کتاب صوتی مرد توی زیرزمین خانه ام

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
220 مگابایت
دسته بندی
300,000 IRT

علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی حتما نام کتاب صوتی مرد توی زیرزمین خانه ام اثر والتر موزلی را شنیده اند،فروشگاه برنا اندیشان در این قسمت تصمیم دارد تا این کتاب صوتی را در اختیار کتاب دوستان محترم قرار دهد.

کتاب صوتی مرد توی زیرزمین خانه ام اثر والتر موزلی

کتاب صوتی مرد توی زیرزمین خانه ام ، رمانی نوشته ی والتر موزلی است که نخستین بار در سال 2003 منتشر شد. غریبه ای که جلوی در خانه ی چارلز بلیکی ایستاده، پیشنهادی بسیار عجیب و غیرقابل توصیف به او می دهد.

درباره کتاب صوتی مرد توی زیرزمین خانه‌‌ام

والتر موزلی رمان مرد توی زیرزمین‌ خانه‌ام را در سال ۲۰۰۴ به روی کاغذ آورد و به سال ۲۰۱۶، جایزه‌ی ادبی ادگار آلن پو را دریافت کرد. پیرنگِ مرد توی زیرزمین خانه‌ام خیلی ساده آغاز می‌شود: مردی جلوی در خانه‌ات ظاهر شده و می‌خواهد زیرزمین‌ات را اجاره کند، اما ادامه و پایان آن… فقط می‌توانیم بگوییم؛ به این سادگی‌ها نیست. این رمان، اگرچه ابتدا اثری معمایی به‌ نظر می‌رسد، اما در مسیر داستان، خواننده را در برزخی میان نثر مختص ژانر معمایی و مجموعه‌ای از تمثیل‌های کافکایی سرگردان می‌کند.

والتر موزلی در این اثر، برای نمایاندن فرایند سقوط اخلاقی راوی، با رویکردی بی‌رحمانه، نوعی سرگیجه‌ی فکری در خواننده ایجاد می‌کند. قلم وی به‌گونه‌ای حرکت کرده که هرگونه تلاش ذهنی خواننده را در راستای هم‌دردی با راوی عقیم بگذارد. در حقیقت، راوی و شخصیت اصلی داستان، دقیقاً به ‌اندازه‌ی هر یک از ابناء بشر، و نه بیشتر، از سوی خواننده حس همدردی دریافت می‌کند.

داستان کتاب مرد توی زیرزمین خانه‌ام

بخش اصلى داستان در همان صفحات اول رخ مى‌دهد. مردى به سراغ چارلز مى‌آید و از او مى‌خواهد تا زیرزمین خانه‌اش را به وى اجاره دهد. به همین سادگى! اما سیر وقایعى که پس از این اتفاق مى‌افتند چندان ساده نیست. گرچه مرد با مخالفت چارلز روبرو مى‌شود، اما با نوعى اطمینان خاطر از اینکه چارلز به زودى به او زنگ خواهد زد، آنجا را ترک مى‌کند. پس از آن وقایع، زندگىِ چارلز را به سمتى سوق مى‌دهند که ناگزیر شود با مردِ کله طاس تماس بگیرد.

چیزى نمی‌گذرد که قراردادى بین آن دو بسته مى‌شود؛ خیلى زود چارلز متوجه مى‌شود که این، یک قراردادِ معمولى نبوده و حالا باید نقشى را ایفا کند که شاید چندان دلپذیر نباشد!

آیا چارلز، «شیطان» را به زیرزمین خانه‌اش راه داده؟ آیا آنیستون بنت، نماد شیطان در لباس انسان است؟ آیا باید منتظر بود تا او وجهه‌ى واقعى‌اش را نشان دهد و براى گناهانش طلب بخشش کند؟

آنیستون بنت، مهمان ناخوانده‌ى زیرزمین چارلز، نمادى از انسانِ قدرتمندِ درگیر در سیاست‌هاى کثیف و خون آلودِ قرن بیست و یک است. این برده‌دار قرن حاضر، به نوعى، روایتگر جنایت‌هاى آشکار و نهانى است که با یک اشاره‌ى سرِ مردان قدرت، چهره‌ى دنیا را خصمانه‌تر از پیش مى‌کنند. حالا در مقام قضاوت باید دید خودِ این فرد مى‌تواند خودش را ببخشد و با وجدانش کنار بیاید؟

از سویى، نویسنده با به تصویر کشیدن دو کاراکتر، در دو قطبِ یک جهانِ مشترک، سعى مى‌کند خواننده را در مقامى قرار دهد تا بتواند به این پرسش پاسخ دهد که:

در این دنیاى پر آشوب، آیا باید دست از دنیا شست تا شاید دستت به ناپاکى آلوده نشود یا اینگونه جنایت‌هاى ریز و درشت براى پیشبرد مقاصد بشر ناگزیر است؟

بخش هایی از کتاب صوتی مرد توی زیرزمین خانه‌ام

گاهى فرصت صاف تو چشاتون نگاه مى‌کنه و شما ممکنه تشخیصش ندید. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۱۴)

کرم شب‌تاب از نظر من چیزى کم از معجزه نداشت. نورى که آن‌ها از خودشان ساطع مى‌کردند، یک جورهایى گواه وجود خدا بود. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۵۳)

من همه‌ى عمرم دروغ گفته‌ام. به والدینم، به معلمانم، و همین‌طور به هم کلاسى‌هایم. به رییسم دروغ مى‌گفتم تا مرخصى استعلاجى بگیرم. درباره‌ى فتوحات رومانتیکم، مبلغ حقوقم و شغل پدرم براى رفقا خالى مى‌بستم. درباره‌ى اینکه شب قبل کجا بوده‌ام دروغ مى‌گفتم و حتى پشت تلفن دروا مى‌گفتم فلان جا هستم، در حالیکه جاى دیگرى بودم. من دروغ مى‌بافتم، دروغگو خطاب مى‌شدم و بار دروغ مى‌گفتم تا دروغ‌هاى قبلى‌ام را لاپوشانى کنم. گاهى وانمود می‌کردم چیزى مى‌دانم که روحم ازشان خبر نداشت. گاهى به دیگران چیزهایى مى‌گفتم که فکر مى‌کردم دلشان مى‌خواهد بشنوند؛ البته به دروغ. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۵۹)

نگه داشتن قول خیلى ساده‌تر از قدم گذاشتن به دنیاى دروغ و فتنه است. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۸۲)

چه کسى ممکن است صداقت را فضیلت برترِ این دنیاى پر از نیرنگ و دروغ بداند؟ (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۸۲)

هیچ وقت معلومات لازم براى حرف زدن با جماعت هنرى را نداشتم. نمى‌توانى با آنها درباره‌ى میزان درآمد از راه هنر و علایقت حرف بزنى. اگر یک نقاشى از نظرت زشت باشد، همه‌شان مى‌خواهند متقاعدت کنند که درکى ازش ندارى. حالا اگر نقاشى از نظر تو قشنگ باشد، باز هم همان اراجیف را تحویلت مى‌دهند. انگار هنرمندها بُعد بالاترى را مى‌ببیند، در حالى که تو در سطح یک سک ولگردى که تمام هم و غمش دنبال شکم و زیر شکم دویدن است. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۱۰۰)

تمام زندگى ما بر پایه‌ى تصادف بنا شده. شاید جهان قوانینى داشته باشد، اما اون قوانین، توجهى به من، تو، و باقى کسایى که باهاشون در تماسیم ندارن. ما فقط خطاهایى هستیم که از جامون بلند شدیم و راه افتادیم. تنها چیزهاى محتوم این دنیا، مرگ و تنازع بقاست. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۱۲۸)

عدالت زمانى اجرا میشه که فرد مورد قضاوت هم اونو به رسمیت بشناسه. عدالت، بدون وجود درک و ندامت… چیزى نیست جز انتقام. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۱۲۸)

«دلم یه چیز دیگه مى‌خواد. یه چیز متفاوت.»
«مثلا چى؟ تعطیلات؟»
جواب دادم: «شاید یه سفر.»
ریکى گفت: «خب فرقشون چیه؟»
«تعطیلات بعد دو هفته تموم میشه، اما سفر و … ممکنه برى و دیگه هیچ وقت برنگردى.» (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۱۴۲)

همه‌ى ما در مقاطعى از زندگى مى‌گوییم سیاستمداران همه شیادند و ثروتمندان، همه دزد. اما هیچ کس به طور دقیق نمى‌داند آنها از چه راهى دزدى مى کنند یا کلک مى‌زنند. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۱۵۵)

عِرق ملى مى‌تونه آدمیزادو مثل یه تیکه سنگ، کور و احمق کنه. خیلیا حاضرن دست خودشونو قطع کنن یا بچه‌هاى خودشونو بکشن… اونم فقط به خاطر یه پرچم وامونده و یه سرود ملى دوزارى. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۱۷۸)

او یک شیطان بود و من یک شکست خورده؛ اصلا شاید تفاوت میان آدم‌هاى خوب و بد این دنیا همین باشد. (مرد توی زیرزمین خانه‌ام – صفحه ۲۲۵)

درباره والتر موزلی

والتر موزلی، زاده ی 12 ژانویه ی 1952، رمان نویسی آمریکایی است که بیشتر به خاطر داستان های معمایی خود شناخته می شود.موزلی در کالیفرنیا به دنیا آمد. او در رشته ی علوم سیاسی از کالج دولتی جانسون فارغ التحصیل شد. موزلی تحصیل برای اخذ مدرک دکترا در رشته ی نظریه ی سیاسی را رها کرد و به برنامه نویسی کامپیوتر روی آورد. او پس از مدتی در دوره ی نویسندگی در کالج هارلم شرکت کرد و در 34 سالگی، نویسندگی را به صورت حرفه ای آغاز نمود.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.