فیلم آموزش پرورش قارچ به صورت جامع

فیلم آموزش پرورش قارچ به صورت جامع
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
300 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از آموزش های کاربردی و اصولی و بسیار پرطرفدار با عنوان فیلم آموزش پرورش قارچ به صورت جامع و به زبان فارسی به صورت کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به یادگیری مهارت پرورش قارچ قرار دهیم.

فیلم آموزش پرورش قارچ به صورت جامع و به زبان فارسی

در پکیج فیلم آموزش پرورش قارچ به صورت جامع و به زبان فارسی شما علاقه مندان به یادگیری پرورش قارچ به صورت کامل اصول و روش های پرورش قارچ به صورت عملی و کاربردی را یاد خواهید گرفت.

قارچ چیست؟

قارچ موجودی است که هیچ اندام فتوسنتزی ندارد، ساقه و برگ نیز ندارد؛ بنابراین گیاه نیستند و از طرفی از لحاظ ساختار نیز به جانوران شبیه نیستند و بسیار ساده تر از گیاهان و جانوران هستند؛ بنابراین قارچ ها را در دسته ای جداگانه طبقه بندی می کنند. قارچ دکمه ای با زندگی روی مواد آلی مرده، غذای مورد نیاز خود را بدست می آورد که به این مواد آلی مرده، کمپوست می گوییم.

فیلم آموزش پرورش قارچ

در منزل و بدون توجه به آب و هوا و رطوبت می توان قارچ پرورش داد. پس اگر شما هم در منزل خود جای مناسبی برای کشت دارید بهتر است از همین حالا برای افزایش درآمد خود اقدام کنید.

علی الخصوص که به دلیل کوچک بودن محیط تولید قارچ های بدست آمده از کیفیت بهتری برخوردار هستند؛ میتوان به قیمتی بالاتر از سوپر مارکت ها قارچ را به فروش رساند.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش رایحه درمانی


بهترین موقع برای پرورش قارچ در خانه بین ماه های مهر تا آذر است ولی چنانچه امکانات تهویه هوا و متعادل نمودن درجه حرارت محیط محل پرورش وجود داشته باشد می توان پرورش قارچ را در ماه های دیگر سال تعمیم داد.

برای کاشت و پرورش قارچ در منزل، ابتدا نوع قارچی که می خواهید پرورش دهید را انتخاب کنید.

کاشت قارچ صدفی (Oyster)، دکمه ای سفید (White button) و شیتاکه (Shiitake: قارچ دارویی خوراکی)، در خانه بسیار ساده است. روش کاشت هر سه نوع قارچ یکسان، اما بسترهای کاشت متفاوتی دارند.

قارچ های صدفی، در بستر کاه و پوشال یا تفاله ی قهوه، قارچ شیتاکه، در پوشال های خشک درختان و قارچ دکمه ای، در کودهای کمپوست، بهترین رشد را دارند. در واقع بستر کشت مختلف، نیازهای تغذیه ای مختلفِ هر گونه ی قارچ را نشان می دهد. البته هر سه نوع قارچ را می توان به راحتی در بستر کاه و یا پوشال کاشت که اگر از پوشال استفاده کردید، مطمئن شوید از چوب های سالم باشد.

انتخاب نوع قارچ برای کاشت، به منظور انتخاب طعم و مزه ی آن است. بنابراین قارچی که خودتان مصرف می کنید و به طعم آن علاقه بیشتری دارید را برای کاشت در خانه انتخاب نمایید.

یک گونه از قارچ را برای امتحان و ارزیابی خود به عنوان پرورش قارچ در منزل، پرورش دهید. باید همان گونه ای که به خوردن آن علاقه مند هستید را پرورش دهید.

قارچ ها به صورت جمعی بر هر سطحی که دارای کربن باشد میرویند و به شکل لایه ایی رشد میکنند. زمانی که دما، رطوبت و دی اکسید کربن متعادل و مناسبی در یک محیط وجود داشته باشند گیاهان قارچی ساختار مناسب و پیشرفته ایی پیدا خواهند کرد و قارچ مورد نظر ما رشد خواهد نمود. بسیاری از انواع قارچ ها برای مصرف خوراکی در محیط های مناسب کشت میشوند ، اما برخی از قارچ هایی که در طبیعت میرویند ممکن است سمی یا بیماری زا باشند.

محبوب ترین نوع قارچ ها کدامند؟

معمولا محبوب ترین نوع قارچ ها ، قارچ های دکمه ایی سفید رنگ میباشند . نوع مرغوب دیگری نیز وجود دارد که به آن پورتوبلو میگویند که این نوع قارچ ، نوع قهوه ایی قارچ دکمه ایی سفید میباشد . قارچ های مرغوب معمولا بر سطحی از خاک اره رشد داده میشوند که البته به این خاک اره مواد مغذی بسیاری نیز افزوده میشود . چوب هایی مانند چوب توسکا و بلوط نیز برای کشت مناسب است . اگر برای کشت خاک اره استفاده شود باید این خاک اره در دمای 120 درجه ی سانتی گراد استرلیزه شود.

آماده سازی کمپوست یا کود گیاهی

مهمترین و اولین اصلی که برای پرورش و کشت قارچ باید با آن آشنا شد بستری است که قارچ روی آن رشد کرده و از آن تغذیه می‌کند که به آن کمپوست گفته می‌ گویند. به طور کلی به کودهای گیاهی کمپوست می گویند.

کمپوست‌ سازی به ظاهر فرآیند آسانی می آید اما برای بدست آوردن کمپوستی مرغوب با بازده بالا نیاز به دستگاه های پیشرفته، آزمایشگاه های مجهز و از همه مهم‌تر تجربه و تخصص بالایی می باشد و تمام این موارد احتیاج به سرمایه گذاری زیادی دارند و به همین خاطر اکثر تولید کنندگان قارچ، کمپوست مورد نیاز، مصرفی خود را به صورت آماده و بذر زده شده از شرکت‌های معتبر خریداری می‌ نمایند.

انواع کمپوست

دو نوع کمپوست وجود دارد : طبیعی و مصنوعی . که در ایران فقط نوع مصنوعی آن تولید میشود . و میتوان گفت که کیفیت آن در حد کمپوست های طبیعی و یا حتی بهتر از آن است . کمپوست طبیعی مخلوطی از کود اسبی و کلش گندم میباشد . و کمپوست مصنوعی کلش گندم ، کود مرغی ، پودر سنگ گچ و آب میباشد . در یک متر مکعب کمپوست همراه با میسیلیوم 18 سانتی متری ،تقریبا 30 کیلوگرم قارچ میتواند رشد کند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.