آموزش توسعه فردی از آنتونی رابینز

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
200 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

مهارت توسعه فردی بسیار مهم و ضروی بوده و لازم است تا برای انتخاب های درست تر در زندگی آن را بیاموزیم،بنابراین در این قسمت از برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان آموزش توسعه فردی از آنتونی رابینز به صورت کامل و قدم به قدم را در اختیار شما علاقه مندان به سمینارهای آنتونی رابینز قرار دهیم.

پکیج آموزش توسعه فردی از آنتونی رابینز

در پکیج آموزش توسعه فردی از آنتونی رابینز به صورت کامل و قدم به قدم شما با مهارت توسعه فردی و ابعاد مختلف آن آشنا شده و تکنیک های آن را فراخواهید گرفت.

توسعه فردی

ما انسان‌ها در ذات خود تمایل به رشد داریم و می‌خواهیم زندگی خود را بهبود ببخشیم، ثروت بیشتری به دست بیاوریم، تناسب اندام و سلامتی بهتری داشته باشیم، روابط فردی و اجتماعی موثرتری را با سایر افراد زندگی‌مان بسازیم اما نکته اینجاست که به شکل دقیق نمی‌دانیم چگونه باید این کارها را انجام دهیم.

توسعه فردی، راهی است برای رسیدن به آرزوها و آمالی که ممکن است فراموششان کرده باشیم. ما در محصول آموزش توسعه فردی از آنتونی رابینز سعی داریم تا برترین و مهم‌ترین نکاتی را که هر فردی برای رشد و توسعه و بالا بردن کیفیت زندگی‌اش به آن احتیاج دارد با شما در میان بگذاریم، مقوله‌ای که به‌طور کلی تحت عنوان توسعه فردی یا رشد فردی شناخته می‌شود.

ابعاد مختلف توسعه فردی

مهم‌ترین بخش توسعه فردی رسیدن به شناخت از خود و در مرحله بعد شناخت استعدادها و توانایی و شکوفا کردن آن‌ها و رسیدن به بهترین ورژن از خود است.

توسعه فردی، چیزی نیست که دوره خاصی از زندگی را شامل شود، توسعه فردی، مهارتی است که در سراسر زندگی افراد کاربرد دارد و به بهبود کیفیت زندگی فرد کمک می‌کند. درست است که این مهارت شامل خودیاری یا self-help هم می‌شود اما محدود به آن نیست و دایره وسیع‌تری از مهارت‌ها را دربرمی‌گیرد.

توسعه فردی شامل بخش‌های زیادی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش شناخت از خود، بهبود مهارت‌ها و یادگیری‌های جدید، شناخت استعدادها ونقاط قوت، پیشرفت در زمینه شغلی، شناخت توانایی‌های بالقوه، بهبود سبک زندگی و بالاتر بردن کیفیت زندگی، بهبود مدیریت زمان، ارتقای سلامتی، بالا بردن وضعیت ثروت و جایگاه اجتماعی، رسیدن به آرزوها و خواست‌های قلبی، بهتر شدن روابط اجتماعی و بالابردن هوش هیجانی، رشد و توسعه هویت معنوی اشاره کرد.

توسعه فردی علاوه بر اینکه یک روش برای بهبود زندگی افراد است، به عنوان یک صنعت روبه رشد هم در جهان حضور دارد و بخش‌های مختلفی را به خود اختصاص داده که همه آن‌ها تاثیراتی بر بهبود بخش‌هایی از زندگی انسان دارند. در کنار آموزش و یادگیری، کوچینگ، منتورینگ و مشاوره صنعت‌های دیگری همچون تناسب اندام، تقویت حافظه، زیبایی یا حتی آموختن مهارت‌هایی مانند یوگا، مراقبه و اصلاح سبک زندگی زیر مجموعه این صنعت گسترده می‌شود.

توسعه فردی مجموعه ای از فعالیت هایی است که :

  • باعث ارتقاء آگاهی و هویت می شود
  • استعداد و پتانسیل ها را توسعه می دهد
  • اشتغال زایی و سرمایه انسانی را افزایش می دهد
  • کیفیت زندگی را ارتقاء می بخشد
  • در تحقق رویا ها و آرزو ها کمک می کند

چرا توسعه فردی مهم است؟

هر یک از ما در زندگی اهدافی در پیش داریم و برنامه های زندگی خود را بر اساس این اهداف پایه گذاری می کنیم.

توسعه فردی به ما کمک می کند مسیر درستی را برای رسیدن به اهداف مان در پیش گیریم.

توسعه فردی به ما کمک می کند رشد کنیم و به بهترین نسخه خود تبدیل شویم.تبدیل شدن به «بهترین نسخه» کاملا بستگی به خود شخص دارد و در افراد مختلف متفاوت است.پس می توان نتیجه گرفت برنامه توسعه فردی برای همه افراد یکسان نیست و هر فرد می تواند متناسب با نیاز های خود از این برنامه استفاده کند.

چگونه در مسیر توسعه فردی قدم بگذاریم؟

خب حالا که با زیر و بم توسعه فردی آشنا شدیم، نوبت به آن می‌رسد که ۹ راهکار برای رسیدن به توسعه فردی بررسی کنیم. هر یک از این راهکارها به تنهایی یا بصورت مکمل دیگری می‌توانند به ما کمک کنند.

قدم اول ، بر ترس‌های خود غلبه کنید

یکی از اولین دلایلی که ما هیچ میلی به مهارت آموزی و یادگیری چیزهای جدید نداریم، ترس موجود درونمان است. ترسیدن از اینکه مبادا موفق نشویم، یا حتی ترس از اینکه اگر موفق شویم چه اتفاقی برای ما می‌افتد، معمولا جلوی پیشرفت ما را خواهد گرفت. مثلا ممکن است از این بترسید که صفحه کاری خود را در اینستاگرام ایجاد کنید. همین موضوع به ظاهر ساده می‌تواند پیشرفت شما را سالها عقب بیندازد.

قدم دوم، مطالعه کنید

من یار مهربانم، پس از من غافل نشوید! کتاب‌ها ارزشمندترین و ارزانترین منابع یادگیری هستند. یک کتاب خوب که تنها با چند هزارتومان خریداری شده، می‌تواند از لحاظ مالی و معنوی سود زیادی را نصیب شما بکند. همچنین فواید کتابخوانی به حدی زیاد است که می‌تواند کل جامعه را به سمت خوشبختی و سعادت سوق دهد. همچنین تاثیر مطالعه بر مغز به حدی زیاد است که می‌تواند موجب تقویت مهارت‌های دیگر ما مثل تفکر نقاد و توانایی حل مسئله شود.

آشنایی با مهارت های توسعه فردی

قدم سوم، مهارتهای جانبی را یاد بگیرید

اگر چه یادگیری مهارت هایی مثل یک زبان جدید یا ساز زدن به صورت مستقیم در برنامه توسعه فردی همه ما موثر نیستند، اما می‌توانند سرعت ما را در این راه افزایش دهند. در واقع یادگیری زبان‌های جدید و نواختن موسیقی یا کارهایی از این قبیل، فعالیت مغز را بیشتر کرده و حتی می‌توانند موجب افزایش تمرکز و تقویت حافظه ما شوند. پس بهتر است که زمان کوتاهی را در روز به انجام چنین تمریناتی اختصاص دهید.

قدم چهارم، انتقاد پذیر باشید

شنیدن نقد دیگران برای پیشرفت شما ضروری است. پس حتما بعد از اتمام هر پروژه‌ای سعی کنید که از یکی از اعضای خانواده خود یا دوستانتان در مورد آن سوال کنید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، برآیند پاسخ‌های این افراد در مورد عملکرد شما دقیق تر خواهد بود. سپس شما باید بر روی نقاط مثبت خود پافشاری کرده و سعی کنید چاره‌ای برای نقاط منفی پیدا کنید. مجموعه این کارها می‌تواند به شما کمک کند که با استفاده از نظرات دیگران ذهنی خلاق داشته باشید.

قدم پنجم، نگاه دقیقی داشته باشید

یادگیری همیشه از طریق کتاب و دوره اتفاق نمی‌افتد. در مسیر توسعه فردی شما باید از هر فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید استفاده کنید. این یعنی ما باید از رفتار، خصوصیات و طرز فکر افرادی که در اطراف خود می‌بینیم چیزهایی را یاد بگیریم و در زندگی خود به کار بگیریم. برای اینکار به دنبال خصوصیاتی باشید که شما یا آنها را ستایش کرده و می‌پسندید و یا به آنها علاقه ندارید و ترجیح می‌دهید از آنها دوری کنید.

“لقمان را گفتند ادب از که آموختی، گفت از بی ادبان، هرآنچه از ایشان در نظرم ناپسند آمد از آن دوری کردم.”

قدم ششم، از اینترنت غافل نشوید

فضای اینترنت علاوه بر اینکه محلی است برای یادگیری مطالب جدید و مختلف، می‌تواند بستری مناسب برای رشد شخصی و حرفه‌ای کار شما نیز باشد. در واقع شما در اینترنت شانس این را دارید که با افراد بیشتری آشنا شوید و با آنها ارتباط برقرار کنید. این ارتباطات می‌توانند در مسیر رشد و توسعه فردی شما را یاری کنند. به علاوه فضای مجازی بازاری است که شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را در آن تبلیغ کنید و به فروش بگذارید.

قدم هفتم، دفترچه توسعه فردی تهیه کنید

هفتمین موردی که باید به آن عمل کنید داشتن یک دفترچه است. شاید شما هم در گذشته یا حتی همین حالا دفترچه خاطرات داشتید. نگاه کردن به خاطرات گذشته اگرچه گاهی رنج آور است، اما باعث می‌شود شما بهتر درک کنید که کجا قرار داشتید و حالا کجا هستید. مشاهده این پیشرفت باعث خواهد شد که شما انگیزه بیشتری برای ادامه راه داشته باشید.

داشتن یک دفترچه توسعه فردی و نوشتن در آن به صورت روزانه یا هفتگی باعث خواهد شد که شما مسیر خود را رصد کنید. این موضوع دو فایده مهم و حیاتی دارد. اول اینکه باعث می‌شود شما اشتباهات خود را ببینید و دیگر آنها را تکرار نکنید. دوم اما همان بحث افزایش انگیزه و تقویت اراده برای درس خواندن و رشد و پیشرفت است.

قدم هشتم، مدیتیشن

دنیای شلوغ و سر در گم امروز محل مناسبی است برای از دست دادن تمرکز و هوش و حواس ما. اما چه اتفاقی می‌افتاد اگر ما قادر بودیم علیرغم تمام این مشکلات و شلوغی‌ها متمرکز باقی بمانیم. انجام مدیتیشن آن هم به صورت روزانه به شما کمک خواهد کرد تا تمرکز و آرامش کافی را در حین انجام کارهای خود داشته باشید. به علاوه خطر ابتلا به بیماری هایی مثل آلزایمر هم در شما کاهش خواهد یافت.

قدم نهم، از یک مربی کمک بگیرید

هیچکس اندازه خودتان با خلق و خو و روحیات شما آشنا نیست و نمی‌تواند به توسعه فردی شما کمک کند. اما اگر به هر دلیلی حس می‌کنید خودتان قادر به کنترل و هدایت این جریان نیستید، حتما از یک مربی کمک بگیرید. این مربی می‌تواند یکی از اعضای خانواده، یک دوست و یا در بهترین حالت یک متخصص و مشاور باشد که آمادگی دارد به صورت حرفه‌ای شما را در این مسیر راهنمایی کند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.