دانلود کتاب صوتی الماس های آگاهی نوشته اوشو

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
20 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی الماس های آگاهی نوشته اوشو را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی الماس های آگاهی نوشته اوشو

۱- مراقبه: کیفیت درونی وجود انسان که به دست فراموشی سپرده شده، مشاهده گری و دیدن است
۲- مراقبه یعنی یکی شدن با هستی برای ابد و دیدن یعنی مراقبه
۳- مراقبه آسان است و از راه تلاش بدست نمی آید
۴- مراقبه هنر ماندن با شی مورد مشاهده است حتی برای چند لحظه
۵- تفکر صداست و مراقبه سکوت، بی ذهنی و بی صدایی است

بخش هایی از کتاب الماس های آگاهی

در کتاب صوتی الماس های آگاهی نوشته اوشو می خوانیم که روی این جمله قصار مراقبه کن : مرد احمق و زن گنگ . آنان را به زودی جدا می بینم . و ازدواج چنین است . تنها احمق ها در فکر قانونی کردن رابطه هستند . وگرنه عشق کافی است .
و من مخالف ازدواج نیستم . من موافق عشق هستم . اگر عشق به ازدواج تبدیل شود خوب است ولی امیدوار نباش که ازدواج بتواند عشق بیاورد این غیر ممکن است . عشق می تواند به ازدواج تبدیل شود .- باید خیلی هشیارانه عمل کنی تا بتوانی عشق را به ازدواج بدل کنی .
ولی مردم معمولاً با ازدواج کردن عشقشان را نابود می سازند .
آنان برای نابودی عشق به هر کاری متوسل می شوند و سپس رنج می کشند .
و پیوسته می گویند : چه چیزی خطا رفت ؟
آنان خودشان نابودگر هستند و برای این نابودی هر عملی را انجام می دهند .خواست و اشتیاق فراوانی برای عشق وجود دارد ولی عشق به آگاهی نیاز دارد .
و تنها آنگاه است که عشق به بلندای راستین خود می رسد .
و این بلندای راستین ازدواج است ولی این ربطی به قانون ندارد .
بلکه ازدواج دو قلب است در تمامیت .ازدواج یعنی عملکرد یک زوج در هماهنگی و همزمانی .
ولی مردم عشق را آزمایش می کنند ( اشتیاقشان خوب است ولی عشق هایشان پر از حسد ، احساس مالکیت ، خشم و بد عنقی است ) ولی چون آگاه نیستند ، بزودی آنان را نابود می کنند ، برای همین است که مردم در طول قرن ها به ازدواج وابسته شده اند .مردم فکر کرده اند که بهتر است با ازدواج شروع کنند ، تا قانون بتواند از آنان در مقابل نابودی عشق محافظت کند .جامعه ، دولت ، دادگاه ، پلیس و کشیش ، تمام اینها شما را مجبور می کنند تا در چهارچوب ازدواج رسمی باقی بمانید و اینگونه تو تنها برده ای بیش نیستی .اگر ازدواج به صورت رسمی و تشکیلاتی باشد ، در آن تشکیلات تو فقط یک برده هستی . تنها بردگان هستند که میل دارند درون تشکیلات زندگی کنند .ازدواج پدیده ای کاملاً متفاوت است . ازدواج اوج عشق است و به این صورت خوب است . من مخالف ازدواج نیستم ، بلکه موافق ازدواج واقعی هستم .من مخالف ازدواج های دروغین و کاذب هستم . ولی این نوع ازدواج ها شایع هستند و نوعی ترتیبات تشکیلاتی هستند که به مردم نوعی امنیت ، آسایش و مشغولیت می دهند . شما را مشغول نگه می دارد ولی غیر از این شما را غنی نمی کند و تغذیه تان نمی کند .پس اگر طبق ضوابط من ازدواج کنی ، می توانی دعای خیر مرا داشته باشی .بیاموز تا عشق بورزی و هر آنچه را که مخالف عشق است به دور بینداز.


پیشنهاد ویژه:دانلود کتاب صوتی سارای لجباز

این کار بسیار مشکل است . توانایی عشق ورزیدن بزرگترین هنر در جهان است . برای این کار انسان نیاز دارد که بسیار پالایش شود . فرهنگ درونی غنی داشته باشد . بسیار مراقبه گون زندگی کند تا بتواند بلافاصله ببیند که چگونه می تواند عشق را نابود کند . اگر بتوانی از مخرب بودن پرهیز کنی ، اگر بتوانی در رابطه با خودت خلاق باشی ، اگر بتوانی از رابطه ات پشتیبانی و آن را تغذیه کنی ، اگر قادر باشی به دیگری محبت بورزی (نه فقط شهوت ، زیرا شهوت به تنهایی قادر به ادامه ی عشق نیست ، بلکه محبت لازم است ) ، اگر بتوانی محدودیت ها و کاستی های دیگری را بپذیری .
( اگر بتوانی او را همانگونه که هست بپذیری و هنوز عاشق اش باشی ) آنگاه ازدواج روزی اتفاق می افتد ، ممکن است سالها طول بکشد ولی بالاخره اتفاق می افتد . تو می توانی دعای خیر مرا داشته باشی . ولی برای ازدواج قانونی ، نیازی به داشتن برکات من نداری ! و این برکات و دعاهای خیر نیز کمکی نخواهند کرد و مراقب باش ! قبل از اینکه دست به این کار بزنی ، قدری بیشتر تأمل کن .ازدواج عشق نیست ، چیز دیگری است . پس قبل از اینکه به دام بیفتی ، قدری هشیار باش . ازدواج دام است : شوهر توسط زن به دام می افتد و زن توسط شوهر : یک دام دو طرفه ! و وقتی که ازدواج صورت گرفت ، شما قانوناً مجاز هستید تا یکدیگر را برای ابد شکنجه کنید به ویژه در این کشور ( هندوستان ) که طلاق ، حتی پس از مرگ زوج هم مجاز نیست …
عشق چیست ؟ بزرگترین خودکشی در دنیاست.
عاشق شدن یعنی ارتکاب به خودکشی : کشتن نفس.
عشق یعنی دور انداختن نفس .
برای همین است که مردم اینقدر از عشق ورزیدن می ترسند .آنان درباره ی عشق داد سخن می دهند و به عاشق بودن تظاهر هم می کنند . آنان ترتیبی می دهند تا خودشان را و دیگران را بفریبند که عاشق اند . ولی آنان از عشق ورزیدن پرهیز می کنند ، زیرا که عشق نخست از تو می خواهد تا بمیری . و تنها آنگاه است که دوباره زاده می شوی …
و مسلماً زندگی نیز با عشق غنی تر می گردد . هر چقدر نفس تو بیشتر بمیرد و کمتر باشد ، زندگی تو غنی تر و پر بار تر و سرشار از سرور و لذت خواهد بود .
… ولی عشق نهایت خودکشی است .
بقیه خودکشی ها جزیی هستند . خودکشی معمولی امری فیزیکی است .
عشق یک خوودکشی روانی است و مراقبه ، خودکشی روحانی .
تو در عشق از نظر روانی و شخصیتی خواهی مرد و نفس و هویت روانی ات از بین خواهد رفت . در مراقبه تو حتی مفهوم « خود » و حتی فرا خود را نیز به دور خواهی افکند و به « هیچ چیز بودن » خواهی رسید .
و در آن هیچ چیز بودن ، گل نیلوفر سپید « بودا » شکفته خواهد شد …

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.