بهترین راه افزایش درآمد و 10 استراتژی که به افزایش درآمد شما کمک می‌کند

بهترین راه افزایش درآمد و 10 استراتژی که به افزایش درآمد شما کمک می‌کند

بهترین راه افزایش درآمد و 10 استراتژی که به افزایش درآمد شما کمک می‌کند کامل ترین مقاله برای کسانی است که قصد دارند تا در زمینه ثروت به موفقیت برسند.

شاید شما هم علاقه داشته باشید که درآمد خود را افزایش داده و به موفقیت های مالی دست یابید.روش های گوناگونی برای رسیدن به موفقیت در زمینه درآمد و کسب ثروت وجود دارد که در ادامه مقاله برنا اندیشان به آن خواهیم پرداخت.

بهترین راه افزایش درآمد و 10 استراتژی که به افزایش درآمد شما کمک می‌کند

در مقاله بهترین راه افزایش درآمد و 10 استراتژی که به افزایش درآمد شما کمک می‌کند شما با اصول و روش های تخصصی رسیدن به موفقیت آشنا خواهید شد.

بهترین راه افزایش درآمد و راز ثروت چیست؟

هر روز آگهی های زیادی نظیر اینکه چگونه ثروتمند شدم و چگونه در یکسال یک میلیارد درآمد کسب کردم را می بینیم، ولی آیا همه این آگهی ها صحت دارد؟ ما باید بدانیم که راز ثروت و کسب درآمد یکی از اصلی ترین نیازهای هر فرد می باشد، منتهی برای اینکه کسب درآمد و ثروت بیشتری داشته باشیم واقعا تا به حال آموزش دیده اید؟!

چه بخواهید و چه نخواهید، پول یکی از واقعیت‌های زندگی است که همگی باید با آن روبرو شویم. شاید پول‌دار شدن هدف شما نباشد و مفاهیم عمیق‌تری مثل خانواده و سلامتی بیش‌تر برایتان مهم باشد، اما این موضوع قابل انکار نیست که افزایش درآمد مزایای زیادی برای شما به همراه دارد و به بهبود کیفیت زندگی خود و خانواده‌ی شما کمک خواهد کرد. علاوه بر آن در صورتی که مشکلات مالی غیر منتظرانه‌ای برایتان پیش بیاید، شما به راحتی قادر خواهید بود آن را مدیریت کنید و به کمک دیگران نیاز پیدا نکنید. اگر هم فکر می‌کنید به پول اضافه‌ای نیاز ندارید، شاید با قدری درآمد بیش‌تر بتوانید به سازمان‌های خیریه کمک کنید و یا فرشته‌ی نجات فرد نیازمندی شوید.

عوامل موثرِ موفقیت در کسب و کار و آشنایی با بهترین راه افزایش درآمد

چه عواملی  سبب می‌شود تا بعضی از کسب و کارها موفق شوند و برخی دیگر شکست بخورند؟ چرا برخی از مردم در فرهنگ‌ها و یا مناطق خاص عملکرد بهتری نسبت به افراد دیگر دارند؟ در این مقاله نگاهی به عوامل موثر موفقیت در کسب و کار  و بهترین راه افزایش درآمد می‌اندازیم.

تاثیر عوامل فرهنگی بر موفقیت در کسب و  کار

– فرهنگ به الگوها و عقاید مرسوم که تاثیر مهمی در ارزش‌ها، ادراک، ترجیحات و رفتار افراد دارد اطلاق می‌شود. فرهنگ و کسب و کار از بسیاری جهات نقاط ارتباطی دارند.

– افرادی که به صورت سنتی با کسب و کارها عجین هستند گرایشات کسب و کارانه دارند و کارمندی را چیزی محقر می‌دانند.

– فرهنگ کسب و کار، افراد را از محافظه کاری و گرایشات به شغل کارمندی به دور می‌کند.

– فرهنگ مصرف‌گرایی که در آن مردم کالاهای مادی را بیشتر طالب هستند، کسب و کار را حوزه‌ای معرفی می‌کند که در آن درآمد کاسبی بیشتر از کارمندی است.

– افرادی که با شغل‌های استخدامی و یا خدمات دیگر درگیر هستند به فرزندان خود فشار می‌آورند تا شغل امن و ثابت برای خود انتخاب کنند و روح کسب و کار را از همان ابتدای کودکی در خود از بین می‌برند.

– فرهنگ صرفه‌جو که در آن مردم کمتر خرج می‌کنند و بیشتر برای روز مبادا پس‌انداز می‌نمایند، آنها کارآفرینی (نوآوری) را امری پرریسک و پرخطر می‌داند و بر این باور است که عواید شغل ثابت و امن بسیار بیشتر از کسب و کار (کسب درآمد) شخصی است.


پیشنهاد ویژه : پکیج های آموزش کسب درآمد و رسیدن به ثروت


تاثیر عوامل سیاسی بر موفقیت در کسب و  کار

آنچه که در زیر بدان‌ها اشاره می‌شود مواردی هستند که محیط سیاسی در کسب و کار تاثیر می گذارد.

– شرایط ناپایدار سیاسی که در آن سیاست‌های دولتی مدام در حال تغییر است، آنها را (کسب و کار)  دلسرد می کند و باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران نسبت به امنیت سرمایه خود واهمه داشته باشند.

– حمایت دولتی برای توسعه اقتصادی از طریق توسعه زیرساخت، تسهیلات، پارک های علم و فناوری و هر آنچه مشوق کسب و کار است.

– مالیات زیاد که می‌تواند سود را کم کند، معمولاً کارآفرینان را دلسرد می‌کند. از طرف دیگر، معافیت‌های مالیاتی مشوق کسب و کارها و استارتاپ‌ها می‌باشد. (مدیریت)

– دسترسی به زیرساخت‌ها و خدمات همگانی همچون جاده‌های خوب، برق، امکانات ارتباطی و عدم وجود فساد و کاغذ بازی برای دسترسی به تسهیلات ذکر شده معمولاً کارآفرینان را تشویق و جذب می‌کند.

– آزادی اقتصادی با قانون‌گذاری مطلوب و موانع کم به منظور راه‌اندازی کسب و کار مشوق کارآفرینان است.

تاثیر عوامل اقتصادی بر موفقیت در کسب و  کار

– اقتصاد عامل بسیار مهمی است که بر کسب و کار (کسب درآمد) مؤثر است.

– قدرت خرید عمومی مردم که با سطح درآمد و رفاه اقتصادی منطقه مشخص می‌شود، نقش مهمی بر موفقیت در کسب و کار دارد.

– در زمان رکود اقتصادی، با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و عدم تمایل به سرمایه گذاری، کسب و کارها با واکنش منفی مواجه می‌شوند.

– در اقتصاد معیشتی بیشتر مردم با کشاورزی درگیر هستند، محصول خود را مصرف می‌کنند و مابقی را با کالاها و خدمات ساده مبادله می‌کنند.

دسترسی به منابع اساسی در راه اندازی کسب و کار

– یکی از عوامل کلیدی و موثر بر راه‌اندازی کسب و کار، دسترسی به منابعی همچون سرمایه، نیروی انسانی، مواد اولیه، زیرساخت و خدمات همگانی است.

– سرمایه برای راه‌اندازی کسب و کار حیاتی است. دسترسی به سرمایه، به کارآفرین اجازه می‌دهد که عوامل دیگر را کنار هم گرد آورده و اقدام به تولید محصول یا خدمت کند. (راه های پولدار شدن)

– اهمیت سرمایه انسانی و کارمندان را نباید نادیده گرفت. هیچ کسب و کاری بدون کارمندان ماهر و متعهد موفق نمی‌شود.

– وجود کسب و کارهای زیاد و متنوع مستلزم دسترسی به مواد خام می‌باشد.

– زیرساخت فیزیکی و خدمات همگانی همچون جاده‌های سالم و با کیفیت، پارکینگ، امکانات ارتباطی و برق، همگی فاکتورهایی اساسی در کارکرد بدون نقص یک کسب و کار هستند.

تاثیر مسائل روانشناختی بر موفقیت در کسب و  کار

با وجود اهمیت تمام موارد بالا، موفقیت در کسب و کار جدید به تیپ شخصیتی کارآفرین برمی‌گردد.

کارآفرین (نوآوری) در حقیقت رهبر و راهبر کسب و کار است (مدیریت استراتژی) و نیاز است تا ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • سخت کوشی و سماجت در کار
 • قدرت مدیریت و کاهش خطرهای ریسک (مدیریت)
 • قدرت ایجاد و توسعه یک کسب و کار جامع و داشتن نقشه‌های آماده جایگزین (طرح کسب و کار)
 • جهت‌گیری قوی که رسیدن به اهداف را آسان می‌کند

با برداشته شدن موانع تجارت و به وجود آمدن فرصت‌های بزرگتر و افزایش امنیت شغلی، شرایط برای کارآفرینی به مراتب بهتر از قبل می‌باشد.

بهترین راه افزایش درآمد و راز های کسب درآمد در هنگام خواب

اکنون بیشتر از همیشه، مردم به دنبال روش‌های جدید برای کسب درآمد 24 ساعته در روز، هفت روز هفته بدون نیاز به نشستن پشت یک میز هستند. اما، این روش‌های منفعل جدید برای کسب درآمد، نیازمند سرمایه‌گذاری کمی در زمان برای خودکارسازی فرایندهای کاری شما است. اجازه دهید من این پروسه را به شما معرفی کنم.

هزاران راه وجود دارد که امروز می‌توانید پول به دست آورید. تا زمانی که شما یک اتصال به اینترنت و یک رایانه یا دستگاه تلفن همراه دارید، فرصت‌های شما بی‌پایان است. نمونه‌هایی از مشاغل جدیدی که می‌توانید برای شغل جانبی خود در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

 • وبلاگ نویسی
 • آموزش آنلاین
 • ایجاد کتاب‌های الکترونیکی
 • وب‌سایت‌های ساخت و کپی کردن

در حالی که فرصت‌های کار آنلاین بی‌پایان است، خودکار کردن آن‌ها می‌تواند بیشتر شما را به چالش بکشد. اگر چه کار آنلاین به شما اجازه خواهد داد که از هر کجا کار کنید، همچنین این امر می‌تواند خوشایند باشد هنگامی که زمان زیادی را برای خود داشته باشد، مگر نه؟ اگر کاری که از آن  لذت می‌برید را پیدا کرده‌اید، اما می خواهید آن را یک گام به جلو ببرید و درآمدی را در حالی که خواب هستید به دست آورید، رازهای  برتر کسب درآمد مطلع شوید.

چت‌‌بات‌های ( chatbots ) خودکار  بازاریابی، فروش و مراقبت از مشتری  ایجاد کنید.

در حالی که ممکن است برخی از وظایف بازاریابی، فروش و مراقبت از مشتریان خود را به اعضای تیم منتقل کرده یا حتی با ابزارهایی مانند Hootsuite آن را خودکار کرده باشید، راه ساده‌تر برای برداشتن زمان و بار مالی بر شانه‌هایتان وجود دارد.

چت‌بوت اخیراً بسیار محبوب بوده، چرا که فناوری قدرت آن‌ها به طرز چشمگیری پیشرفت کرده است. امروزه ایجاد یک چت روم هوش مصنوعی، بسیار آسان است و به لطف سیستم عامل ساخت چت‌بوت، شما حتی به هیچ دانش برنامه‌نویسی نیاز ندارید.

شما می‌توانید یک چت‌بوت ایجاد کنید که:

می‌توانید سفارشات خود را دریافت و به درخواست مشتریان از مسنجر فیس بوک، نظرات و پست‌ها را پاسخ دهید

می‌تواند با تمام سیستم‌عامل‌های پرداخت اصلی ادغام شود

24 ساعته و هفت روز هفته برای پاسخگویی به مشتریان از سراسر جهان در دسترس باشد

می‌تواند بر اساس تقاضا، تبلیغات، پیشنهادات و معاملات شخصی را انجام دهد.

خود را به عنوان یک نام تجاری ارتقا دهید

اگر شما قبلاً موفق شده یا هنوز در مسیر یافتن آن هستید، باید شیوهایی که می‌توانید خود را به عنوان یک نام تجاری ارتقا دهید را جست و جو کنید. البته، چت‌بوت به شما با وظایف بازاریابی جزئی کمک خواهد کرد، اما شما باید خود را به‌گونه‌ای ارتقا دهید که دیگران را آگاه سازد که یک شخصیت مطمئن، معتبر و قابل اعتماد در صنعت خود هستید.

برای رسیدن به این هدف، محصولات اطلاعاتی مانند کتاب‌ها، فیلم‌ها و مجلات آنلاین را برای مخاطبان خود ایجاد کنید. هنگامی که ساعت‌ها برای ایجاد این قطعه‌ها وقت صرف کردید، گام بعدی این است که آن‌ها را به فروش برسانید و پول به دست آورید.

خروجی‌های خود را ساده کنید

شما نمی‌توانید همه کارها را انجام دهید، مخصوصاً اگر بخواهید جنبه‌های عملیاتی کسب و کارتان را به صورت خودکار انجام دهید. برای رسیدن همه چیز به بهترین توانایی خود، باید خروجی‌های خود را ساده کنید. برای انجام این کار، آنچه که  ارائه می‌دهید را ساده کنید.

به جای ارائه انواع مختلفی از محصولات و خدمات به مخاطبان خود، بر حداکثر پنج محصول که به طور خوب انجام می‌دهید تمرکز کنید و از آنجا رشد کنید. به عنوان مثال نگاهی به استارباکس بیندازید. این نام تجاری قهوه، شیرینی و برخی غذاهای سریع را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. سادگی که این شرکت توسط آن عمل می‌کند، دلیل کلیدی است که می‌تواند پیشنهادات خود را در مقیاس جهانی گسترش دهد.

با نرخ ثابت فروش داشته باشید

فروش محصولات و خدمات با نرخ‌های مختلف پیچیده است و کارآمد نیست. گذشته از این واقعیت که شما احتمالاً مشتریان بزرگ و کوچک، از سراسر جهان دارید، می‌تواند سیستم حساب دهی شما را شلوغ و به‌هم‌ریخته کند. یک شرکت که خدمات خاصی را با هزینه ثابت ارائه می‌دهد و به مشتریان اجازه می‌دهد که این اشتراک‌ها و بسته‌ها را مستقیماً از وب‌سایت شما خریداری کنند ایجاد کنید. شما فروش مستقیم‌تری خواهید داشت و مشتریان شما به طور خودکار در شما سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

یک محصول یا سرویس ایجاد کنید که هرگز از مد بیرون نیاید

شما باید یک کسب و کار ایجاد کنید که یا یک محصول یا خدماتی را ارائه کنید که بسیاری از مردم اکنون نیاز دارند و یا حتی بهتر از آن یک محصولی که از مد خارج نمی‌شود. هنگامی محصولات مطرح است، به محصولی فکر کنید که  می‌تواند ارزان ساخته شود و نیاز به پر کردن مجدد برای عملکرد دارد.

با این کار، نه تنها مبلغی هنگفتی را برای فروش محصول اصلی می‌گیرید، بلکه یک جریان مستمر از درآمدهای شخصی را نیز دریافت خواهید کرد. مثلاً به یک چاپگر فکر کنید شما هم اکنون می‌توانید یکی را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید، اما برای استفاده از آن، همیشه به جوهر نیاز خواهید داشت. چاپگرها محصول هستند و  جوهر آن پر کردن مجدد آن می‌شوند.

آشنایی با روش های کسب درآمد و رسیدن به ثروت

به یک وابسته تبدیل شوید

چندین راه برای به دست آوردن پول بدون انجام کاری وجود دارد. برای مثال، شما می‌توانید وابسته آمازون شوید. اگر آمازون فروشی از لینک خود در وب‌سایت شما به دست بیاورد، شما سود می‌برید. اگر شرکت درستی را دنبال کنید، بازاریابی وابسته بسیار سودآور می‌شود.

بهترین راه افزایش درآمد و آموزش به دیگران

منظور من از آموزش به دیگران تغییر شغل و رشته برای تدریس ریاضی در مدرسه ابتدایی نیست. منظور من به داشتن نقش معتبر در زمینه خود و تدریس روش‌های خود به کارآفرینان است. تعدادی از راه‌ها وجود دارند که می‌توانید به دیگران آموزش دهید، برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • مربیگری
 • سخنرانی در کالج یا دانشگاه
 • نوشتن یک وبلاگ
 • نوشتن یک کتاب
 • صحبت کردن در مراسم‌ها و کنفرانس‌ها
 • در سایر شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنید

یک سرمایه‌گذاری، به عبارت ساده، راهی برای پول شما است تا پول بیشتری به دست آورد. اگر چه وام‌های شما باید محاسبه شود، باید برخی از سود خود را در شرکت‌های دیگری که نیازهای دیگر مشتریان شما را برآورده می‌کنند، سرمایه‌گذاری کنید. این یک راه خوب برای ایجاد پول بیشتر در حالی که خودتان را به عنوان شخصی که به دیگران کمک می‌کند و خواسته‌های مخاطبان خود را درک می‌کند، جلوه می‌کنید است.

یک تیم استخدام کنید

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، نمی‌توانید همه چیز را به تنهایی انجام دهید. ساده سازی خروجی‌های شما فوق العاده است، اما به یک تیم برای پشتیبانی نیاز دارید. شما نیاز به یک تیم قابل اعتماد و متنوع دارید. هر منطقه از شرکت شما باید توسط یک متخصص در آن زمینه تحت پوشش قرار گیرد. شما نیاز به بازاریابی، فروش، مراقبت از مشتری، مالی، و منابع انسانی خواهید داشت.

تلاش‌های خود را بهینه کنید

هنگامی که هر جنبه‌ای از شرکت شما در حال اجرا است، شما باید ارزیابی کنید و باز  هم ارزیابی کنید و آن‌ها را به منظور اطمینان برای رسیدن به بهترین توانایی خود بهینه‌سازی کنید. شما یک پست وبلاگ را بدون اصلاح و بهینه‌سازی آن نخواهید نوشت همین عمل نیز برای بازاریابی، فروش، امور مالی و سایر عملیات دیگر نیز کاربرد دارد.

10 استراتژی که به افزایش درآمد شما کمک می‌کند

یکی از بهترین راه افزایش درآمد برای رسیدن به درآمد بیشتر در کسب و کار، دانستن استراتژی‌هایی است که میلیونرهای خودساخته آنها را انجام می‌دهند. پس انداز کردن پول یک روش عالی برای افزایش ثروت است اما نباید از درآمد غافل شد زیرا کسب درآمد مهم‌ترین چیزی است که ثروتمندان تمرکز ویژه‌ای بر روی آن دارند. استیو سیبولد، میلیونر خودساخته نوشته است:

اکثر مردم به قدری به پس انداز کردن پول و کمتر کردن هزینه‌ها اهمیت می‌دهند و وقت‌شان را برای آنها سپری می‌کنند که از موقعیت‌ها و فرصت‌هایی که در زندگی برایشان پیش می‌آید غافل می‌شوند. این در حالی است که ثروتمندان با وجود اینکه به پس انداز کردن اهمیت داده و می‌دانند چقدر نقش مهمی در ثروت‌اندوزی ایفا می‌کند اما توجه ویژه آنها به درآمد است و درآمدزایی را از پس انداز کردن مهم‌تر می‌دانند.

یکی از بهترین راه‌ افزایش درآمد برای دانستن اینکه چطور در یک زمینه موفق شوید این است که سخنان و تجربیات متخصصین آن زمینه را مطالعه کرده و از دیدگاه آنها باخبر شوید. در زمینه کسب درآمد نیز بهترین کسانی که می‌توان از دیدگاهشان استفاده کرد میلیونرهای خودساخته هستند. به همین دلیل می‌خواهیم ۱۱ استراتژی که انجام آنها باعث افزایش درآمد شما می‌شود را بررسی کنیم.

توسعه چندین جریان درآمد

توماس کرلی در مطالعات پنج ساله خود بر روی میلیونرهای خودساخته یافته است که عموما میلیونرها دارای چندین جریان درآمد هستند؛ به عبارتی از چند سرمایه‌گذاری مختلف درآمد دارند. او گفته است که از میان افراد ثروتمندی که وی درآمد آنها را مورد مطالعه قرار داده است ۶۵ درصد آنها از ۳ جریان مختلف درآمد دارند. در این مطالعات می‌توان خواند که ۴۵ درصد از این ثروتمندان از ۴ جریان و ۲۹ درصد نیز از ۵ جریان یا بیشتر کسب درآمد می‌کنند.

جالب است بدانید که این جریان‌های مختلف کسب درآمد شامل اجاره املاک مسکونی، سرمایه‌گذاری در بازار بورس سهام و شراکت در تجارت‌ها می‌شود. در نوشته‌های کرلی می‌توان خواند:

به نظر می‌‌رسد که داشتن سه جریان درآمد، رقمی جادویی برای میلیونرهای خودساخته است که من در مطالعاتم با آن مواجه شدم اما هرچه بتوانید شمار جریان‌های کسب درآمد را بیشتر کنید درنتیجه ثروت بیشتری کسب خواهید کرد.

پولتان را سرمایه‌گذاری کنید

گرنت کاردن، کسی که توانست در ۳۰ سالگی به یک میلیون خودساخته تبدیل شود نوشته است:

تنها دلیلی که پول‌هایتان را باید پس‌انداز کنید این است که بتوانید در کار دیگری سرمایه‌گذاری کنید. پس اندازتان را در یک حساب ایمن قرار دهید و از این حساب برای هیچ کاری حتی برای موارد ضروری استفاده نکنید. با وجود اینکه بسیاری سرمایه‌گذاری را یک ریسک می‌پندارند اما باید گفت که سرمایه‌گذاری یکی از موثرترین روش‌ها برای کسب درآمد است. همانطور که رامیت سفی در کتاب پرفروش خود نوشته است:

من به شما یاد می‌دهم که چگونه ثروتمند شوید. به طور متوسط، میلیونرها ۲۰ درصد از درآمد سالانه خود را سرمایه‌گذاری می‌کنند. ثروت آنها با توجه به میزان درآمد سالانه‌ای که دارند سنجیده نمی‌شود بلکه با توجه به پس اندازی که داشته‌اند و میزان سرمایه‌گذاریشان سنجیده می‌شود.در ادامه با بهترین راه افزایش درآمد آشنا خواهید شد.

نگران بودجه ایده بزرگی که دارید نباشید

سیبولد در کتاب «ثروتمندان چگونه فکر می‌کنند» نوشته است:

ثروتمندان همیشه بر روی یک ایده خلاقانه تمرکز می‌کنند. آنها از تامین بودجه مورد نیاز برای ایده هراسی ندارند زیرا می‌دانند که می‌شود این بودجه را از جیب دیگران تامین کرد. ثروتمندان می‌دانند که پول همیشه حاضر است زیرا آنها به این نتیجه رسیده‌اند که همیشه سرمایه گذارانی وجود دارند که به دنبال ایده‌های خلاقانه می‌گردند تا بر روی آنها سرمایه‌گذاری کنند و به سود خوبی برسند.

چگونه در کسب درآمد به موفقیت و برتری برسیم

به جای پول، تشنه برای کسب موفقیت شوید

در کتاب سیبولد نوشته شده است:

اکثر مردم فکر می‌کنند که ثروتمندان تشنه پول هستند. البته در بعضی موارد شاید این گفته درست باشد اما بیشتر ثروتمندان خودساخته تشنه موفقیت هستند. پول از نگاه ثروتمندان چیزی نیست جز یک معیار که به آنها نشان می‌دهد آیا در رسیدن به اهدافشان موفق بوده‌اند یا خیر.

او توضیح داده است:

ثروتمندان فکر می‌کنند که زندگی و کسب و کار بیشتر شبیه به یک بازی است؛ بازی که آنها علاقه دارند در آن پیروز شوند. به آن چیزی که علاقه دارید به دست آورید فکر کنید و اینکه چگونه می‌توانید به آن برسید؛ اینها مقدماتی هستند که به شما کمک می‌کنند تا موفقیت در زمینه دلخواهتان را کسب کنید.

یکی از مشکلاتتان را بر روی کاغذ نوشته و سپس لیستی از ۱۰ راه حل برای آن بنویسید

میلیونر خودساخته، هارو ایکر گفته است:

یکی از مشکلاتی که دارید را بر روی کاغذ بنویسید و سپس لیستی از ۱۰ راه حلی که برای برطرف ساختن آن به ذهنتان می‌رسد تهیه کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا از فردی که به مشکلات فکر می‌کند به فردی تبدیل شوید که به راه حل مشکلات می‌اندیشد. این روش فوق العاده میسر است زیرا درنهایت سریع‌ترین روش برای کسب درآمد، یافتن راه حلی برای یک مشکل است. سیبولد در این مورد توضیح داده است:

هرچه مشکل بزرگ‌تر باشد درآمدی که از حل آن به دست خواهید آورد بیشتر خواهد بود. بزرگ‌ترین مشکلات موجود در حوزه کاری شما یا محیط زندگیتان چیست؟ آیا می‌توانید برای برطرف ساختن آنها راه حلی بیابید یا حداقل آن را ساده‌تر کنید؟ باور داشته باشید که تفکر خلاقانه با ارزش‌ترین مهارتی است که در دنیا به آن حقوق و مزایای بسیاری تعلق می‌گیرد. هرچه مشکلات بیشتری را برطرف سازید مطمئن باشید که پولدارتر خواهید شد.

از دام حقوق ثابت فرار کنید

ثروتمندان اصولا خودساخته بوده و کسب و کار مستقلی دارند. این موضوع باعث می‌شود تا میزان حقوقشان در اختیار خودشان باشد. سیبولد در این زمینه نوشته است:

در نظر داشته باشید که افراد حرفه‌ای در کسب و کار وجود دارند که در انتهای هر کارشان حقوق بالایی دریافت می‌کنند اما حقوق ثابت با وجود اینکه امنیت بالایی دارد کندترین روش برای رسیدن به ثروت است. ثروتمندان به این باور رسیده‌اند که داشتن درآمد مستقل، سریع‌ترین راه رسیدن به ثروت است.

در حالی که ثروتمندان با داشتن شغل مستقل و درآمد بالا به فکر رشد کسب و کار خود هستند مردم معمولی به درآمد ثابت ماهیانه‌ای که دارند اکتفا کرده و فرصت‌های زیادی که می‌تواند آنها را ثروتمند کند از دست می‌دهند. سیبولد گفته است:

اکثر مردم به دنبال تضمین داشتن یک زندگی متوسط با شغل و درآمد ثابت هستند و امید دارند که سالانه مقدار اندکی به حقوقشان اضافه شود.

ترسیم اهداف و تجسم رسیدن به آنها

اگر می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید ابتدا باید یک هدف را برای خود مشخص کرده و سپس نقشه‌ای برای دستیابی به آن بکشید. پول به یکباره ظاهر نمی‌شود شما برای به دست آوردن آن باید تلاش کنید.

ایکر تاکید دارد ثروتمندان درآمدزایی و کسب ثروت بیشتر را انتخاب می‌کنند. این کار دقت، شجاعت، علم و تلاش بسیار زیادی را می‌طلبد و اگر تمام این موارد را داشته و وظایف مورد نیاز را انجام دهید می‌توانید به هدف خود برسید. ایکر گفته است:

دلیل اولی که مردم به خواسته‌هایشان نمی‌رسند این است که آنها دقیقا نمی‌دانند که چه می‌خواهند. ثروتمندان به این موضوع رسیده‌اند که آنچه آنها می‌خواهند ثروت بیشتر است.

خودتان را در اولویت قرار دهید

ثروتمندان را می‌شود تاحدودی خودخواه خواند که البته آنها با این موضوع کنار آمده‌اند. سیبولد در کتاب «ثروتمندان چگونه فکر می‌کنند» نوشته است:

اگر شما به فکر خود نباشید به مرحله‌ای که بتوانید به دیگران کمک کنید نخواهید رسید. شما نمی‌توانید از آنچه ندارید بخشش کنید. فلسفه ثروتمندان در کمک به دیگران این است که ابتدا ثروتمند شده، به آنچه می‌خواهی دست پیدا کن و سپس به روشی که علاقه داری به دیگران کمک کن.

اگر از هر ثروتمند خودساخته‌ای بپرسید به شما می‌گوید که مرحله‌ای از دوران زندگی‌اش وجود داشته که مجبور بوده تنها به خود و به رشد کسب و کارش فکر کند تا درنهایت بتواند به موفقیت برسد.

روش تفکرتان نسبت به پول را عوض کنید

سیبولد گفته است روش رسیدن به ثروت این است که طرز تفکر اشتباهتان را نسبت به کسب درآمد عوض کنید. آنچه در نهایت راز رسیدن به موفقیت است تفکر درست در مورد پدیده‌های مختلف بوده و اگر می‌خواهید به فرد موفقی تبدیل شوید باید شیوه تفکرتان نسبت به کسب درآمد و ثروت اندوزی را تغییر دهید. سیبولد در کتابش گفته است:

بسیاری معتقد هستند که ثروتمند شدن خارج از کنترل آنها است اما ثروتمندان دانسته‌اند که موفقیت در کسب درآمد به قدرت تفکر و بینش آنها بستگی داشته و دارد.

علایق خود را دنبال کنید تا به درآمد بالایی برسید

سیبولد در کتابش گفته است:

مردم عادی بر این باور هستند که ثروتمندان تمام روز را کار می‌کنند، اما واقعیت این است که ثروتمندان به آنچه عشق می‌ورزند مشغول هستند با این تفاوت که یافته‌اند چطور بابت انجامش درآمد کسب کنند.

اگر کاری را که دوست دارید انجام دهید مراحل رسیدن به موفقیت برای شما آسان می‌شود. سیبولد در کتابش ادامه داده است:

به جای آنکه زمان خود را برای یافتن شغلی با درآمد بالا سپری کنید بر روی این موضوع تمرکز کنید که چقدر توانایی انجامش را دارید و می‌توانید در آن کار پیشرفت کنید. زمانی که چنین شغلی را یافتید با تمام وجود تلاش کنید تا بتوانید در زمینه شغلیتان به یکی از بهترین‌ها تبدیل شوید. اینگونه است که می‌توانید ثروت زیادی نیز کسب کنید.

معرفی یار مهربان

کتاب هفته کاری ۴ ساعته: فرار از ۵ تا ۹ ساعت کاری، در هر کجا که باشید، به ثروتمندان جدید بپیوندید

کتاب هفته کاری ۴ ساعته: فرار از ۵ تا ۹ ساعت کاری، در هر کجا که باشید، به ثروتمندان جدید بپیوندید

نویسنده: تیموتی فریس

انتشارات: سبکتو

دسته‌بندی‌ها