دانلود کتاب صوتی روانشناسی کمال نوشته شولتز

دانلود کتاب صوتی روانشناسی کمال نوشته شولتز
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی روانشناسی کمال نوشته شولتز را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی روانشناسی کمال نوشته شولتز

همه ما از استعدادهای عظیم و کشف نشده برای کمال و دگرگونی، از توانایی یافتن معنایی ژرف‌تر و دست‌یافتن به توفیق بیشتر در زندگی بهره‌مندیم. دکتر «دوآن شولتس» دیدگاه‌های هفت تن از بزرگترین روان‌شناسان و روان‌پزشکان (آلپورت، راجرز، فروم، مزلو، یونگ، فرانکل، پرلز) را درباره روان سالم در این کتاب عرضه کرده است. هر هفت دیدگاه برآنند که آدمی می‌تواند از مرز بهنجاری فرا رود و به گنجینه استعداد، خلاقیت، نیرو و انگیزش پنهان دست یازد.

شخصیت سالم چگونه است ؟دارنده ی شخصیت سالم چه ویژگی هایی دارد ؟رفتار و تفکر و احساس چنین آدمی چگونه است ؟آیا من و شما می توانیم شخصیت های سالمی بشویم ؟ مردم بسیاری برای کاوش و نمایش درون خود، به انواع درمان های گروهی پناه می برند .از جنایت کار و معتاد به مواد مخدر و دانش آموز و معلم گرفته تا کارمند و مدیر ،از پیر و جوان گرفته تا چاق و لاغر ،ظاهرا با چنین تجربه هایی ابتدا استعدادهایی رادر شخصیت خود می یابند که هرگز از وجود آن ها آگاهی نداشته اند.

به اعتقاد بسیاری از روان شناسان ،کانون توجه روان شناسی باید پژوهش پیرامون شخصیت سالم باشد .

کتاب صوتی روانشناسی کمال الگوهای شخصیت سالم نوشته‌ی دوآن شولتز است. نویسنده در این اثر به معرفی الگوهای شخصیت سالم می‌پردازد و نظریات و دیدگاه‌های روان‌شناسان بزرگی چون آلپورت، راجر، مزلو، یونگ، فرانکل و پرلز را درباره‌ی روان سالم ارائه می‌کند. در پیش‌گفتار کتاب در این باره آمده است: «هرچند همه‌ی این نظریه‌دانان رسما به جنبش استعداد بشری تعلق ندارند، اما همگی به یک مسئله توجه کرده‌اند: ماهیت شخصیت سالم چیست؟ تک‌تک این نظریه‌دانان نگرش منحصربه‌فرد و تجویز خود را برای رشد روانی و کامیابی عرضه می‌کنند. هرکدام، استعداد بالقوه‌ی آدمی را برای بهترشدن یا بیشترشدن از آنچه که هست، از منظری متفاوت می‌بینند و هر کدام، وصف خود را از اوج انسانیت کاملی که باید هوای رسیدن به آن را در سر داشت، به دست می‌دهند.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی روانشناسی فردی آدلر

به اعتقاد همه‌ی آن‌ها، سلامت روان بسی بیش از روان‌نژند یا روان‌پریش نبودن است.» کتاب حاضر در نه بخش تدوین شده است. «شخصیت سالم»، «انسان بالغ (الگوی آلپورت)»، «انسان با کنش کامل (الگوی راجرز)»، «انسان بارور (الگوی فروم)»، «انسان خواستار تحقق خود (الگوی مزلو)»، «انسان فردیت یافته (الگوی یونگ)»، «انسان از خود فرارونده (الگوی فرانکل)»، «انسان این مکانی و این زمانی (الگوی پرلز)»، و «ماهیت سلامت روان» عناوین بخش‌های کتاب هستند.

چنان چه به روان شناسان کمال معتقد باشیم خواهیم پذیرفت که امکان دارد تمام جهات زندگی رضایت بخش باشد و ما همچنان از دلتنگی عذاب آور و ملال و نومیدی و بیهودگی و بی معنایی رنج ببریم .حتی ممکن است در شرایطی به ظاهر مطلوب  و آرمانی ،در زندگانی خویش پوچی ملال انگیزی احساس کنیم ؛انگار که به جای چیزی اساسی خالی باشد و نتوان تشخیص داد مشکل کار در کجاست .مفهوم شخصیت سالم از اهمیتی اساسی برخوردار است .مضمون آن ،دشوار و مبارزه جویانه و پیچیده و سرشار از نا شناخته ها و نیمه حقیقت ها ست ،و بی تردید با سلیقه ی شخصی و خیال پردازی آمیخته است .با این حال این مفهوم می کوشد موضوع اصلی را که همانا شخصیت انسان باشد باز بتابد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.