دلایل احساس گناه والدین و برخورد سالم با آنها به طور موثر

دلایل احساس گناه والدین و برخورد سالم با آنها به طور موثر

بسیاری از والدین همواره در برخورد با فرزندان و مسائل مربوط به خانواده احساس گناه می کنند، و این موضوع برایشان مشکل است. در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله با عنوان دلایل احساس گناه والدین و برخورد سالم با آنها به طور موثر را در اختیار شما علاقه مندان به مطالعات خانواده و تربیت کودک قرار دهیم، پس اگر شما هم می خواهید دلایل رایج احساس گناه را بدانید تا انتهای مقاله دلایل احساس گناه والدین با برنا اندیشان همراه باشید.

دلایل احساس گناه والدین و برخورد سالم با آنها به طور موثر

دلایل احساس گناه والدین چیست و چگونه باید با آن ها برخورد کنند تا بتوانند اعتدال را در زندگی و کارشان پیاده کنند و سبک زندگی سالم را برای خود و فرزندانشان داشته باشند.

۷ دلیل رایج  که والدین احساس گناه می کنند

بسیاری از والدین در مورد ارتکاب “گناهانی” که تقریباً همه مادران و پدران را آزار می دهند احساس گناه می کنند. اما احساس گناه پیامدهای مرتبط با سلامت عاطفی والدین و سلامت عمومی فرزندان دارد. گناه ممکن است والدین را به سمت ایجاد عادات ناپسند نظم و انضباط سوق دهد ، مانند تسلیم شدن در برابر کودکان در مواردی که به صلاح کودک نیست ، یا جبران بیش از حد انتخاب هایی که انجام می دهند. اگرچه این موارد ممکن است به طور موقت گناه والدین را برطرف کند، اما این پاسخ ها ممکن است برای کودکان ناسالم باشد.

با درک اینکه هیچ پدر و مادری کامل نیست ، احساس گناه خود را برطرف کنید و گاهی اوقات آنچه را که باید انجام دهید، انجام دهید. در اینجا هفت دلیل اصلی احساس گناه والدین و نکاتی در مورد راه های مقابله با این احساسات آورده شده است.

من یک والد کارگر هستم

برای والدینی که خارج از خانه کار می کنند، این منبع اصلی گناه است – شما از این که شغل خود را دوست دارید احساس گناه می کنید، احساس گناه می کنید که به حقوق خود نیاز دارید (و حتی اگر پول لازم ندارید حتی مجرم تر!) و شما قطعاً احساس گناه می کنید چون که با رفتن به محل کار احساس تنفس می کنید.

تحقیقات نشان می دهد که با حضور در یک مهد کودک با کیفیت می توانید از مهارت های زبانی ، اجتماعی و شناختی کودکان بهره مند شوید. اگر رفتن به محل کار شما را خوشحال می کند، پس رفتن به کار شما دنیایی از مزایای کل خانواده را فراهم می کند.

زندگی شما نیز مهم است ، خواه حفظ رابطه شما باشد یا اینکه با استراحت از طریق داوطلبانه ، خرید یا موارد دیگر ، از نظر ذهنی خود را برآورده کنید. در حقیقت ، هنگامی که کودک شما بزرگ می شود ، برای او خوب است که ببیند شما نیز از نیازهای خود مراقبت می کنید.

فرزند من در انظار عمومی رفتار نادرستی دارد

همه والدین احساس خجالت می کنند وقتی کودک شان در فروشگاه های مواد غذایی خشمگین می شود یا بدترین بچه در زمین بازی می شود. ظاهری که شما می گیرید به احتمال زیاد نشانه همدردی است تا یک قضاوت. با این وجود می توانید استراتژی های خود را برای کمک به رفع این وضعیت تغییر دهید.

اول ، اگر فکر می کنید کودک شما به اندازه کافی بزرگ است و نمی تواند درک کند ، انتظارات خود را از رفتار از قبل تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که او از عواقب رفتار نادرست آگاهی دارد و در صورت بروز سؤ رفتار در واقع آنها را اجرا کنید.

در صورت امکان، اگر کودک تان خسته است از بردن او به گردش اجتناب کنید،هنگام خستگی بیش از حد فرزند شما احتمال وقوع رفتار نادرست وجود دارد.

تغییر برنامه های خود برای کار در برنامه کودکان خود دشوار است ، اما در کل زندگی را آسان می کند. با بسته بندی تنقلات ، آب میوه ، تعویض لباس و یک اسباب بازی که باعث حواس پرتی می شود، از قبل برنامه ریزی کنید.

بعضی اوقات بچه ها در انظار عمومی بد رفتاری می کنند زیرا می دانند این امر برای والدینشان خود شرم آور است و فکر می کنند بیشتر به خواسته خود می رسند. وقتی کودک شما قوانین را زیر پا می گذارد ، با یک نتیجه موثر این کار را دنبال کنید.

رژیم غذایی کودک من افتضاح است

یک روز ، کودک شما با خوشحالی در حال چیدن چغندر، کلم بروکلی و سیب زمینی شیرین است. مورد بعدی ، کودک نوپای شما از خوردن هر چیزی به جز ساندویچ کره بادام زمینی ، ماهی قرمز و آبنبات چوبی خودداری می کند. بهتر است میز شام را به عنوان یک میدان جنگ برای غذا درست نکنید. به راحتی انواع مختلفی از مواد مغذی را به کودک خود پیشنهاد دهید. در این خصوص می توانید پکیج کامل مشاوره تغذیه و رژیم غذایی را از فروشگاه برنا اندیشان دانلود فرمایید.

اگر او از خوردن این میوه ها و سبزیجات امتناع ورزید، در این مورد معامله بزرگی انجام ندهید – به هر حال ، هیچ کودکی به دلیل نخوردن غذایی که دوست ندارد آسیب ندیده است. سرانجام ، او ممکن است شما را با امتحان کردن غذایی (و دوست داشتن!) که قبلاً رد کرده بود ، متعجب کند.

اگر مسئله شما این است که کودک شما بیش از حد غذای ناخواسته یا فست فود می خورد ، به یاد داشته باشید که این ماده سمی نیست! اما اگر این موضوع به صورت روزانه است باید برایش کاری انجام داد.

با انجام تحقیقاتی درباره موارد سالم تر، از احساس گناه خود بکاهید. یا تحقیق کنید که چه نوع وعده هایی را می توانید در خانه سرو کنید که سریع ، اما سالم هستند. همانند بسیاری از موارد دیگر در زندگی ، کلید اصلی اعتدال است.

کودک من از زمان نمایش زیاد لذت می برد

اگر به برخی از متخصصان گوش دهید ، وسایل الکترونیکی منبع همه آسیب ها هستند، از قبیل : چاقی ، ADHD و بسیاری از مشکلات دیگر.

همه چیز در مورد تعادل است. اگر فرزند شما هر روز ساعت های متوالی مشغول تماشای تلویزیون است ، وقت آن است که زمان تماشای تلویزیون را کاهش دهید. اگر او هر روز یک ساعت روی رایانه لوحی خود بازی کند و آخر هفته ها یک فیلم تماشا کند، این میزان تماشای متوسط است.

اطمینان حاصل کنید که کودک شما فعالیت های زیادی که از آنها لذت می برد را نیز داشته باشد. دویدن در بیرون ، ساخت و ساز با بلوک یا انجام کارها همه از مزایای سلامت روحی و جسمی برخوردار است.

همچنین می توانید با بودن در کنار فرزند خود و استفاده از نمایش یا فیلم به عنوان نقطه شروع آموزش یا فعالیت ها ، زمان نمایش را به یک فعالیت ارزشمند تبدیل کنید. درباره اتفاقات سوال کنید ، آنچه را که اتفاق می افتد در زندگی واقعی اعمال کنید یا از کودک خود بخواهید اشیا یا رنگها را روی صفحه بشمارد. به عبارت دیگر ، زمان نمایش را تعاملی و آموزشی قرار دهید.

من خیلی داد میزنم

حتی پدران آرام هم گاهی اوقات ضربه محکم و ناگهانی می خورند و هر چند وقت یک بار سر کودک خود فریاد می کشند. و گاهی فریاد زدن توجیه می شود. اگر کودک شما در خیابان به دنبال توپ می دود ، نگران لحن صدای خود نباشید. یادآوری کنید که قبل از اینکه مورد تصادف قرار گیرد ، به پیاده رو برگردید.

با این حال ، اگر داد و فریاد در حال تبدیل شدن به وضعیت موجود است ، در نظر بگیرید که آیا سطح استرس شما بالا است یا اگر به شما کمک می کند تا خشم خود را کنترل کنید. یا شاید ، شما برای یافتن تکنیک های موثرتر نظم و انضباط به کمک نیاز دارید.

چرا والدین احساس گناه می کنند

دلایل احساس گناه والدین

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند که چرا در خصوص رفتارهای فرزندتان صبور نیستید؟ و به شما کمک می کند راه هایی برای حفظ خونسردی خود پیدا کنید. این مهم است زیرا فریاد زدن بر روی کودکان می تواند برای سلامت روان آنها مضر باشد.

من نمی توانم پول اضافی به فرزندم بدهم

بین کلاس های موسیقی ، ورزش ژیمناستیک ، تیم های فوتبال و تمام وسایلی که به نظر می رسد بچه ها این روزها دارند ، تربیت کودک گران تر از گذشته شده است. با وجود همه این هزینه ها، به احتمال زیاد دوستان کودک خود را در حالی که کودک شما در حیاط خانه بازی می کند و لباس های دست ساز پوشیده است، در دنیای دیزنی به تعطیلات می پردازند و آخرین بازی ویدیویی را انجام می دهند.

اما واقعاً ، زنگ و سوت برای کودک لازم نیست. در واقع ، ارائه چیزهای زیاد، مشکل ساز است. اگر کودک شما بیش از حد پول خرج می کند ، ممکن است بزرگ شود و فردی مادی شود.

فرستادن فرزندتان به بیرون برای بازی (بدون جدیدترین اسباب بازی ها) تخیل را تشویق می کند ، چیزی که واقعاً مهم است. با ایجاد تقریباً اسباب بازی های رایگان، مانند ساخت قایق از جعبه مقوایی یا تبدیل ملحفه ای به شنل ابَرقهرمان ، تخیل خود را اضافه کنید.

از ارسال پیامی که به فرزند شما می گوید ، جای تأسف دارد که شما به اندازه افراد دیگر پول ندارید ، خودداری کنید. به او بیاموزید که نسبت به داشته های خود سپاسگزار باشد و بر گذراندن وقت با کیفیت در کنار یکدیگر تمرکز کنید.

من نمی توانم همه کارها را انجام دهم

چه کسی می گوید شما نیاز دارید؟ این شکل از گناه به طور معمول توسط والدینی که فکر می کنند باید یک پدر و مادر ابَرقهرمان باشند، به علاوه یک کارمند فوق العاده، دوست عالی، صاحب خانه فوق العاده و همه چیزهای دیگر ممکن است خود تحمیل شوند.

گرچه داشتن یک زندگی متعادل مهم است ، اما تعادل بین زندگی و کار به این معنی نیست که همه چیز باید عادلانه و برابر باشد. ممکن است مواقعی پیش بیاید که باید بیشتر به کارتان بپردازید و مواقعی هم وجود دارد که خانواده بیش از حد معمول به شما احتیاج دارند.

دسته‌بندی‌ها