پکیج آموزش چگونه عادت های بد را ترک کنیم

پکیج آموزش چگونه عادت های بد را ترک کنیم
نوع فایل
PDF
حجم فایل
11 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از بهترین پکیج های روانشناسی با عنوان چگونه عادت های بد را ترک کنیم – ترک عادات ناپسند را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

چگونه عادت های بد را ترک کنیم – ترک عادات ناپسند

در آموزش چگونه عادت های بد را ترک کنیم – ترک عادات ناپسند با تکنیک ها روش هایی آشنا می شوید که به وسیله ی آن ها می توانید از شر بسیاری از عادت هایی که شما را آزار می دهند رهایی یابید.

عادت های بد اغلب به دلیل استرس و خستگی ایجاد می شود پس اگر می خواهید عادات بد خود را ترک کنید ابتدا باید علت آن را درمان کنید.

چگونه عادت بد و ناپسند را ترک کنیم ؟ این سوالی است که بسیاری از افرادی که می‌خواهند به موفقیت برسند به دنبال جواب آن می‌گردند. شاید شما هم مثل من درگیر یک سری از عادت‌ها باشید که مثل یک لباس تنگ به شما چسبیده و هر کاری که انجام می دهید، نمی توانید از شرّ آن خلاص شوید. خیلی تلاش می کنید اما نمی‌شود. در واقع اکثر ما اینطور فکر می کنیم که هر عادت یک رفتار ثابت است، در حالی که این طور نیست و باید یاد بگیریم که چگونه عادت بد را ترک کنیم ؟

تمام عادت‌هایی که الان دارید، چه خوب و چه بد، به دلیلی در زندگی شما وجود دارند. به عبارتی، این رفتارها نفعی به شما می‌رسانند، حتی اگر از سایر جهات بد باشند. گاهی این منفعت، بیولوژیکی است، مثلا سیگار کشیدن یا دارو مصرف کردن. گاهی هم منفعت یک عادت، روحی و هیجانی است، مثلا زمانی که به یک رابطه‌ که می‌دانید به ضررتان است ادامه می‌دهید. در بسیاری از موارد، عادت بد شما، صرفا راهی برای کنار آمدن با استرس است. مثلا جویدن ناخن، کندن مو، تکان دادن پا و یا فشردن فک‌ها. این «منفعت‌ها» یا دلایل، می‌توانند به عادت‌های بد کوچک کشیده شوند.

نگاهی به خود بیاندازید. ببینید چند عادت بد را می توانید در خصوص خودتان برشمرید؟ عادت های بد، زندگی شما را مختل می کنند و از رسیدن به اهدافتان جلوگیری می کنند ، آن ها سلامت شما را به خطر می اندازند – هم ذهنی و هم فیزیکی و زمان و انرژی شما را هدر می دهند.


پیشنهاد ویژه:آموزش درمان اختلال دیکته نویسی

پس چرا ما هنوز هم آن ها را انجام می دهیم؟ و مهم تر از همه اینکه آیا کاری هست که بتوانید در مورد آن انجام دهید؟ چطور می توان رفتارهای بد خود را حذف کرد و به جای آنها عادات خوب پیدا کنید؟ چه چیزی باعث عادات بد می شود؟

همه افراد در زندگی خود اشتباهاتی دارند و عادات اشتباه فراوانی را در آن جای داده اند پس بهتر است برای ترک این عادات نسبت به تغییر انعطاف داشته باشید و این عادات را ترک کنید زیرا بعضی از این رفتارها در رفاه و سلامتی اختلال ایجاد می کند و بر روی عمر طولانی اثر می گذارند .

بنابراین برای داشتن زندگی شاد و طولانی و سالم عادات بد را کنار بگذارید و ترک کنید تا موفقیت و سلامتی و طول عمر در آینده داشته باشید.

عادات و رفتارهای منفی ممکن است به‌کار و فعالیت حرفه‌ای‌تان آسیب جدی وارد کند. برای مثال ممکن است از آن دسته افرادی باشید که هنگام جلسات، ایمیل‌های خود را چک می‌کنید.

اغلب اوقات، عادات بد، تنها راه مقابله با استرس و خستگی هستند. همه چیز از گاز گرفتن ناخن های شما برای خرج کردن هزینه های خرید در هر هفته برای هدر دادن زمان در اینترنت می تواند یک واکنش ساده به استرس و ملالت باشد.

اما نباید این طور باشد. شما می توانید راه های جدید و سالمی را برای مقابله با استرس و خستگی یاد بگیرید و جایگزین عادات بدتان کنید. البته گاهی اوقات استرس یا خستگی که روی سطح است در حقیقت ناشی از مسائل عمیق تر است. این مسائل می تواند سخت باشد و در مورد آن فکر کنید، اما اگر در مورد ایجاد تغییراتی جدی هستید پس باید با خودتان صادق باشید.

یا حتی ممکن است به تماشای تلویزیون یا جست‌وجو در اینترنت آن قدر عادت کرده باشید که برنامه‌های یادگیری‌تان را تحت تاثیر قرار داده باشد. عادات بد مشابه مواردی که به آن اشاره شد، می‌تواند آسیب زیادی به اعتبار شما وارد کند و محدودیت‌هایی در زندگی حرفه‌ای و شخصی به وجود آورد. در این نوشتار، به عادات بد نگاهی جزئی‌تر خواهیم داشت و ابزاری برای توقف آنها ارائه خواهد شد.

به عبارتی دیگر، عادت‌های بد ریشه در نیازهای خاصی در زندگی‌تان دارند. و برای همین بهتر است عادت‌های بد خود را با عادت‌های سالم‌تری جایگزین کنید که همان نیازهای‌تان را برطرف کنند. اگر از خودتان توقع دارید بدون انتخاب هیچ رفتار مثبتی، فقط عدت بدتان را کنار بگذارید، پس نیازهایی برای‌تان باقی خواهد ماند که برطرف نمی‌شوند و نمی‌توانید برای مدتی طولانی به آنها بی‌اعتنایی کنید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.