دانلود کتاب صوتی روانشناسی فردی آلفرد آدلر

دانلود کتاب صوتی روانشناسی فردی آلفرد آدلر
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی روانشناسی فردی آلفرد آدلر را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی روانشناسی فردی آلفرد آدلر

نویسنده در کتاب صوتی روانشناسی فردی به شرح و بررسی اصول پیشنهاد شده «آلفرد آدلر» (18701937م) متفکر روان‌شناس و بنیاد‌گذار نظریه «شناخت از دیدگاه روان‌شناسی فردی»، درباره شناخت پرداخته است. در این مسیر نظریه «عقده حقارت» آدلر مورد توجه قرار گرفته و درباره تعبیر رؤیا، توارث و تربیت، منش‌شناسی و آسیب‌ شناسی روانی و روان‌درمانی از نگاه روان‌شناسی فردی مطالبی بیان شده است. شایان ذکر است در پایان کتاب مطلبی از ویراستار کتاب درباره «دیالکتیک شناخت»، به همراه فهرستی از آثار آلفرد آدلر به لاتین، ضمیمه شده است.

ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺻﻮﻝ ﺗﺠﺮﺑﯽ ﻭ ﻧﻈﺮﯼ ﺭﻭﺍﻥ ﺷﻨﺎﺳﯽ ﻓﺮﺩﯼ،ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۲۷ ﺑﻪ ﭼﺎﭖ ﺭﺳﯿﺪ معروف ترین نظریه آن ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻪی ﺷﺨﺼﯿﺖ ﺍﺳﺖ. ﺑﺮ ﺧﻼﻑ ﻓﺮﻭﯾﺪ،ﮐﻪ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺑﺸﺮ ﺭﺍ نتیجه ﻏﺮﺍیز می دﺍﻧﺴﺖ ﻭ ﯾﻮﻧﮓ ﮐﻪ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﺍ ﻧﺎﺷﯽ ﺍﺯ ﻃﺮﺣﻬﺎﯼ ﺍﺭﺛﯽ ﻣﯽ شمارد،ﺁﺩﻟﺮ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﻭ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﺍ ﺯﺍییدﻩ ی ﮐﺸﺸﻬﺎﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺪ.ﺁﺩﻟﺮ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻋﻤﺮﯼ ﭘﺮﺑﺎﺭ ﻭ ﺁﺛﺎﺭﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ،ﺳﺮﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۳۷، ﺩﺭ ﺍﺳﮑﺎﺗﻠﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺨﻨﺮﺍﻧﯽ به آﻧﺠﺎ ﻣﺴﺎﻓﺮﺕ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ،ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﺳﮑﺘﻪ ﻗﻠﺒﯽ درگذشت.

آلفرد آدلر متفکر روانشناس، بنیان‌گذار نظریه شناخت از دیدگاه روانشناسی فردی است. کتاب حاضر اصول پیشنهاد شده این دانشمند درباره شناخت بشر از دیدگاه روانشناسی فردی و نظریه مهم او در تفسیر (عقده حقارت) و رابطه آن با رفتار انسان است که بازگویی آن به وسیله جوزف راتنر دستیار و شاگرد آدلر صورت گرفته است. این کتاب از زمان انتشار، مرجعی برای دانش‌جویان و دوستداران روانشناسی بوده است.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی آیین زندگی و اخلاق کاربردی

نظریات بررسی شده در این مجموعه: احساس حقارت، عقده ی برتری، عقده ی حقارت، سبک زندگی، ترتیب تولد، علاقه ی اجتماعی، تیپ های شخصیتی از نظر آدلر، نیروی خلاق خود، غایت نگری خیالی، خاطرات اولیه ی دوران کودکی و تعبیر رویا.

آدلر ابتدا عضو انجمن روانشناسان وین بود و تا اندازه ای از افکار فروید تأثیر پذیرفته بود . تفاوت عمده دیدگاه آدلر با فروید در این بود که او تأکید زیادی بر تأثیرات عوامل اجتماعی و میل به برتری شخصیت و رشد آن می کرد . آدلر قویاً تأکید می کرد که انسان را نمی توان مجزا از دیگران مورد مطالعه قرار داد، بلکه مطالعه ی انسان فقط باید در زمینه ی اجتماعی او انجام پذیرد. از میان فلاسفه یونان قدیم ، آدلر از افکار رواقیون متأثر بوده است . به طوریکه اعمال و رفتار انسان را تا حدود زیادی زائیده نگرشها و تفکر انسان قلمداد کرده است . آدلر با استفاده از فلسفه کانت ، بخصوص از نظر مفاهیم امور مطلق ، منطق خصوصی و غلبه یافتن ، شباهت زیادی دارد .

آدلر به شدت تحت نفوذ فلسفه ویهینگر قرار داشت ، و رد نظریه جبر گرائی را در نظریات ویهینگر کشف کرد . آدلر معتقد بود که انسان خود سرنوشت خویش را تعیین می کند . روانشناسی آدلر کلی نگری را به نفع کلی نگری رد می کند و هیچ گونه تقسیم بندی دو بعدی ، نظیر خودآگاهی و ناخودآگاهی ، را قبول ندارد . زندگی در نظر او« بودن» نیست بلکه « شدن » است . آدلر جبرگرا نیست و به آزادی انتخاب مسئولیت و با معنی بودن مفاهیم در طرح زندگی انسان معتقد است .

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.