کتاب صوتی آدم سازی در روانشناسی خانواده

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
80 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی آدم سازی در روانشناسی خانواده را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی آدم سازی در روانشناسی خانواده

کتاب صوتی آدم سازی نوشته خانم ویرجینیا ستیر روان شناس نامدار خانواده است.او بیش از هر زن درمانگری در رشته خانواده درمانی،شاگرد تربیت کرده است و مولف چندین کتاب و ده ها مقاله تحقیقی است و کتاب حاضر یکی از معروف ترین و مهم ترین کتابه ای اوست.

زندگی خانوادگی شبیه به کوه یخ در دریاست. بیشتر مردم فقط از یک دهم آنچه در زندگی می گذرد،مطلع هستند-یک دهمی که می توانند ببینند یا بشنوند-و گاهی فکر می کنند که این تمام زندگی است. عده ای نیز احساس کرده اند که شاید چیزهای دیگر وجود داشته باشد،اما شناختی از آنها ندارند و نمی دانند چگونه آنها را کشف کنند…خوشبختانه با گذشت سال ها،راه حل هایی برای بسیاری از این معماها یافته ام و دوست دارم که در این کتاب شما را در آنها سهیم کنم….

درباره کتاب صوتی آدم سازی اثر ویرجینیا ستیر

در دهه 1940 تا 1950 روانکاوی فروید تسلط عمده ای بر افکار بالینی ستیر داشت و از اولین درمانگرانی بود که قدم به میدان گذاشت و کار با کل خانواده را آغاز کرد و در این راه به بالاترین درجه توفیق نائل شد.


پیشنهاد ویژه : دانلود کتاب صوتی انسان خردمند نسخه کامل


این کتاب شامل فصل ها و قسمتهای مختلفی از جمله :خانواده شما شبیه چیست ارزش خود،ارتباط ، الگوهای ارتبالطی ،بازیهای ارتباطی، قواعد زندگی ،نظامها ،نقشه خانوادگی ،خانواده ویژه ،و طرح شما روی آدم سازی ،مهندسی خانواده ،خانواده توسعه یافته ،خانواده در اجتماع بزرگتر ،خانواده آینده و …… می باشند. مطالب در پایین آورده شده خلاصه فصل ارتباط کتاب نام برده شده است.

دیدگاه ستیر درباره در خانواده انسانگرایانه است و دنبال روابط و الگوهایی تعاملی و ارتباطی اعضای خانواده است در این فصل اینگونه برداشت کردم که اعضای خانواده اگر هم مستقیما با هم وارد صحبت و بحث نشوند ولی از طریق رفتار و اعمال و حرکات غیر کلامی منظور خود را به همدیگر خواهند فهماند و اگر خانواده جوی آرام و صمیمی و راحت در خانه مهیا کنند ارتباطات سریع تر و پنهان کاری ها نیز کمتر می شود و صمیمیت بین آنها افزایش پیدا میکنند و اعضای خانواده احساس آرامش و رضایت هم از اینکه عضو این خانواده هستند و هم از اینکه محیطی امن و خوب برای ابراز وجود ودر صورتی که برعکس این اتفاق بیفتد یعنی جوی بر خانه حاکم باشد که اعضای خانواده آرزو میکنند که ای کاش عضو این خانواده نبودن تا حداقل احساس آرامش و اطمینان خاطر بکنند و استرس و اضطراب و دلهره نداشته باشند.

حتی اگر هم در این خانه با این ویژگی ها باشند رضایت ندارن و احساس خوشایندی نخواهند داشت و این ناخوشایندی را با در رفتار و سکنات خود نشان میدهند .

هر حرکت و عملی در خانواده معنا و مفهوم دارد ما که موجوداتی اجتماعی هستیم نیاز به این ارتباط و ارتباط یرقرار کردن داریم درواقع با این ارتباط زنده هستیم و نیازهای خود را برآورده میکنیم. و در این فصل و یا کلا ستیر بر الگوهایی ارتباطی و اینکه اعضای خانواده باید با هم ارتباط داشته بتشند و انواع ارتباط را نیز آورده است.

پس تاکید نویسنده این بوده که در خانواده باید بین اعضا یک رابطه حسنه خوبی باشد تا اعضا از بودن در خانه احساس شادی و خوبی داشته باشند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.