کتاب صوتی پیشگامان روانشناسی رشد نوشته کرین

کتاب صوتی پیشگامان روانشناسی رشد نوشته کرین
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی پیشگامان روانشناسی رشد نوشته ویلیام سی کرین را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی پیشگامان روانشناسی رشد نوشته ویلیام کرین

کتاب صوتی پیشگامان روانشناسی رشد به شناخت آراى برخى از فرضیه پردازان برجسته جهان می پردازد که به مسأله رشد به عنوان یک مسأله مهم حیات اجتماعى توجه داشته اند  .

لاک و روسو، دیدگاه پیش ساختگی، تئوریهای اتولژیک، داروین، پیاژه، فروید و … از جمله واژه‌هایی هستند که در روانشناسی رشد از اعتبار بالایی برخوردارند و مطالعه آنها می‌تواند درک درستی از روانشناسی رشد فراهم آورد. در این راستا، کتاب حاضر، به شناخت برخی از نظریه‌پردازان برجسته رشد پرداخته و نیز اندیشه برخی از فرضیه پردازان همسو با روسو  و برخی دیگر هم چون اتولوژیست‌ها را مطرح می‌کند. از این رو، شیوه تالیف کتاب، بر اساس مراحل رشد نیست؛ بلکه بر اساس نظریه‌ها و تئوری‌های رشد می‌باشد. مولف پس از طرح هر نظریه، آن را مورد بازبینی و ارزیابی قرار داده است. کتاب پیشگامان روانشناسی رشد ویلیام. سی کرین که توسط فربد فدایی ترجمه شده است می‏تواند به راحتی انبوهی از اطلاعات در زمینه رشد انسان را بطور خلاصه در اختیار شما قرار دهد.

مترجم در پیشگفتار ضمن اشاره به گسترش روز افزون علم روانشناسی و وجود مکاتب گوناگون در این حوزه، هدف از این اثر را علاوه بر آشنایی خوانندگان با دانش روانشناسی در علوم تربیتی و مکاتب و نظریات متداول آن، گشودن باب نقد و انتقاد از نظریات عنوان نموده است.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی ناتور دشت نوشته سالینجر

این کتاب، حاوی شش فصل می‌باشد

فصل اول با عنوان تئوری‌های نخستین عهده‌دار بیان نظریه‌های لاک و روسو به عنوان دو پیشگام بزرگ در روانشناسی کودک است.

در فصل دوم به مبحث اتولوژی(بررسی رفتار جانور و انسان در یک زمینه تکاملی) و بطور مشروح به نظریه تکاملی داروین پرداخته شده و آنگاه کاربرد آن در پرورش کودک مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

فصل سوم بطور کامل به فرضیه شناختی-رشدی پیاژه اختصاص یافته و سپس کاربرد تئوری وی در امر آموزش بیان شده است.

در فصل چهارم مراحل رشد اخلاقی از دید کولبرگ بیان شده و به موضوعاتی نظیر مراحل قضاوت اخلاقی و حرکت از مرحله‌ای به مرحله دیگر اشاره شده است.

در فصل پنجم بطور کامل نظریه روانکاوی فروید مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

و بالاخره در فصل ششم نظریه اریکسون و هشت مرحله زندگی از نظر وی بیان شده است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.