دانلود کتاب صوتی دردسر هوش پرهام

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
20 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی دردسر هوش پرهام را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی دردسر هوش پرهام

نویسنده در کتاب صوتی دردسر هوش پرهام به شکل روایی تلقی مبالغه‌آمیز والدین از هوش فرزندانشان را نقد و بررسی می‌کند .در این داستان “پرهام “بنا به خواست مادر برای تست هوش به مراکز مشاوره روان‌شناسی می‌رود .با اطلاعات و پیش فرض‌هایی که مادر دارد، چنین می‌اندیشد که فرزندش از نبوغ ویژه‌ای برخوردار است، اما نتیجه ارزیابی حاکی از هوش متوسط اوست .مادر براساس آرمان‌خواهی دیرین که در آرزوی بروز نبوغ و تیز هوشی در پرهام بوده، نتایج ارزیابی را خطا دانسته، مرکز مشاوره را به تشخیص غلط متهم می‌کند .پس از این جریان، وضعیت ذهنی و عاطفی “پرهام ” به وخامت می‌گراید و عاقبت مادر تصمیم می‌گیرد که دوباره از او تست هوش گرفته شود.

خلاصه ای از کتاب

پرهام بنا به خواسته مادر برای تست هوش به مراکز مشاوره روانشناسی آورده شد. با اطلاعاتی که او در ذهن داشت به نظر می‌رسید از نبوغ ویژه‌ای برخوردار است. نتیجه ارزیابی‌ها، هوش پرهام را در حد معمول و متوسط اعلام کرد. وقتی نتیجه به مادر پرهام اعلام شد گویی در معرض یک توهین قرار گرفته است و بسیار ناراحت شد. به نظر می‌رسید براساس یک آرمان‌خواهی دیرین در آرزوی بروز نبوغ و تیزهوشی در پرهام بوده، به این جهت نتایج ارزیابی را خطا دانسته و مرکز مشاوره را متهم به تشخیص غلط نمودند. بعد از آن، بنا به مشکلاتی که به وجود آمد روز به روز وضعیت ذهنی و عاطفی پرهام دچار وخامت بیشتر می‌شد. تا آن‌که بالاخره پدر پرهام خود قدم جلو گذاشت و با مراجعه مجدد به مرکز مشاوره درخواست مساعدت کرد و…


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی درباره نگریستن اثر جان برجر

تعریف هوش

هوش توانایی ذهنی است و قابلیت‌های متنوعی همچون استدلال، برنامه‌ریزی، حل مسئله، تفکر انتزاعی، استفاده از زبان، و یادگیری را در بر می‌گیرد. نظریه‌های هوش در طول تاریخ تغییر کرده‌اند. پژوهشگران می‌گویند با نوشیدن شیر، خوردن جگر، تخم مرغ و بادام زمینی، کولین بیشتری به مغز می‌رسد و هوش و حافظه تقویت می‌شود. پژوهشگران با سنجیدن سطح کولین مغز به میزان هوش افراد پی می‌برند.

محققان موفق به شناسایی دو خوشه ژنی شده‌اند که عامل هوش و توانایی شناختی مغز است؛ از طرفی در صورت جهش می‌تواند منجر به بیماری صرع شود. مطالعات محققان کالج سلطنتی لندن نشان می‌دهد که دو خوشه ژنی به نام‌های M1 و M3، در هوش و توانایی‌های ذهنی از جمله حافظه، تمرکز، سرعت پردازش، استدلال و عملکرد اجرایی مؤثر هستند. این دو خوشه ژنی متشکل از صدها ژن هستند و تصور می‌شود که توسط به اصطلاح یک سوییچ مرکزی کنترل می‌شوند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.