فیلم آموزش ماهیگیری به صورت حرفه ای

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
400 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش ماهیگیری به همراه روش های اصولی ماهی گیری را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به ماهیگیری قرار دهیم.

فیلم آموزش ماهیگیری به همراه روش های اصولی ماهی گیری

در فیلم آموزش ماهیگیری به همراه روش های اصولی ماهی گیری شما علاقه مندان به تکنیک های ماهی گیری با این ورزش دوست داشتنی آشنا خواهید شد.

آشنایی با ماهیگیری

ماهیگیری به شکار ماهی از آب با قلاب، تور یا هر ابزار دیگری می‌گویند. به کسی که ماهی می‌گیرد ماهیگیر می‌گویند.

انواع ماهیگیری

ماهیگیری به دو دسته کلی ماهیگیری تجاری و ماهیگیری تفریحی تقسیم می‌شود.

ماهیگیری تجاری به دو صورت سنتی (غیرصنعتی) و صنعتی انجام می‌شود.

ماهیگیری تفریحی به دو روش ماهیگیری ورزشی و ماهیگیری غیر ورزشی(سنتی) انجام می‌شود.

ماهیگیری تجاری

ماهیگیری ای که به منظور تأمین درآمد از طریق فروش مستقیم ماهی، تولید فرآورده‌های دریایی یا تأمین مواد اولیه صنایع مرتبط انجام می‌شود ماهیگیری تجاری نام دارد. در این روش ماهیگیری در مقیاس وسیع اما با توجه به محدودیت‌های روش و قوانین انجام می‌گیرد.

ماهیگیری سنتی

در روش سنتی معمولاً از تور برای صید ماهی استفاده می‌شود. یکی از این روش‌ها نصب تورهای عمودی به صورت ثابت در طول خط ساحلی است که با استفاده از جزر و مد آب دریا باعث گیرافتادن ماهی در تور می‌شود.

روش دیگر استفاده از تورهای بزرگ در سطح یا کف دریاست. این تورها ممکن است در یک ناحیه دریا پهن شده یا توسط کشتی در مسیر مشخصی کشیده شود.


پیشنهاد ویژه : فیلم آموزش ورزش تای چی


ماهیگیری صنعتی

ماهیگیری صنعتی به وسیله روش‌های نوین مانند استفاده از رادار، سونار، تصاویر ماهواره‌ای و تجهیزات پیشرفته مکانیکی مانند تورهای هدایت شونده، جرثقیل‌های بزرگ و دستگاه‌های مکش انجام می‌گیرد.

ماهیگیری تفریحی

ماهیگیری تفریحی به منظور سرگرمی، ورزش، کسب لذت، زندگی در طبیعت و … انجام می‌گیرد. این نوع ماهیگیری را می‌توان تمرینی برای صبر نیز دانست.

ماهیگیری ورزشی

در این روش که طی دهه‌های گذشته در اکثر نقاط دنیا توسط ماهیگیران شناخته شده‌است، بر خلاف ماهیگیری تفریحی سنتی دیگر ماهیگیری بر مبنای نصب نوع خاصی از طعمه و انتظار نیست. بلکه از روش‌های واکنشی ماهی به طعمه یا شکار در حالت طبیعی استفاده می‌شود. از نمونه‌های این روش می‌توان به صید با لانسه، پشه، لور، قاشقک، ماهیگیری با نیزه و طعمه زنده اشاره کرد. ماهیگیری تفریحی و ورزشی به عنوان ورزش بسیار شاداب در تمام دنیا رایج است و هر ماهی صید خاص خود را دارد.

تور پرورش ماهی

به تازگی تورهای قفس پرورش ماهی دارای خاصیت آنتی‌فولینگ به منظور کاهش چسبندگی موجودات دریایی به تورها است و از طناب‌هایی در طراحی آن استفاده شده‌است که استحکام بالایی داشته و ازدیاد طول آن‌ها محدود است. در طراحی این تورها، مشخصات مدنظر استاندارد NS9415 کشور نروژ در دستور کار قرار گرفته و ویژگی‌های تور تولید شده، مطابق این استاندارد مورد قبول در سطح بین‌الملل، می‌باشد.

ماهیگیری ورزش جسم و روح

ماهیگیری ورزشی و یا ماهیگیری اسپرت به ورزشی گفته می شود که افراد بدون در نظر گرفتن جنبه اقتصادی و ارتزاقی آن به صید ماهی می پردازند. ماهیگیری که بسیار پرطرفدار است جز رشته های ورزشی مفرح شناخته می شود زیرا روح وجسم افراد را برای مدت‌ها تحت تاثیر قرار می دهد و با خارج نمودن احساسات و انرژی های منفی در ماهیگران نشاط و شادی را به ارمغان می آورد.

ماهیگیری و پیوند انسان با طبیعت

در حقیت ماهیگیری با ایجاد پیوندی عمیق میان طبیعت و فرد به دور از دغدغه های روزمره زندگی اش فرصت تفکر و تعقل بیشتری نسبت به جهان پیرامونش می یابد.

تاثیرات این ورزش را بر سلامت روح و جسم و تغییر نگرش به زندگی و علل استقبال گسترده از ورزش ماهیگیری اگر چه ماهیگیری به عنوان یک تفریح شناخته می‌شود که افراد در اوقات فراغتشان به آن روی می آورند اما در حقیقت این ماهیگیری فراتر از یک سرگرمی است و سال‌های زیادی است که به عنوان یک ورزش شناخته میشود. ماهیگیری ورزشی است بسیار جالب و دوستداشتنی! اول اینکه برای ماهیگیری در کنار طبیعت هستید وگویی با ذات طبیعت در آمیخته اید. اینجاست که طبیعت آغوش پر مهر خویش را به روی شما باز میکند و به دور از قیل و قال شهر، هوای پاک، کوه، آب و مناظر بکر و زیبا را پیش رویتان قرار میدهد.

شاید به همین دلیل است که خیلی سریع تر از ورزش های دیگر بر سلامتی انسان تاثیر میگذارد. دامنه تاثرات ورزش ماهیگیری را بر سلامت جسم و روح و حتی شیوه نگرش انسان به زندگی بسیار گسترده است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.