کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن اثر اروین یالوم

کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن اثر اروین یالوم
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن نوشته اروین یالوم را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن نوشته اروین یالوم

اروین د. یالوم در کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ، تلاش دارد در قالب زبانی روایی، خواننده را با تجربه و فلسفه مرگ آشنا سازد و او را از چنگال هراس از مرگ برهاند.

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom) روانپزشک و روان درمانگر است و از مطالعه وسیعی برخوردار است و جا‌به‌جا از کتاب‌های شاخص ادبیات جهان که به موضوع مرگ پرداخته‌اند و همچنین از فیلم‌های نامداران سینما در جهت بسط موضوع بهره می‌گیرد و به همه این‌ها استفاده از فکر فلاسفه بزرگ دنیا و درمان‌های بالینی را می‌افزاید. به طوری که کتاب برای همه رده‌های سنی، از ۱۴-۱۵ سال گرفته تا ۹۰ سالگی دل انگیز و جذاب و قابل استفاده و راه گشاست و می‌توانیم ادعا کنیم خواندنش بر همه لازم و واجب است.

کتاب خیره به خورشید به قلم اروین د یالم نوشته‌ شده است. کتاب خیره به خورشید بن‌مایه روان‌شناختی- درمانی دارد و ازآن‌جا که نویسنده آن‌ یک رمان‌نویس قهار بوده، شیوه نگارش آن مناسب برای عموم مردم است. کتاب خیره به خورشید می‌تواند یک راهنما خوب به هنگام هجوم مشکلات باشد چراکه به بررسی مشکلات اضطراب انسان‌ها پرداخته و درصدد برطرف کردن آن برمی‌آید.

خلاصه‌ای از کتاب خیره به خورشید نگریستن

افکار نیرومند در غلبه بر اضطراب مرگ. چند کلمه قصار یا حکیمانه از فیلسوفی می‌تواند یاری‌مان کند که به طرز مفیدی در باب اضطراب به مرگ یا خرسندی از زندگی بی اندیشیم. چنین افکار نیرومندی چه از راه نبوغ جمله‌پردازی یا بلاغت، چه طنین و رنگ‌آمیزی سطرها و چه از راه ایجاز و اختصار سطرها انباشته از انرژی جنبشی، می‌تواند خواننده گوشه‌گیر یا بیمار را از وجه هستی آشنا اما ایستا برهاند.

همان‌طور که گفتم دانستن اینکه قول‌های اندیشه هم با دغدغه‌های اندوهناکی مشابهی درگیر می‌شوند و بر آن‌ها غلبه می‌کنند، تسکین خاطری فراهم می‌آورد. یا شاید چنین کلمات به‌ یاد ماندنی نشان دهند که ناامید را می‌توان به هنر بدل کرد. نیچه بزرگ‌ترین حکیم و برنده‌ترین وصف را از قدرت افکار نیرومند به دست می‌دهد.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی خواب نوشته یان اوزوالد

یک‌ سخن خوب حکیمانه از زمان خود فراتر می‌رود و ظرف چند هزاره نمی‌فرساید هرچند که مدام مصرف شوند. تناقض بزرگ ادبیات چنین است، پایداری در میان تغییر، خوراکی که پیوسته ارج و غرب دارد، چون نمک که هرگز نمی‌گندد.
برخی از این کلمات قصار به‌ وضوح به اضطراب مرگ مربوط هستند. برخی دیگر تشویقمان می‌کنند که ژرف‌تر بی اندیشیم و در برابر تحلیل رفتن با دغدغه‌های کوچک مقاومت کنیم. شعور موهبتی بزرگ است، گنجینه گران بهایی مانند خود زندگی، انسان به شعور از موجودات دیگر متمایز است. اما این شعور به بهای گزافی به دست می‌آید. جرات مرگبار هستی ما تا ابد تحت‌الشعاع دانستن این نکته است که می‌بالیم و به اوج شکوفایی می‌رسیم و روزی ناگزیر پژمرده می‌شویم و می‌میریم…

محتوای کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن

اروین د یالم در کتاب صوتی خیره به خورشید می‌گوید: برای داشتن رابطه‌ای درست با دیگران، نخست باید رابطه داشتن با خود را بیازماییم. اگر نتوانیم با تنهایی خودمان کنار بیاییم، دیگران را نیز در رابطه‌ها صرفا به سپری در برابر تنهای خویش تبدیل می‌کنیم. دوست ندارم با بیمارانی کارکنم که عاشق هستند! شاید نوعی حسادت است، چون من هم خواهان تجربه‌ی چنین معجزه‌ای هستم. شاید هم به‌این‌علت باشد که عشق و روان‌درمانی اساسا ناسازگار است.

درمان‌گر خوب با تاریکی‌ها می‌جنگد و در پی روشنی است، اما عشق رمانتیک در دل تاریکی‌ها بالندگی را تجربه می‌کند و زیر سرانگشتان تحلیل، پژمرده می‌شود. من از اینکه جلاد عشق باشم متنفرم. اروین در کتاب صوتی خیره به خورشید به‌عنوان یک روان‌پزشک یا یک روانکاو رفتار نمی‌کند بلکه سعی دارد یک روان‌درمانگر باشد. اروین در کتاب صوتی خیره به خورشید مانند دیگر روان‌پزشکان به درمان بیولوژیکی اهمیت چندانی نمی‌دهد و با بیماران با دستکش و به‌صورت سوژه‌ای برخورد ندارد بلکه سعی دارد بیماران را درک کند، و برای حل مشکلات پیش رو بهترین راه‌حل را منظور بدارد.

اروین در کتاب صوتی خیره به خورشید نگاهی از بالا و عاری از درد را به بیمار ندارد بلکه کاملا با این رفتار مخالف است و به عقیده وی باید علاوه بر همدردی کاملا کنش واکنش بیمار را احساس کرد و او را در شرایط نرمال و کنترل‌ شده قرارداد.

اروین در کتاب صوتی خیره به خورشید سعی دارد تمامی سنت‌های قدیم در باب رویکردهای سنتی را بشکند و میان هر آنچه واپسین سبب دگرگونی افکار بیمار گشته است برهم زند. اروین در کتاب صوتی خیره به خورشید ریشه بیش‌تر اضطراب را رنج و دردی می‌داند که انسان به هنگام گذران زندگی متحمل می‌شود.

اروین و تمامی همکارانش معتقد هستند که اگرچه که باید یک حریم شخصی میان اطلاعات بازگشوده توسط بیمار و درمانگر باقی بماند اما بهتر است با در نظر گرفتن اینکه ممکن است تمامی مشکلات برای دیگران هم رخ دهد درنتیجه باید برای دیگران مطرح گردد تا انسان‌های دیگر هم از اوضاع خود مطلع شده و درصدد رفع مشکلات برآیند.

اروین ازآنجاکه قلمی بسیار شیوا و روان دارد و توانسته است رمان‌های پرافتخار زیادی را به چاپ برساند به همین سبب کتاب‌های روان‌شناختی وی نیز قلمی شیوا داشته و تمامی مسائل، با جزئیات در اختیار مخاطبان قرارگرفته است. نکته حائز اهمیت در مورد آثار اروین و به‌خصوص کتاب صوتی خیره به خورشید این است: به دلیل اینکه اروین برای بیان مسائل و طرح سوالات هیچ‌گونه تکلفی به کار نمی‌برد پس تمامی اقشار جامعه می‌توانند از کتاب‌های وی استفاده کنند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.