کتاب صوتی رابطه بین والدین و کودکان اثر جی گینات

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی رابطه بین والدین و کودکان را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی رابطه بین والدین و کودکان

شیوه ای که نویسنده در این کتاب برای ارائه مطالب در پیش گرفته، درک و فهم مباحث را آسان می سازد. وی از تئوری های پیچیده و تخصصی به کلی پرهیز کرده و با ساده نویسی، ارتباطی مستقیم با خواننده برقرار می کند و دانش تخصصی را به میان افراد غیرمتخصص می برد و بخوبی از عهده این کار برآمده است. علاوه بر این، می توان از به کارگیری مثال های زنده در این کتاب نام برد. دکتر گینات هرگز مثالی ارائه نمی کند که خواننده با آن نامانوس باشد.

کودکان ما آن‌گونه می‌شوند که ما هستیم، نه آن‌گونه که دلمان می‌خواهد بشویم”این جمله نشان می‌دهد که کودکان به ویژه در سنین کودکی که ذهنی تحلیل‌گر ندارند چه میزان بر دیدنی‌های خویش استوارند و به چه مقدار آنچه را که می‌بینند ثبت و ضبط می‌کنند. این روزها در جامعه‌ی کنونی و با بالارفتن سطح آگاهی و روانشناختی جامعه، اغلب پدر و مادرها می‌دانند که امنیت روحی و عاطفی کودک نقشی تعیین کننده در شخصیت و رشد او دارد.

مثالها همه به مواردی اشاره می کنند که پدران و مادران هر روز با آنها سر و کار دارند. خواننده به آسانی در می یابد که رفتار غلط کدام است و رفتار صحیح کدام؛ و چون این درک بی آنکه مشکلی در کار باشد، صورت می گیرد، در نتیجه اصل مطلب به طور کامل به ذهن خواننده انتقال می یابد. این کتاب ـ آنگونه که نویسنده در مقدمه اش توضیح می دهد ـ حاصل پانزده سال تجربه و کار با والدین و کودکان است و از این روست که مثال های آن ملموس و زنده است. نویسنده می گوید: هدف از نگارش این کتاب کمک به والدین است تا اهدافی را که در مورد کودکانشان دارند بشناسند و روش هایی برای جامه عمل پوشاندن به این اهداف به دست آورند. والدین با مشکلات معینی روبرو می شوند که برای از میان برداشتن این مشکلات راه ها و روش های ویژه ای وجود دارد؛ پند و اندرزهای پیش پا افتاده و قدیمی هیچ کمکی به والدین نمی کنند.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی پیشگامان روانشناسی رشد

برقراری ارتباط مناسب با فرزندان مهارتی تربیتی است. تربیت کردن فرزندان در صورتی که ارتباط مناسبی بین والدین و فرزندان ایجاد شود، امری موثر و لذت بخش است. برقراری ارتباط مناسب یکی از عوامل افزایش اعتماد به نفس و احترام دو طرفه است. در این مطلب به بخشی از اصول صحیح ارتباط بین والدین و کودک اشاره شده است که می تواند آموزنده باشد.

فرزند شما باید متوجه باشد که شما به کارهای او علاقه مند هستید و در صورت نیاز به او کمک خواهید کرد.

زمانی که او می خواهد مطلبی را با شما در میان بگذارد، تلویزیون را خاموش کنید و مجله ای را که در دست دارید روی میز قرار دهید و تمام حواس خود را متوجه او کنید.

زمانی که می خواهد مطلب مهمی بیان کند، از جواب دادن به تلفن بپرهیزید.

بهترین زمانی که می توانید با فرزندتان ارتباط برقرار کنید ، زمانی است که با او تنها هستید.

تحقیر کردن یا مقایسه او با دیگران باعث کینه توزی او می شود.

سعی کنید به لحاظ فیزیکی به گونه ای بایستید یا بنشینید که متناسب با قد فرزندتان باشد؛ سپس با او حرف بزنید.

اگر از نحوه برخورد یا رفتار او خشمگین هستید، صبر کنید تا عصبانیت شما فروکش کند سپس با او موضوع را در میان بگذارید.

منبع:بیتوته

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.