فیلم آموزش ورزش تیراندازی با کمان

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
200 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش ورزش تیراندازی با کمان به صورت تخصصی و حرفه ای را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به ورزش تیراندازی با کمان قرار دهیم.

فیلم آموزش ورزش تیراندازی با کمان به صورت تخصصی و حرفه ای

در فیلم آموزش ورزش تیراندازی با کمان به صورت تخصصی و حرفه ای شما علاقه مندان به این ورزش از ابتدا تا سطح حرفه ای با تکنیک های آن آشنا خواهید شد.

معرفی رشته تیراندازی با کمان

تیراندازی با کمان یا تیر و کمان فعالیتی است که می‌تواند به عنوان ورزش یا برای شکار یا برای جنگ استفاده شود. ابزار تیراندازی از یک کمان منحنی شکل ویک تیر که سرش یک سنگ یا فلز نوک تیز بود تشکیل می شد وفرد تیرانداز با گذاشتن تیر درکمان وکشیدن آن تیر را پرتاب می‌کرد.

ورزش

تیراندازی با کمان در۳رشته کمان‌های کامپوند، ریکرو و سنتی برگزار میگردد.

کمان ریکرو : این کمان شامل قسمت‌های قبضه، بازو، سایت، پین سایت، استاب لایزر، زه است. این کمان به کمان‌های قدیمی تشابه بیشتری دارد و با اندکی تغییردقت و قدرت آن افزایش یافت. مسابقات آن در مسافت های۱۸و۳۰و۷۰ متر برگزار میگردد. مسافت ۷۰ متر المپیکی است و در بخش‌های مردان، زنان، تیمی مردان، تیمی زنان، میکس مردان و زنان برگزار می‌شود. این کمان باید پس از استفاده اجزایش برای سالم ماندن جدا می‌شود.

کمان کامپوند : این کمان شامل قسمت‌های بازو، قبضه قرقره، سایت، پیپ سایت، استاب لایزر، شوکرو… است. این کمان بسیار پیشرفته‌است و از لحاظ قدرت و دقت بسیار بهتر از کمان سنتی و ریکرو است. مسابقات آن نیز در مسافت های۱۸و۳۰و۵۰ متر برگزار میگردد. این رشته المپیکی نیست. این کمان از اول همراه با زه است و نیازی به جداسازی قطعات ندارد.

کمان سنتی : این کمان بسیار ساده بوده و مانند کمان‌های اولیه است. یکی از ویژگی‌های جالب این رشته ورزشی آن است که هرفرد با لباس محلی و خاص منطقهٔ خود در مسابقه شرکت می‌کند.

تاریخچه تیراندازی با کمان

تاریخچه تیراندازی با تیر و کمان نشان می‌دهد که تا 20 هزار سال قبل از میلاد، انواع سلاح‌های مختلف توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گرفت، به نحوی که اغلب از آن‌ها به عنوان وسیله‌ای برای شکار و یا جنگ‌های خود استفاده می‌کردند.

از زمان مصریان باستان تا سلسله شانگ چین (1027-1766 قبل از میلاد)، در تمدن‌های بزرگ آشور، پارس‌ها و پات‌ها، استفاده از کمان‌های ریکرو و تیراندازی با آن به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفت.

نیاز به این سلاح‌ها، به صورت شگفت‌انگیزی سربازان را ناچار به تمرین هنر تیراندازی کرد، به صورتی که به مرور زمان تیراندازی به یک رشته ورزشی تبدیل شد و در همین راستا مسابقات سازمان یافته گسترش یافت.

اولین رویداد ثبت شده در فینزبری در انگلستان در سال 1583 اتفاق افتاد و شامل 3000 شرکت کننده بود. توسعه سلاح‌های تیراندازی، باعث شد که آن‌ها در جنگ‌ها قابل استفاده نباشند اما از طرفی دیگر به عنوان یک سرگرمی برای برگزاری مسابقات در سراسر جهان استفاده شدند.

تیراندازی با تیر و کمان برای اولین بار به عنوان یک ورزش المپیکی در سال 1900 برای مردان و حدود 4 سال بعد برای زنان (که یکی از اولین ورزش‌ها برای زنان بود)، برگزار شد. پس از آن در سال‌های 1908 و 1920 این رشته ورزشی، یکی از اصلی‌ترین رشته‌های مسابقات بود.

مسابقات تیراندازی

تیراندازی رقابتی یعنی تیراندازی با کمان‌هایی که هدف استفاده از آن‌ها شلیک تیر به سمت هدف است.
انواع کمان‌ها در طرح‌ها و الگوهای مختلفی وجود دارند. اکثر کمان‌های ریکرو و کامپوند امروزه در مسابقات استفاده می‌شوند.

در رقابت‌های المپیک هدف معمولا در فواصل 70 متری قرار می‌گیرد و هرچه که سیبل‌های هدف دورتر می‌شوند، شامل رتبه‌بندی خواهند شد، به این صورت که در آن نمرات کلی تعیین رتبه‌بندی ورزشکاران، مشخص کننده امتیازها خواهد بود.

بازیکنان و تجهیزات

رقابت‌ها به صورت تیمی و یا فردی انجام می‌شود. البته لازم است که تیر و کمان‌های رقابت توسط فدراسیون تیراندازی بررسی و تایید شوند.

کمانداران می‌توانند از رشته‌های مختلف و متناسب با کمان در طول برگزاری مسابقات استفاده کنند.
ابزار دیگری مانند دوربین دید نیز از وسایلی هستند که می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

در این بین محدودیت‌های کوچکی در مورد استفاده از انواع تیر وجود دارد، به غیر از مواردی که ممکن است سبب آسیب به اهداف شود، لازم است که قطر تیرها بیش از 9.3 میلی‌متر نباشد. نام کلیه ورزشکاران در شفت مشخص می‌شود و تمام تیرهایی که در یک دور استفاده می‌شوند، باید یکسان و از یک جنس باشند.

استفاده از محافظ انگشتان هنگام تیراندازی با تیر و کمان مانند زبانه انگشت و یا دستکش، از جمله لوازم جانبی است که ممکن است در طول مسابقات مورد استفاده قرار گیرد، همانطور که ابزار دیگری مانند محافظ قفسه سینه، گارد ساعد و دیگر وسایل می‌تواند به کار گرفته شود، این ابزار بیشتر جنبه حفاظتی دارند و لزوما منجر به تقویت مهارت ورزشکاران نخواهند شد، هر چند که در عملکرد آن بی تاثیر نخواهند بود.

قوانین تیراندازی با تیر و کمان

1. تمامی کمانداران ملزوم به رعایت قوانین تیراندازی با تیر و کمان هستند.

2. لازم است که تیر و کمان و تمام تجهیزاتی که استفاده می‌کنند، منطبق بر استانداردها و قوانین فدراسیون باشد. تاکیدی که وجود دارد این است که لوازم جانبی که یک مزیت ناعادلانه را نسبت به یک حریف به ارمغان می‌آورد، به هیچ عنوان استفاده نشود.

3. در قوانین تیراندازی حداکثر زمان مجاز برای پرتاب تیرهای سه پر دو دقیقه و برای تیرهای شش پر، چهار دقیقه است.

4. در قوانین تیراندازی ورزشکاران لازم است تا زمانی که سیگنال شروع به کار نکند، از پرتاب تیر خودداری نمایند.

5. تحت هیچ شرایطی تیراندازان اجازه نخواهند داشت که یک تیر را دو بار شلیک کنند. در صورتی که تیر سقوط کند و یا متزلزل شود، ممکن است که زمان اضافی در اختیار ورزشکار قرار گیرد.

6. تیرهایی که از هدف خارج و یا از آن آویزان می‌شوند، با توجه به علامت‌ها نمره دهی می‌شوند. تیرهایی که در مرکز تیر دیگر جای می‌گیرند (سبک رابین هود)، طبق قوانین قبلی امتیازدهی می‌شوند.

7. ممکن است ورزشکاران رد صلاحیت شوند، امتیازات آن‌ها کسر شود و یا به دلیل نقض قوانین جریمه شوند.

اگر هر کدام از تجهیزات و یا تیر و کمان ریکرو یا کامپوند دچار آسیب شده باشند، می‌توان از داور مسابقات تجهیزات جدیدی را درخواست کرد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.