دانلود کتاب صوتی همه نام ها نوشته ژوزه ساراماگو

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی خواندنی با عنوان دانلود کتاب صوتی همه نام ها نوشته ژوزه ساراماگو را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی همه نام ها نوشته ژوزه ساراماگو

همهٔ نام‌ها (به پرتغالی: Todos os nomes) رمانی است از ژوزه ساراماگو نویسنده پرتغالی برنده جایزه نوبل ادبیات ۱۹۹۸. کتاب همه نام‌ها در سال ۱۹۹۷ منتشر شد.

داستان

داستان اصلی رمان در بایگانی کل سجل احوال (ثبت احوال) شهری نامشخص و بی‌نام می‌گذرد. این بایگانی، برگه مشخصات زادروز، ازدواج و طلاق و مرگ تمام افراد شهر را از چند قرن پیش بایگانی کرده‌است. قهرمان داستان یکی از منشی‌های ساده بایگانی کل به نام آقا ژوزه (به پرتغالی: Senhor José) است؛ تنها شخصیت رمان که دارای نام است. سایر شخصیت‌ها با اشاره به ویژگی‌هایشان نامیده می‌شوند.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی فونتامارا نوشته سیلونه

ژوزه ساراماگو یک سال قبل از دریافت جایزه نوبل، یعنی در سال 1997 میلادی رمان «همه‌ی نام‌ها» را نوشت. او در این رمان به توضیح فلسفی مرز میان مرگ و زندگی می‌پردازد؛ مرزی که بسیار نزدیک است و می‌توان آن را در بایگانی یک اداره‌ی ثبت محقر و سنتی دید. در قسمت جلو یعنی قسمت روزمره و روشن آن، مدارک و مشخصات زنده‌گان و در قسمت عقب و تاریک آن، مدارک و سوابق مرده‌گان نگه‌داری می‌شود. در این رمان، ساراماگو از تاریکی و ناشناخته بودن دنیای مرده‌گان به شکلی نمادین حرف می‌زند. با خواندن این رمان خواهید دید چگونه یک کارمند ساده‌ی اداره‌ی ثبت با رویداد یک اتفاق ساده متحول شده و مسیر زندگی‌اش تغییر می‌یابد…

سبک کتاب صوتی همه نام ها

در همه نام‌ها نیز مانند سایر آثار نویسنده، از بین علایم نقطه‌گذاری فقط از ویرگول و نقطه استفاده می‌شود. در جمله‌های سؤالی علامت سؤال به کار نمی‌رود و در دیالوگ‌ها سخنان دو طرف به دنبال یکدیگر نوشته شده‌اند. از مفهوم جمله باید سؤالی بودن جمله یا گوینده دیالوگ را متوجه شد.

درون‌مایه

داستان این کتاب بی‌شباهت به اسطوره‌های یونانی تسئوس (تزه) و ارفه نیست و قطعه خودکشی‌کرده‌ها به جنگل خودکشته‌ها در کمدی الهی دانته نزدیک است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.