فیلم آموزش نینجوتسو و آموزش فنون نینجا

فیلم آموزش نینجوتسو و آموزش فنون نینجا
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
920 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش نینجوتسو به همراه یادگیری حرفه ای فنون نینجا را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به فنون نینجوتسو قرار دهیم.

آموزش نینجوتسو به همراه یادگیری حرفه ای فنون نینجا

در فیلم آموزش نینجوتسو به همراه یادگیری حرفه ای فنون نینجا شما علاقه مندان به هنرهای رزمی به صورت تخصصی با این ورزش پرطرفدار آشنا خواهید شد.

آموزش نینجا به صورت حرفه ای
آموزش نینجا به صورت حرفه ای

آموزش نینجا

نینجا که در زبان ژاپنی به آن شینوبی گفته می شود در واقع به مزدوران مخفی اطلاق می شود که در زمان ژاپن فئودال زندگی می کردند. البته امروزه واژه نینجا به افرادی اطلاق می شود که در رشته ورزشی نینجوتسو فعالیت می کنند. افرادی که نینجا بودند به صورت تخصصی در جنگ های غیرمتعارف شرکت می کردند و بیشتر برای جاسوسی، نفوذ، ترور، جنگ چریکی، خرابکاری و عملیات های مختلف وارد مبارزه می شدند و از مهارت رزمی خود که همان روش جنگی نینجوتسو است استفاده می کردند.

همانطور که گفتیم واژه نینجا برای افرادی به کار می رود که در رشته نینجوتسو فعالیت می کنند. در گذشته نینجاها در مقابل سامورایی ها قرار داشتند چرا که افراد سامورایی انسان های شریف و نجیبی بودند که در فنون و مهارت رزمی خودشان بسیار حرفه ای بودند. نکته ای که باید در خصوص نینجا ها بیان کنیم این است که در قدیم به دلیل آنکه نینجاها در خرابکاری و ترور سامورایی ها شرکت داشتند مردم ژاپن از آنها متنفر بودند.

نینجا ها به چه روشی در جنگ ها شرکت می کردند؟

به دلیل آنکه نینجا ها ماهیت مرموزی دارند در چند قرن اخیر مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفتند و به عنوان بخشی از فولکلور و افسانه های ژاپن محسوب می شوند. به دنبال این افسانه هایی که در رابطه با نینجا ها به وجود آمد باعث شد تا داستان های مختلفی در رابطه با نینجا ایجاد شود که نتوان آن ها را از واقعیت جدا کرد. برای مثال داستان هایی از قبیل آنکه نینجا ها می توانند بر روی آب راه بروند و یا آنکه آن ها توانایی نامرئی شدن را دارند که به دنبال همین موارد فیلم های بسیاری نیز ساخته شد که تمامی جهان هم آن ها را مشاهده کردند و نینجا وارد فرهنگ تمامی دنیا شد.

کلمه نینجوتسو هم به فعالیت های افراد نینجا گفته می شود که در واقع همان هنر رزمی افراد نینجا است. حتما شما هم لباس نینجا را دیده اید، لباس آن ها دارای رنگی تیره به همراه یک نقاب هستند که باعث می شود تا ترس و دلهره در مردم ایجاد شود و همانطور که گفته شد نینجا دشمن سامورایی بود. در مقابل نینجا، افراد سامورایی از سلاح کاتانا استفاده می کردند که همان سلاح اصلی سامورایی ها بود در حالی که نینجا ها از هر ابزاری برای رسیدن به اهدافشان استفاده می کردند، همین موضوع باعث شده بود تا ماهیت نینجا یک ماهیت مرموز و ترسناک باشد چرا که آن ها می توانستند از هر ابزار و سلاحی استفاده کنند.


پیشنهاد ویژه : آموزش هنرهای رزمی سوک ماساکی هاتسومی


یکی از سلاح های که نینجا ها از آن استفاده می کردند و همه ما هم آن را دیده ایم سلاح شوریکن یا همان ستاره معروف نینجا است که به عنوان نماد آن ها هم شناخته می شود. نینجا ها از این ستاره برای حمله به دشمن استفاده می کردند که از فاصله آن را به سمت دشمن پرتاب میکردند که باعث می شد تا حریف زخمی و یا کشته شود و از مقابل نینجا برداشته شود.

آشنایی کامل فنون نینجوتسو
آشنایی کامل فنون نینجوتسو

مهم ترین قابلیتی که افراد نینجا در آن خبره بودند توانایی استتار و پنهان شدن بود که از کودکی آن را به خوبی فرا گرفته بودند و در آن استاد بودند و از آن برای جاسوسی استفاده می کردند. در رابطه با تفاوت سامورایی ها و نینجاها باید بگوییم که اگر یک سامورایی نتواند در هدفش موفق شود و ماموریتش را به درستی انجام ندهد خودکشی می کند که در اصطلاح ژاپنی به آن هاراگیری گفته می شود کاری که بسیاری از خلبانان جنگی ژاپنی در جنگ جهانی انجام دادند و با کوبیدن هلیکوپتر خود به ناوهای جنگی دشمن هم خودشان را از بین می بردند و هم باعث خسارت مالی و جانی به دشمن می شدند، در حالی که نینجاها هر کاری می کنند تا بتوانند ماموریتشان را انجام دهند.

آشنایی با تاریخچه نینجا

در مورد تاریخ دقیق پیدایش نینجا اطلاعات دقیقی در دست نیست ولی برخی از منابع معتقدند که از قرن ۱۴ نینجا شکل گرفته و حتی واژه شینوبی که در ژاپنی معادل نینجا است نیز تا قرن ۱۵ وجود نداشت.

در مورد نینجا افسانه ای در ژاپن وجود دارد که معتقد است نینجا از نسل یک نوع هیولا است که نصف آن انسان و نصف دیگر آن کلاغ است. به تدریج که نینجا شکل گرفت و شروع به رشد نمود آن ها به عنوان نیرویی مخالف سامورایی که از طبقات بالای جامع بودند فعالیت می کردند که این ماجرا مربوط به دوران فئودال در ژاپن است. در خصوص هنر رزمی نینجا هم باید بگوییم که این هنر بین قرن ۶ تا ۹ میلادی در ژاپن ایجاد شد. بعد از آنکه حکومت تانگ در سال ۹۰۷ میلادی در کشور چین سقوط کرد بسیاری از فرماندهان نظامی این کشور به ژاپن رفتند و فنون و تاکتیک هایی که می دانستند را با خود به این جزیره بردند.

در سال ۱۰۲۰ میلادی که بسیاری از راهبان بودایی چینی به ژاپن مهاجرت کردند و با خودشان دانش پزشکی به همراه فنون جنگی که ریشه آن ها از هند و تبت گرفته شده بود را به ژاپن بردند و تمام تکنیک ها را به اولین گروه های نینجا آموختند.

دایسوکه توگاکوره که یک سامورایی خلع شده بود به همراه کاین دوشی که یک راهب جنگجوی چینی بود اولین نینجاهایی بودند که برای نخستین بار فنونی را به عنوان هنر رزمی نینجا ایجاد کردند. جانشین دایسوکه توگاکوره اولین مدرسه نینجا یا همان نینجا ریو که نامش توگاکوره ریو بود را تاسیس کرد. به دنبال این تغییرات کم کم نینجوتسو یکی از رقیب های مکتب بوشیدو سامورایی ها شد.

افراد سامورایی به نجابت و شرافت و وفاداری بسیار پایبند بودند، به طوری که سیستم رزمی آن ها با نام بوشیدو بسیار اصیل و یکپارچه بود ولی روش های مبارزه آن ها همیشه موثر نبود. در همین نقطه بود که نینجا ها برتری داشتند چرا که همانطور که گفتیم افراد نینجا برای ماموریت شان از هر کاری دریغ نمی کردند برای مثال آن ها دست به حمله ناگهانی، فریب و جاسوسی و یا مسموم کردن قربانی می زدند که این کارها از نظر سامورایی ها کارهایی غیر انسانی و ناجوانمردانه محسوب می شد.

امروزه آقای سوکه ماساکی هاتسومی هنر رزمی نینجوتسو را آموزش می دهد، ایشان شخصی است که پس از سال ها دوباره این هنر قدیمی را زنده کرد و به عنوان استاد بزرگ ۹ مدرسه نینجوتسو و بوجوتسو در ژاپن شناخته می شود.

آشنایی با نینجوتسو

نین جوتسو (به ژاپنی: 忍術) یک هنر رزمی ژاپنی است که در لغت به معنای هنر پنهانی است و در آن استراتژی‌ها و تاکتیک‌های جنگ‌های نامتعارف و چریکی و روش‌های جاسوسی و پنهان‌کاری آموزش داده می‌شود.

از برجسته‌ترین خصوصیات نین جوتسو این است که بدن و جسم را پایگاه فکر و اندیشه می‌داند و کالبد آدمی را آموزش می‌دهد تا با آن روح را بسازد. اصول اصلی و اجرای تکنیک‌ها نیاز به سرعت، تعادل، تمرکز، قدرت و تنظیم زمان تنفس و کنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است.

پیشینه نینجوتسو

روایت‌های مختلفی در مورد منشأ و چگونگی تکامل نین جوتسو و پیدایش نینجا مطرح شده‌است. در افسانه‌های ژاپنی آمده که نینجاها از نسل هیولایی هستند که نیمی انسان و نیمی کلاغ بود. بر اساس بیشتر منابع تاریخی نینجاها به تدریج خود را به عنوان نیروی مخالف همتایان طبقه بالاتر خود یعنی سامورایی‌ ها در ژاپن فئودال مطرح کردند و تکامل این هنر رزمی بین قرن ششم تا نهم میلادی در ژاپن اتفاق افتاد.

اثر کلاسیک نظامی چینی یعنی «سان تزو» که توسط سان وو استراتژیست معروف سده پنجم پیش از میلاد به رشته تحریر درآمده از منابع اصلی نینجاها برای تکامل هنر رزمی بود. این کتاب در قرن ششم میلادی وارد ژاپن شد و به‌طور دقیق توسط دربار سلطنتی و خانواده‌های متخاصم مورد بررسی قرار گرفت. بودیسم نیز تقریباً در همان زمان وارد ژاپن شد، پیشینیان نینجاها به دلیل گرایش به بودیسم، یاغی نامیده می‌شدند. در آن هنگام درگیری‌های شدیدی میان هواداران بودیسم و پیروان مذهب ملی ژاپنی‌ها یعنی آئین شینتو جریان داشت و این گروه‌های یاغی که بعدها به یامابوشی معروف شدند، برای حمایت از خود تمرین هنرهای رزمی و استراتژی‌های نظامی را با ترس روانی و قدرت‌های اسرار آمیز ترکیب کردند.

دوره جامع آموزش نینجوتسو
دوره جامع آموزش نینجوتسو

در اواخر قرن نهم زوال دودمان تانگ در چین آغاز شد. تانگ در سال ۹۰۷ میلادی کاملاً سقوط کرد و چین برای پنجاه سال در هرج و مرج فرورفت. در این دوران تعدادی از فرماندهان نظامی چینی به ژاپن آمدند و تاکتیک‌ها و نظریات جدید جنگی را با خود به این جزیره آوردند. در دهه ۱۰۲۰ میلادی هم راهبان بودایی چینی وارد ژاپن شدند و دانش پزشکی و نظریات جنگی خود را هم که بسیاری از آن‌ها از هند ریشه گرفته و در تبت و نقاط مختلف چین تکامل یافته بود به ژاپن آوردند و روش‌های خود را به راهبان جنگجوی ژاپنی و اولین طایفه‌های نینجا آموختند.

دایسوکه توگاکوره و کاین دوشی نخستین نینجاهای بودند که برای اولین بار قواعدی را برای این هنر رزمی تدوین کرده و اولین مکتب نینجوتسو را پایه‌گذاری کردند. دایسوکه یک سامورایی شکست‌خورده بود که املاک و عنوان سامورایی خود را از دست داده بود، او بر خلاف دیگر سامورایی‌ها به جای اینکه در این موقعیت خودکشی کند در کوه‌های جنوب غربی جزیره هنشو آواره شد و در آنجا کاین دوشی یک راهب جنگجوی چینی را ملاقات کرد. این دو تصمیم گرفتند تا سبک جدیدی برای نبردهای چریکی به نام نینجوتسو را پایه‌گذاری کنند. جانشینان دایسوکه نیز نخستین نینجا ریو یا مدرسه نینجوتسو را با نام توگاکوره ریو تأسیس کردند.

نینجوتسو به این ترتیب رقیبی برای مکتب بوشیدو سامورایی‌ها شد. سامورایی‌ها وفاداری و شرافت را بر هر چیز مقدم می‌داشتند و بوشیدو سیستم رزمی آن‌ها بسیار اصیل و منسجم بود اما روش‌های جنگی آن‌ها همیشه کارآمد نبود. برتری نینجاها درست در همین مسئله بود. نینجاها انجام مأموریت به هر شکل ممکن را بر هر چیز مقدم می‌داشتند. حمله ناگهانی، مسموم کردن، فریب و جاسوسی از نظر سامورایی‌ها ناجوانمردانه بود اما از روش‌های اصلی رزمی نینجاها محسوب می‌شد.

فیلم آموزش نینجا
فیلم آموزش نینجا

پس از آن نینجاها در گروه‌های کوچک با در پیش گرفتن روش‌های کاملاً سری جنگی تا قرن نوزدهم خود را به عنوان نیرویی بسیار با نفوذ در کشور ژاپن مطرح کردند.

اصول کلیدی نینجا

نیرنگ و شبیخون دو امر بسیار مهم برای نینجاهاست. نینجاها سعی می‌کنند تا دشمن را طوری فریب دهند که قادر به محاسبات و تصمیم‌گیری‌ها دچار اشتباه می‌کند. نینجاها همیشه سعی می‌کنند که از تقدم و برتری دشمن جلوگیری کنند. نینجاها در زمانی که دشمن آماده نیست حمله می‌کنند و دشمن را تحت تا ثیر قرار می‌دهند به صورتی که او را به ضعف می‌کشانند. بیشتر نینجاها ترجیح می‌دهند تنها کار کنند اما در شرایطی به صورت گروهی کار می‌کنند، ترفندهایی که اعمال خارق‌العاده او بر اساس آن شکل می‌گیرد سه دسته هستند:

  • نفوذ کردن
  • نامرئی شدن
  • گریختن

آشنایی با ۱۸ مهارت نینجوتسو

نینجاها بایستی ۱۸ مهارت مختلف را کسب کنند که در طومارهای «توگاکوره ریو» نخستین مدرسه نینجوتسو فهرست شده‌است.

سئی شین تکی کیویو – SeiShin Teki Kyoyo – فرهنگ یا پالایش روحی – 教養

تای جوتسو – Tai Jutsu – مبارزه بدون سلاح یا دفاع شخصی – 体術

نینجاتو – Ninjato – مبارزه با شمشیر – 忍者剣

بوجوتسو – Bo Jutsu – مبارزه با چوب – 棒術

شورایکن جوتسو – Shouriken Jutsu – هنر استفاده از ستاره نینجا – 手裏剣

سو جوتسو – So Jutsu – مبارزه با نیزه – 槍術

ناگی ناتا جوتسو – Nagi Nata Jutsu – مبارزه با تبرزین – 長刀術 یا 薙刀術

کوساری کاما جوتسو – KusariGama Jutsu – داس و زنجیر – 鎖鎌

کایاکو جوتسو – Kayaku Jutsu – هنر آتش و انفجار – 火薬術

هن سو جوتسو – Henso Jutsu – هنر تغییر چهره و جعل هویت – 変装術

شینوبی ایری – Shinubi Iri – ورود مخفیانه به اماکن

با جوتسو – Ba Jutsu – هنر سوارکاری

سوئی رن جوتسو – Sui Ren jutsu – تمرینات در آب – 水練

بوری یاکو – Boryaku – تاکتیک و استراتژی – 謀略

چوهو – Choho – جاسوسی و کسب اطلاع – 諜報

این تون جوتسو – Inton Jutsu – هنر فرار و مخفی شدن

تن من- Ten mon – شناخت وضعیت آب و هوا – 天門

چی مون – chi mon – جغرافیا و جهت‌شناسی – 地門

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.