فیلم آموزش اسنوبرد از سطح پایه تا حرفه ای

فیلم آموزش اسنوبرد از سطح پایه تا حرفه ای
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
800 مگابایت
دسته بندی
25,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش اسنوبرد از سطح پایه تا سطح حرفه ای به صورت کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به اسنوبرد قرار دهیم.

فیلم آموزش اسنوبرد از سطح پایه تا سطح حرفه ای به صورت کامل

در فیلم آموزش اسنوبرد از سطح پایه تا سطح حرفه ای به صورت کامل شما علاقه مندان به ورزش مهیج اسنوبرد به صورت تخصصی این ورزش را فراخواهید گرفت.

آشنایی با اسنوبرد

اسنوبرد به تخته‌ای می‌گویند که به عنوان یک اسکی پهن به کار می‌رود. اسنوبردهای حرفه‌ای معمولاً همراه با وسایل جانبی شامل اتصال‌ها و بوت‌های مخصوص استفاده می‌شوند. اسنوبرد همچنین برای نامیدن ورزش و تفریح استفاده از این تخته‌ها برای سر خوردن بر روی برف نیز به کار می‌رود. این رشته ورزشی هم‌اکنون در چهار ماده مختلف در بازی‌های المپیک زمستانی دنبال می‌شود.

کف اسنوبرد یا The Base

بخشی از زیر اسنوبرد است که با برف تماس دارد.کف اسنوبرد ها با یکدیگر متفاوت است اما معمولا از جنس P-TEX (پلی اتیلن) ساخته می شود.برخی اسنوبرد ها دارای کف متخلخل برخی کف ساده و برخی کفی با افزودنی های دیگر دارند که این تفاوت کف ها باعث ایجاد خواص گوناگونی از جمله سرعت یا مقاوت بیشتر در اسنوبرد های مختلف میشود.

در کل اسنوبرد های دارای کف متخلل در مقایسه با اسنوبرد های دارای کف ساده دارای سرعت و دوام و قابلیت نگه داری واکس بیشتر هستند اما قیمت این اسنوبرد ها نیز گران تر است.بهترین نوع کف برای تخته اسنوبرد کف های ساده هیبریدی است که دارای موادی از قبیل گرافیت و .. است که از اسنوبرد های دیگر بسیار سریع تر می باشند.

لبه های اسنوبرد یا The Edge

نوار های فلزی ای هستند که دورتادور اسنوبرد می باشند و تاثیر بسزایی در عملکرد اسنوبرد دارند.اسنوبرد ها در قسمت سر پهن تر از قسمت میانی اسنوبرد است و لبه های اسنوبرد در قسمت میانی اسنوبرد انحنا دارند که باعث می شود در صورت خمش اسنوبرد به یک سمت مسیر حرکت اسنوبرد دایره ای شکل شود.


پیشنهاد ویژه : فیلم آموزش کامل ورزش شنا


لبه پنجه/لبه پاشنه اسنوبرد یا Toe Edge/Heel Edge

لبه های اسنوبرد به دو لبه ی پنجه(سمت قرار گیری پنجه پا روی اسنوبرد) و پاشنه(سمت قرار گیری پاشنه پا روی اسنوبرد) تفکیک می شود.لبه پاشنه اسنوبرد به دلیل اینکه افراد اغلب بر روی لبه پاشنه سر می خورند زودتر از لبه پنجه اسنوبرد فرسوده می شود.با تغییر حالت اسنوبرد به حالت Goofy لبه پنجه و پاشنه اسنوبرد جابجا می شوند.

سختی/انعطاف اسنوبرد یا stiffness/flex

اسنوبرد های سخت تر لبه را روی برف فشرده بهتر نگه می داردو در سرعت های بالاتر کنترل بهتری خواهد داشت اما اگر اسنوبرد سوار دچار اشتباه شود امکان اصلاح اشتباه از او صلب می شود اما اسنوبرد های نرم که نمایشی هستند انعطاف بالایی دارند که اجازه اصلاح اشتباه و ارایه حرکات نمایشی را میدهد.بنابراین اسنوبرد سواران سنگین وزن و همپنین اسنوبرد سوارانی که سرعت های بالا و عکس العمل سریع نیاز دارند باید از اسنوبرد های سخت استفاده کنند.

اسنوبرد ها دارای سختی های گوناگون اند که این سختی میتواند در طول اسنوبرد متقارن یا غیر متقارن باشد مثلا ممکن است انعطاف آنها در هر جهتی یکسان باشد و یا به طور هدفدار برای مقابله با توده ها دماغه نرم تر باشد یا جهت افزایش طول پرش انتهای سختری داشته باشند.

تحدب اسنوبرد یا Camber

میزان برآمدگی وسط اسنوبرد از سطح صاف است.این برآمدگی باعث می شود که اسنوبرد بتواند در طول خود به سطح برف فشار وارد کند. تحدب به اسنوبرد امکان پرش و قدرت مانور بیشتری می دهد و راحتی پرش بین چرخش ها را به همراه دارد.

عرض اسنوبرد یا Width

عرض اسنوبرد به سایز پای اسنوبرد سوار بستگی دارد به این صورت که پنجه و پاشنه پوتین اسنوبرد سوار بایستی 5.1 سانتیمتر از لبه بیرون بزند . این امر باعث می شود که فشار کافی به لبه ها وارد شود اما پاشنه و پنجه روی برف کشیده نشود.بنابراین افراد با پاهای بزرگتر به اسنوبرد های عرض تری احتیاج دارند و بالعکس به همین منظور اسنوبرد ها در دو نوع معمولی و عریض روانه بازار شده اند.

اسنوبرد های عریض دارای مشکل سختی تغییر لبه هستند و برای این کار نیاز به فشار بیشتری هستند.برای حل این مشکل می توان از صفحه اتصال (Power Plates) استفاده کرد.این صفحه با قرارگیری بر روی اسنوبرد باعث می شود فیکس بالاتر از سطح اسنوبرد قرار گیرد و در نتیجه پای اسنوبرد سواران به راحتی روی برف کشیده نمی شود و همچنین وارد کردن فشار بر روی لبه ها اسان تر می شود.

سوراخ های فیکس اسنوبرد یا Hole For The Bindings

اسنوبرد ها بر روی خود سوراخ هایی دارند که از آنها برای قرار گیری فیکس بر روی اسنوبرد استفاده می شود.این سوراخ ها ممکن است 4 تایی یا 3 تایی باشند و یا ممکن است ریلی باشد که امکان حرکت در طول اسنوبرد را داراست.

طول اسنوبرد یا Length

طول اسنوبرد توسط عواملی چون قد، وزن، توانایی اسنوبرد سوار و سبک او تعیین می شود بنابراین هر چه اسنوبرد سوار سنگین وزن تر و بلند قدتر باشد طول اسنوبرد نیز به تبع آن باید بلند تر باشد اما این نکته را هم باید در نظر داشت که طول اسنوبرد با سبک اسنوبرد سوار حتما هماهنگی داشته باشد مثلا برای اسنوبرد سواری سبک نمایشی اسنوبرد باید کوتاه تر باشد تا حرکات و چرخش ها اسانتر انجام شده و امکان مانور مناسب فراهم باشد.

اما اسنوبرد های سبک Carving و اسنوبرد های سبک خارج از پیست برای ثبات و تعادل در سرعت و سناور ماندن بر روی برف های پودری باید بلند تر باشند.اسنوبرد های چند کاره به سبب داشتن طول متوسط دارای بهترین عملکرد در هردو شرایط هستند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.