پکیج آموزش افزایش عملکرد کارمندان

پکیج آموزش افزایش عملکرد کارمندان
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان آموزش افزایش عملکرد کارمندان و افزایش بهره وری در محیط کار را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به فیلم های آموزشی قرار دهیم.

آموزش افزایش عملکرد کارمندان و افزایش بهره وری در محیط کار

در پکیج آموزش افزایش عملکرد کارمندان و افزایش بهره وری در محیط کار شما یاد خواهید گرفت تا با استفاده از تکنیک های علمی راندمان کاری کارمندانتان را افزایش دهید.

چگونه بهره وری کارمندانمان را افزایش دهیم؟

راهکارهای افزایش بهره‌وری مستلزم شناخت کافی وضعیت موجود و فرهنگ کاری شرکتهاست. باتوجه به تفاوتهای مهم در فرهنگ کاری شرکتها و وضعیت موجود آنها می‌توان گفت راهکارهای افزایش بهره‌وری نیز در آنها متفاوت خواهد بود. ازجمله راهکارهای افزایش بهره‌وری می‌توان به کاهش ضایعات، ایجاد تعهد در کارکنان، توجه به کارکنان، استفاده بهینه از استعدادها، ایجاد انگیزه درکارکنان، توجه به تغییرات و… اشاره کرد.

درجه تاثیر هر یک از این راهکارها در افزایش بهره‌وری به وضعیت موجود شرکت در آن زمینه و ضرورت پرداختن به هریک از این موارد بستگی دارد، کـه می‌بایست به شکل ماهرانه‌ای شناسایی و اولویت بندی شده و برآن اساس اقدام شود. به عنوان مثال، در سازمانی ممکن است کاهش ضایعات در اولویت اول قرار گیرد و در سازمانی دیگر توجه به کارکنان و ایجاد انگیزه در اولویت اول باشد.

عدم شناخت کافی از وضعیت موجود شرکت ها و بی توجهی به اولویت ها می‌تواند اثرات معکوسی در میزان بهره‌وری به وجود آورد. از این رو قبل از هـــرگونه اقدامی در افزایش بهره‌وری برروی شناخت کافی وضعیت موجود و اولویت بندی صحیح راهکارها تاکید می‌شود.

بــرای آگــاهی از میزان افزایش بهره‌وری می‌بایست آن را در قالب شاخصهای مختلف و در دوره‌های معینی اندازه گیری کرد. با اندازه گیری شاخصهای بهره‌وری می‌توان مشخص ساخت که تلاشهای بهره‌وری تاچه حدی مفید بوده است. اندازه گیری بهره‌وری نیز می‌بایست براساس یک سیستم مناسب و اصولی انجام گیـرد، درغیر این صورت نمی توان به نتایج آن اطمینان و انتظار بهبود در آن را داشت.

یکی از مـوارد مهم در اندازه گیری بهره‌وری مشخص کردن صحیح طول دوره ارزیابی است که به عواملی نظیر دسترسی به اطلاعات، ماهیت عملیات تولیدی و اهداف مدیریت بستگی دارد. از نتایج اندازه گیری شاخصهای بهره‌وری می‌توان به عنوان ابزاری مناسب جهت برنامه ریزی های بلندمدت مدیریت در سطح سازمان استفاده کرد.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش روانشناسی صنعتی سازمانی


در برخی از سازمان ها از گردش کار نامناسب شکایت می شود اما در بررسی های دقیق تر به این نتیجه رسید که نا آگاهی کارکنان از جزئیات نظام گردش کار، مساله واقعی است. گردش کار نامناسب بیماری در حوزه نرم افزار است. در حالی که ناآشنایی کارکنان نارسایی در حوزه نیروی انسانی است، عکس این موضوع نیز رخ می دهد. برای نمونه از سوی مدیریت یک سازمان، کارکنان شاغل، افرادی بی علاقه به کار ارزیابی می شوند.

به همین دلیل مدیریت به دنبال راهها و تکنیک هایی می رود که انگیزه کارکنان خود را افزایش دهد. این کار با پرداخت های تشویقی، قدردانی کتبی و یا گردش شغل صورت می گیرد. در صورتی که در بررسی دقیقتر می توان دریافت، گردش کار نامناسب و قوانین زائد و دست و پاگیر است که تمام توان نیروی کار را هدر می دهد.

در نتیجه توفیق نیافتن در کار و یا توقیق اندک در مقابل زحمات زیاد آنها را خسته و بی علاقه کرده است. سازمانی را که در یک یا چند زمینه ذیل از نارسائیهای جدی بر خوردار است دچار بیماری نرم افزاری می دانیم:

ساختار سازمانی: این ساختار از یکسو نمایش توزیع اختیار و مسئولیت و از سوی دیگر چگونگی ارتباط بین وظیفه ها را نشان می دهد.

رویه کار : شامل گردش کار و دستورالعمل های انجام کار و یا اجرای کار است. گردش کار، ترتیب و چگونگی در گیر شدن واحد های سازمانی را برای انجام کار نشان می دهد.

تولید و توزیع اطلاعات: در مراحل مختلف فرایند عملیات یک سازمان، اطلاعات و داده ها ایجاد می شوند. تداوم موفقیت عملیات سازمان رابطه مستقیمی به میزان بهره برداری از اطلاعات و داده هایی دارد که در جریان عملیات، تولید می شوند.

قوانین و مقررات و آیین نامه ها: این قوانین بسیار پیچیده، دست و پا گیر و بعضا ناسخ و منسوخ یکدیگر می باشند.

فرایند تصمیم گیری: شامل افراد و مکانیزمهای تصمیم گیری نظیر شوراها و کمیت ها است. برخی از نشانه ها و آثار بیماری های نرم افزاری

سازمان ها به شرح زیر می باشند:

 • انجام کار های یکسان با گردش کاری متفاوت.
 • آشنایی کارکنان با کار خود، اما نبودن نظام مشخص در چگونگی انجام کار.
 • نا آگاهی کارکنان از محتوای کار همکاران و نبودن احساس رابطه منظم بین کار آنان با دیگران.
 • وجود طرح ها و ایده های نیمه کاره و رها شده.
 • یکسان نبودن توزیع کار بین کارکنان و تفاوت بین حجم کار افراد هم رده.
 • اختلال و مشکلات ناشی از تغییر برخی مدیران و کارکنان.
 • وجود سو تفاهم در تماس های کتبی و شفاهی برای انجام کار.
 • زیاد بودن تعداد بخشنامه ها و دستورات منسوخ.
 • یکسان نبودن سرعت انجام کار های مشابه.
 • روشن نبودن مسئولیت ها و اختیارات.
 • منطبق نبودن سیستم ارتقا مبتنی بر شایستگی.
 • بی توجهی به صلاحیت و شایستگی فنی و حرفه ای افراد.

چگونه بهره وری کارمندان خود را افزایش دهیم

افزایش بهره وری با تشویق مراقبت از خود

بین سال‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ تعداد کارکنانی که به دلیل استرس به بیمارستان نیاز پیدا کردند سه برابر شده است. و شایع‌ترین منبع استرس چیست؟

موسسه آمریکایی استرس می‌گوید که فشارها و ترس‌های شغلی منبع اصلی استرس برای بزرگسالان آمریکایی هستند.
این یک مسئله بزرگ است. کارکنانی که بیش از اندازه تحت استرس قرار دارند از لحاظ جسمی، ذهنی و احساسی ناسالم هستند. و بهره‌ وری کمتری دارند.

هنگامی که تیم شما تحت استرس قرار می‌گیرد، همه می‌بازند.

اما نوع مناسب استرس واقعا انگیزه‌دهنده‌ست و برای افزایش بهره وری خوب است. فقط باید قبل از وقوع فرسودگی شغلی مانع آن شویم.

چطور این کار را انجام دهیم ؟

با تشویق اعضای تیم در همه سطوح برای مراقبت از سلامت روانی، جسمی و احساسیشان.

این بدان معنی است که همه کارهای لازم را برای ایجاد یک فرهنگ سازمانی سالم انجام دهید:

 • گوش دادن به کارکنان
 • ارائه بازخورد سازنده
 • دادن کار چالشی و معنادار به کارکنان
 • ایجاد پارامترهای روشن برای موفقیت
 • حتی به روز نگه داشتن تجهیزات هم کمک می‌کند.

مدیران باید نشان دهند که ارزش مسائلی مانند خواب خوب، تعادل بین کار و زندگی، و زمانی برای ورزش و آرامش را می‌دانند.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.