فیلم آموزش هنرهای رزمی فیلیپینی

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
1.5گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش هنرهای رزمی فیلیپینی از سطح پایه تا حرفه ای را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به ورزش های رزمی قرار دهیم.

فیلم آموزش هنرهای رزمی فیلیپینی از سطح پایه تا حرفه ای

در فیلم آموزش هنرهای رزمی فیلیپینی از سطح پایه تا حرفه ای شما به صورت کامل با تکنیک های ورزش رزمی فیلیپینی آشنا شده و این ورزش را خواهید آموخت.

هنرهای رزمی فیلیپینی به عنوان یکی از حوزه های مناسب آموزش هنرهای رزمی شناخته شده اند. نظریه های متنقاضی برای نام هنرهای رزمی فیلیپین وجود داشته است. اشخاص زیادی بر این عقیده هستند که آرنیس یا ارنیس دمانو، مناسب ترین نام برای آن هنرها است. ولی عده ای هم اصرار به گفتن کلمات کالی و اسکریما دارند. بنابراین آن ها بر روی نام هنرهای رزمی فیلیپینی اختلاف نظر دارند. فیلیپین دارای 90 میلیون نفر جمعیت می باشد و مجموع الجزایر آن ها به 7000 جزیره می رسد. مردم انجا به 180 زبان و لهجه صحبت می کنند، پس باید فهمیده باشید که چرا برای نام هنرهای رزمیشان دارای اختلاف نظر هستند.

آشنایی با هنرهای رزمی فیلیپینی

اکثر متخصصان کالی را به عنوان مادر هنرهای رزمی فیلیپینی می دانند. زمانیکه فیلیپین توسط کشور اسپانیا اشغال شده بود اسپانیایی ها استفاده از تمامی هنرهای رزمی را ممنوع کردند و استفاده از آن را جرم می دانستند. در دوران تصرف فیلیپین توسط اسپانیا استفاده و حمل سلاح ممنوع گردید و از این مرحله بود که استفاده از چوب بعنوان یک سلاح توسعه بیشتری یافت. عناصر سبک رزمی کالی در بازی های محلی و رقص های ذاتی مردم این کشور پنهان بود و تحت تأثیر نفوذ اسپانیایی ها، هنرهای رزمی و ذاتی مردم فیلیپین به نام های اسکریما، استوکادا، آرنیس دمانویاآرنیس شناخته شدند. در سال 1985 اولین رقابت های جهانی آرنیس برگزار شد.

اسکریما که به همراه واژه های آرنیس و کالی می آید به مجموعه ای از رشته های رزمی فیلیپینی گفته می شود که از سلاح هایی مانند چوب، شمشیر، چاقو، نیزه و دیگر سلاح های برنده بهره می گیرند. البته بعضی اوقات از این واژه برای مبارزه های با دست خالی و خلع سلاح کردن حریف استفاده می کنند.

جالب است بدانید که اسکریما از کلمه فرانسوی اسگریما که به معنی شمشیر بازی می باشد گرفته شده است. همچنین لغت آرنیس از لغت اسپانیایی آرنس که به معنی زره می باشد گرفته شده است. اگرچه در فیلیپین به ندرت از واژه کالی استفاده می کنند اما در خارج از فیلیپین از آن به عنوان معادلی برای اسکریما و آرنیس استفاده می کنند.

لغت کالی اگرچه بندرت در فیلیپین مورد استفاده قرار می گیرد ولی در خارج از فیلیپین استفاده از آن بعنوان معادل برای اسکریما و آرنیس معمول شده است. مبارزان اسکریما را اسکریمادور یا آرنیسادور گویند. کالی دارای 12 منطقه مبارزه، اسکریما 9 منطقه و آرنیس هم 66 منطقه مبارزه دارند. استفاده از چوب کوتاه یا یک خنجر بلند، استفاده از دو اسلحه به صورت همزمان که شامل یک شمشیر و یک خنجر می باشد، مبارزه با دستان خالی که در آن از ضربات مشت، لگد و یا گلاویزشدن با حریف استاده می شود.

مفهوم هنرهای رزمی فیلیپینی را به روش دان اینوسانتو ( Daniel Arca Inosanto) برای شما توضیح می دهیم. ضمنا شما باید بدانید که دان اینوسانتو به عنوان حامی شماره یک هنرهای رزمی فیلیپینی شناخته شده است. او شخصا در زمان های مختلف، تحت تعلیم 30 مربی هنرهای رزمی فیلیپینی بوده است. چندین نفر از آن ها هم جزو سازمان نظامی legendary Filipino Scout بوده اند. بر اساس گفته ی مربیان اینوسانتو، لغت آرنیس از نظر تاریخی در لوزون استفاده شده است. لوزون در بخش شمالی فیلیپین قرار دارد و جایی است که پایتخت فیلیپین ( شهر مانیلا ) هم در آن قرار گرفته است. واژه ی اسکریما در جزایر ویسایا ( بخش مرکزی فیلیپین) استفاده شده است. کلمه ی کالی هم از ادغام دو کلمه تشکیل شده است و در میندانائو ( بخش جنوبی فیلیپین) به کار برده شده است.

بر اساس نقل قول ها، کلمه ی KA در کالی ( KALI) از کلمات KAmay و KAtawan آمده است و به ترتیب به معنی دست و بدن می باشند. LI هم از کلمه ی LIhok آمده است و به معنی حرکت می باشد. بنابراین کالی به عنوان هنر فهم حرکات دست و بدن، همراه با سلاح یا به صورت بدون سلاح شناخته شده است.

چگونگی یادگیری هنرهای رزمی فیلیپینی

در باشگاه هنر های رزمی، فرصت یادگیری بسیاری از سبک های هنرهای رزمی به شما داده می شود. بنابراین برای مقدمه ی کار چند روزی به جلسات آن ها بروید.

آموزش کالی فیلیپینی را می توان به دو بخش اساسی تبدیل کرد:

A: آموزش با سلاح

1. یک چوب
2. دو چوب
3. چوب و خنجر
4. یک خنجر
5. دو خنجر
6. چوب بلند یا نیزه
7. چوبی به اندازه ی کف دست
8. سلاح های منعطف
9. سلاح های پرتابی

B: آموزش بدون سلاح

1. تکنیک لگد زدن و ضربه ی زانو
2. مشت زنی و آرنج زدن
3. تکنیک به دام انداختن و کلینچ کردن
4. تکنیک قلاب کردن/ پرتاب/ زمین انداختن

اسکریما یک هنر رزمی فیلیپینی می باشد و در آن از چاقو، شمشیر یا چوب برای مبارزه استفاده می شود. اغلب از کلمه ی FMA به جای اسکریما استفاده می کنند که مخفف  Filipino martial art( هنرهای رزمی فیلیپین) می باشد. هنر فیلیپینی آرنیس دِمانو Arnis De Mano به معنی کنترل با دست می باشد.

کالی به استفاده از یک شمشیر اشاره دارد ولی گاها به جای اسکریما هم استفاده شده است. امروزه اسکریما ( FMA ) در سرتاسر دنیا به خصوص کالیفرنیا، هاوایی و فیلیپین تمرین می شود. مفاهیم مبارزات اسکریما ساده هستند، چون در قدیم هم از آن سبک مبارزه برای آموزش سریع و موثر غیرنظامیان استفاده کرده اند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.