اولین اشراف زاده‌ای که فهمید لیدی ال اشراف زاده نیست و با وی ازدواج کرد.
لرد ال: همسر دوم لیدی ال.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.