دانلود کتاب صوتی قصه عشق نوشته رابرت استرنبرگ

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی قصه عشق نوشته رابرت استرنبرگ را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی قصه عشق نوشته رابرت استرنبرگ

شاید این سوال برای ما مطرح بوده که چرا برخی از روابط صمیمانه به موفقیت می‌انجامد و برخی با شکست مواجه می‌شوند. رابرت استرنبرگ نویسنده کتاب در اواخر دهه 80 میلادی، نظریه سه‌وجهی عشق را عرضه کرد که بر مبنای آن، عشق را می‌توان براساس سه مولفه صمیمت، شور و شهوت و تعهد مشخص ساخت که به گونه‌ها و میزان‌های مختلفی با هم درمی‌آمیزد.

او آنگاه به این نتیجه رسید که آدمیان گرایش دارند بر کسانی عاشق شوند که قصه‌هایشان با هم یکی یا مشابه باشد یا آنکه نقش‌های مکملی را در این قصه‌ها برعهده بگیرند. برهمین مبنا، او به دسته‌بندی داستان‌های بسیاری که پیرامون عشق شنیده بود پرداخت که حاصل آن، صورت‌بندی دیدگاه عشق به مثابه قصه است.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی غلبه بر حسادت نوشته گورنیه

درباره کتب صوتی قصه عشق

من اواخر دهه‌ی ۱۹۸۰ نظریه‌ی مثلث عشق را ارائه دادم. بر اساس این دیدگاه جدید، عشق در قالب سه عنصر تشکیل‌دهنده‌ی آن قابل درک و توصیف بود: صمیمیت، هوس و تعهد. نسبت این عناصر در انواع مختلف عشق متفاوت است. به‌عنوان مثال مشخصه‌ی عشق رمانتیک صمیمیت و هوس است. درحالی‌که در عشق بچگانه یا احمقانه، تعهّد ناشی از هوس حرف اول را می‌زند؛ و نهایتاً عشق خالص یا کامل تلفیقی از هر سه عنصر صمیمیت، هوس و تعهّد است.

گرچه این نظریه بر خلاف نظریه‌‌ی قبلی‌ام عناصر عشق را دسته‌بندی می‌کرد، هنوز نمی‌توانست پاسخگوی سؤال اصلی من باشد. این نظریه هم نتوانست به ما بگوید که چرا افراد به شخص خاصی علاقمند می‌شوند و با او رابطه‌ی عاطفی طولانی‌مدّت برقرار می‌کنند ولی با دیگری نه.

مخاطبان من در این کتاب تمام افرادی هستند که به مطالعه در مورد عشق علاقمندند. بنظر می‌آید که تقریباً همه به این موضوع علاقه دارند. این کتاب به خوانندگان راه‌حلی ارائه نمی‌دهد و دنبال بهبود بخشیدن نیست، بلکه کتابی کاملا علمی و درعین‌حال قابل‌فهم برای عموم و متخصّصین است. امیدوارم دیدگاه جدیدی که در این کتاب ارائه می‌دهم پاسخگوی سؤال‌هایی باشد که نظریه‌های قبلی‌ام نتوانستند پاسخ بدهند.

سؤالاتی نظیر این‌که چرا ما عاشق افراد بخصوصی می‌شویم و چرا عشقمان به بعضی افراد دوام بیشتری دارد. قصّه‌های این کتاب براساس واقعیت‌های زندگی افراد نوشته شده‌اند. بعضی از این اتّفاقات حتّی سال‌ها به‌طول انجامیده امّا برای حفظ امانت‌داری، تمام اطلاعات شخصی افراد شامل نام و سایر مشخصات آن‌ها تغییر داده شده ‌است. آر، جِی، اِس.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.