سمینار راز هستی از وین دایر به صورت جامع

سمینار راز هستی از وین دایر به صورت جامع
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
300 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان سمینار راز هستی از وین دایر به صورت جامع و تصویری را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به رازهای موفقیت و سمینارهای وین دایر قرار دهیم.

سمینار راز هستی از وین دایر به صورت جامع و تصویری

در سمینار راز هستی از وین دایر به صورت جامع و تصویری شما علاقه مندان به کارگاه های وین دایر و رازهای موفقیت به صورت کامل با راز هستی و قانون جذب آشنا خواهید شد.

سمینار راز هستی از وین دایر

دکتر وین دایر نویسنده ی معروفی است که تعداد زیادی از کتاب هایش در ایران به چاپ رسیده و در میان ایرانیان از شهرت و محبوبیت خاصی برخوردار است.

دکتر وین دایر در این سمینار بیان میکند که ما وجودی از پروردگار هستیم.

دکتر وین دایر معتقد است هوش جهانی یا هوش بی نهایت درون همه ما انسانها وجود دارد که می توانیم خودمان و دیگران را شفا بدهیم یا خوب کنیم. همه ما نابغه به دنیا آمده ایم اما انگار خود زندگی این نابغه بودن را از ما می گیرد ما همگی بخشهایی از خداوند هستیم ما از هوش بی نهایت ناشی شدیم و همه آن هوش در همه مخلوقات هست در تک تک مخلقات این هوش بی نهایت وجود دارد.

وین دایر : با درک راز هستی میتوانیم خودمان و دیگران را شفا بدهیم

دکتر وین دایر در این سمینار اشاره میکند که :

ما قادر به این هستیم تغییرات زیادی را در جهان ایجاد کنیم و به مکان پرتنش آرامش ببخشیم. شما باید به آرامش فکر کنید. منبع هستی پر از آرامش هست و ما از آن دوری کرده ایم و قلب خود را پراز خشونت کرده ایم. چیزی واقعی هست که تغییر نکند و بقیه توهم و خیال هست پس امیدوارم راز هستی را درک کنید و بدانید بُعد فیزیکی همیشه در حال تغیر هست و آن بخش نامرئی و بی نهایت ما بخشی است که واقعی هست.(با بیان خیلی زیبایی دکتر وین دایر این بخش را توضیح میدهد) و این بخش از وجود ما می داند که ما که هستیم و برای انجام چه کاری به اینجا آمده ایم.

ما کاری که باید بکنیم این هست که هیجان خود را پیدا کنیم آن چیزی که باعث می شود روحمان حس خوب داشته باشد و به این طریق نشاط داریم و وصل به بعُد واقعی خود می شویم از انجا که ترس نیروی بازدارنده هست باید از درون شما بیرون برود شجاعت توسط ما نگهداری و جاودانه می شود.


پیشنهاد ویژه : کارگاه آموزش روش های بهبود روابط اجتماعی


دوستان عزیز حتما پیشنهاد میکنم این سمینار رو مشاهده کنید و از دیدنش لذت ببرید.بعد از مشاهده ی این سمینار زاویه ی دیدتون نسبت به خودتون و تواناییهاتون کاملا متفاوت میشه. سمینار راز هستی از وین دایر به صورت جامع و تصویری تقدیم به وجود نازنین شما همراهان گرامی.

مختصری از زندگینامه وین دایر

وین دایر نویسندۀ کتاب‌های خودیاری و سخنران انگیزشی اهل آمریکا بود. او را «پدر جنبش مدرن خودیاری» یا «پدر انگیزه» می‌خواندند. او بیشتر کودکی خود را در یتیم‌خانه‌ها سپری کرد اما همیشه می‌خواست که در زندگی پیشرفت کند. او از تجارب زندگی خود درس‌هایی فرا گرفت. بعد از اینکه مدرک خود را از دانشکدۀ مشاوره دانشگاه وین استیت دریافت کرد، به مشاوره مشغول شد.

او مقالاتی منتشر کرد و یک کارزار درمانیِ خصوصی را راه‌اندازی کرد. سخنرانی‌های او شمار زیادی از دانشجویان را به سمت خود جلب می‌کرد. همین مسئله باعث شد به فکر مکتوب کردن اندیشه‌هایش بیفتد. اولین کتاب او با عنوان « قلمرو اشتباهات شما » منتشر شد. سپس با قدرت زیادی به ترویج کتاب خود مشغول شد و در کتاب‌فروشی‌ها به مصاحبه با رسانه‌ها پرداخت.

او سخنرانی‌های خود را به صورت نوار صوتی منتشر کرد و در تاک شو‌ها حضور یافت. او تاکید داشت که در گناه غوطه‌ور نشویم و به خودشکوفایی و خوداتکایی روی آوریم. وی تا مدت‌ها در رابطه با معنویت سخنی نگفت. او ایده مسیح‌گون بودن یا بوداگون بودن را به جای مسیحی و بودایی معرفی کرد. او سه بار ازدواج کرد و هشت فرزند دارد.

راز هستی از نگاه مولانا

معمای بزرگ و راز سر به مُهری که از آغاز آفرینش تا کنون بشر را به خود مشغول داشته این است که جهان هستی چرا پدید آمد؟ از کجا پدید آمده و سرانجام چه خواهد شد؟

اصولا این سوالات اساسی فلاسفه را بران داشت که پاسخ هایی برای آن بیابند و حتی مذاهب و مکاتب مختلفی کوشیده است این سوالات را پاسخ گویند و هر کدام به داستان ها و تمثیلاتی متوسل شده اند و تئوریاتی را بیان می کنند برای مثال ادیان مختلف ابراهیمی بر اساس آفرینش و معاد این سوالات را پاسخ داده است.

از دیدگاه عرفان نظری نیز ابن عربی در کتاب فصوص خود این سوالات را جواب می دهد . مولانا بعنوان یکی از بزرگان عرفان ایرانی که گفته ها و تعالیم خود را در باب اشعار بیان می کند در کتاب مثنوی معنوی خویش به این سوالات پاسخ داده و تمثیلات زیبایی را بیان کرده است که در اینجا بصورت خلاصه به بیان ابیاتی می پردازیم.

لطف پروردگار ، هستی را بوجود آورده است :

اول از همه باید دانست که مولانا بر اساس ذهنیت توحیدی خود هستی را بر لازمه وجود واجب الوجودی می داند که خداوند دانیمش.تمامی موجودات به جز خداوند به علت وجود غرضی زائد که در ذات خود دارند سعی در رسیدن به کمال را دارند یعنی برای مثال انسانی که کسب دانش می کند به علت وجود نقص جهل خود می کوشد که آنرا با کسب دانش برطرف کند .اما خداوند از نظر مولانا به خودی خود کامل است و هستی را بعلت نبود وهابیت و جوادیتش خلق نکرده است.  مولانا بر این باور است که خداوند هستی را فقط بر مبنای “جود” و “لطف” خویش بر عرصه ظهور نهاد.

من نکردم امر تا سودی کنم

 تا که من بر بندگان جودی کنم

پس امر خلق هستی بر اساس سود برای خدا نبوده بلکه برای لطف بر بندگاش بوده است. مولانا در جایی دیگر می فرماید :

از برای لطف عالم را بساخت

ذُّرَه ها را آفتاب او نواخت

راز هستی و فنای موجودات :

مولانا در مثنوی خویش بر اساس یک حکایت زیبا که سوال جوابی میان موسی و خداوند است  راز پیدایش و فنای موجودات را بازگو کرده است.در اینجا بخشی از حکایت را بیان می کنیم تا به زیبایی اسرار آفرینش پی ببریم :

گفت موسی : ای خداوند حساب

نقش کردی، باز چون کردی خراب؟

          نرّ و ماده نقش کردی جانفزا

وآنگهان ویران کنی این را چرا؟

موسی از خداوند این سوال فلسفی را پرسید که ای خداوند مهربان تو که این همه هستی را با این نظم و زیبایی خلق کردی چرا آنرا از بین خواهید برد و یا اینکه چرا انسان ها را برمی داری؟

پس بفرمودش خدا : ای ذولباب

چون بپرسیدی ، بیا بشنو جواب

موسیا ! تخمی بکار اندر زمین

تا تو خود هم وادهی انصاف این

چونکه موسی کِشت و شد کِشتش تمام

خوشه هایش یافت خوبیّ و نظام

داس بگرفت و مر آنرا می بُرید

پس ندا از غیب در گوشش رسید

که چرا کشتی کنی ّ و پروری

چون کمالی یافت آن را می بُری؟

پس همانطور که به زیبایی بیان شد حاصل این گفتگو چنین است که محصول تا به کمال نرسد لایق برداشت نیست و هر موجودی برای کمال لایق خود آفریده شده است که باید بدان برسد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.