بهسازی روابط زوجین-ایده های رمانتیک برای زوج ها

بهسازی روابط زوجین-ایده های رمانتیک برای زوج ها

در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از مقالات روانشناسی و بسیار کاربردی با عنوان بهسازی روابط زوجین-ایده های رمانتیک برای زوج ها را در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به مباحث روانشناسی قرار دهیم.

بهسازی روابط زوجین-ایده های رمانتیک برای زوج ها

در مقاله ایده های رمانتیک برای زوج ها شما عزیزان با افکار جدید آشنا می شوید که در آن ها نکاتی بسیار کاربردی آموزش داده می شود که به وسیله آن ها می توانید زندگی شادتری داشته باشید.

اکثرا زندگی رمانتیک و کارهای رمانتیک را برای قبل ازدواج می دانند، بعد از ازدواج یکنواختی ها، دغدغه آب و نان، قبض برق و آب و تلفن، خلاصه همه چیز و همه چیز دست در دست هم می دهد که یک زندگی روزمره و یکنواخت حاصل شود. این برای همه ما است اگر بخواهیم که مدام از زندگی و بودن ایراد بگیریم یکنواختی مشکل همه ماست. اما این انتخاب خودمان است که با عشق زندگی کنیم و زندگی ای رمانتیک داشته باشیم یا اینکه زندگی ای یکنواخت و کسل کننده. زندگی همه ما به سمت همخانه بودن پیشش می رود، کمتر زن و شوهری را می بینیم که عاشقانه با هم زندگی کنند.

واقعا می شود؛ می شود که عاشق بود و زندگی ای عاشقانه را رقم زد. می شود هم تن داد به یک زندگی لوس و یکنواخت و تکراری…

امیدوارم از این ایده های جذاب لذت ببرید و آنها را در زندگی خود بکار گیرید و زندگی هرچه عاشقانه تری را تجربه کنید.

برایش یک دسته گل رز قرمز بخرید و وسط اونها یک رز قرمز مصنوعی بذارید و روی یک کارت خوشگل روی اون رز مصنوعی بنویسید “تا روزی که این رز پژمرده نشده دوستت دارم.”

یک وبلاگ یا سایت با اسم همسرتون درست کنید و آنرا به مطالب و عکسهای عاشقانه پر کنید. سپس از او بخواهید اسم خودش را در گوگل جستجو کند تا سایت را پیدا کند و مطالب را بخواند.

یک آینه جیبی زیبا و شیک بخرید و داخل یک بسته کادویی شیک آن را بگذارید و همراه نامه ای به این مضمون به عشقتان هدیه دهید: “داخل این آینه تو تصویر زیباترین و جذاب ترین فرد روی زمین را خواهی دید.”

جایی در خانه مثلا کنار آیینه حمام یا روی میز یک شاخه گل رز و نامه ای بدین مضمون بگذارید: “ممنونم که به زندگی من اومدی.”

ایده های رمانتیک
ایده های رمانتیک

دو نفری به مسافرت بروید.

اگر ساز و نواختن موسیقی خاصی را بلد هستید، برای عشقتان قطعات رمانتیک و عاشقانه اجرا کنید. اگر هم بلد نیستید نگران نشوید، قطعه ای موسیقی عاشقانه را برای او پخش کنید اما قبلش به او بگویید: “این آهنگ از طرف من تقدیم به تو عشقم.”

موهای عشقتان را به ملایمت شانه بزنید. این کار قبل از خواب یا بعد از حمام حس زیبایی به او می دهد.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش کامل مهارت های انتخاب همسر

در یک سالگرد و مناسبت خاص مانند سالگرد ازدواج یا سالگرد تولد طرح یک نقشه گنج یاب را بکشید. بازی به این صورت هست که یک شاخه گل با نامه ای را جایی ببیند، مثلا روی میز بگذارید. او نامه را بر می دارد و می خواند بدین مضمون: زیر میز را نگاه کن! زیر میز یک نامه با هدیه ای کوچک (مثلا یک عروسک) قرار دارد. نامه ای بدین مضمون: برو به اتاق خواب… و سر انجام در اتاق خواب هدیه اصلی را پیدا می کند. طراحی این بازی به سلیقه خودتان و حوصله او که چقدر می تواند این بازی را دنبال کند، بر می گردد.

از خانواده اش بپرسید آیا چیزی بوده که او در کودکی آرزوی داشتنش را داشته؟ مثلا اسباب بازی ای خاص؟ در مناسبتی آن را برایش تهیه کنید و در یک جعبه کادویی همراه یک نامه عاشقانه به او تقدیم کنید.

در مناسبت های خاص، هر سال با کادویی او را خوشحال کنید و نگویید از ما گذشته.

بهسازی روابط زوجین
بهسازی روابط زوجین

گاها سر کار به او زنگ بزنید و حالش را بپرسید، نه اینکه هر وقت کار داشتید شماره او یادتان بیاید.

یک کلید طلایی زیبا تهیه کنید. می توانید گردنبندی به شکل کلید هم باشد. یک جعبه زیبا هم تهیه کنید، داخل آن را با سلیقه خودتان با پوشال و گلهای خشک تزیین کنید و کلید را داخل آن بگذارید با نامه ای بدین مضمون “این کلید قلب من است. تقدیم به تو عشقم.”

نام او را در کلاسی که علاقه دارد بنویسید و دوره کلاس را به او هدیه دهید. مثلا یک دوره یک ماهه باشگاه ورزشی به او هدیه دهید.

در یک روز عادی در یک کارت زیبا نامه ای با این مضمون برایش بنویسید و در جایی از خانه بگذارید تا ببیند “وقتی تو کنارم هستی هر روزم عید و زیباست.”

کارتون مورد علاقه کودکی اش را تهیه کنید و با هم ببینید و لذت ببرید.

هدیه با کادوبندی های منحصر به فرد مانند هدیه داخل بادکنک، هدیه داخل جعبه با روبانهای زیبا و هدیه داخل سبد را هرگز فراموش نکنید.

یک کلاس مهارتهای زندگی یا مهارتهای زناشویی یا کلاسی را که می شود دو نفری با هم شرکت کنید.

یک چراغ خواب با نوری زیبا و آرامبخش برای اتاق خوابتان تهیه کنید. اثر معجزه بخش آن را مشاهده خواهید کرد.

“شاد باشید و همیشه عاشق”

معرفی یارمهربان

هفت اصل موفقیت در ازدواج
هفت اصل موفقیت در ازدواج

کتاب هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی راز ازدواج های موفق

نویسنده: جان گاتمن

ترجمه: سید مرتضی نظری

منبع:

مایکل وب (1396). ایده های رمانتیک برای زوج ها. ترجمه بهار. انتشارات مهرزاد.

تهیه و تنظیم: میترا نمازی

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی

دسته‌بندی‌ها