دانلود کتاب صوتی آزمون های فرافکنی شخصیت

دانلود کتاب صوتی آزمون های فرافکنی شخصیت
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
80 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
22 مرداد 1398
دسته بندی
25,000 تومان
افزودن به سبد خرید
خرید این محصول
هم اکنون این محصول را خرید کنید و 3 امتیاز هدیه بگیرید. هر امتیاز = هزار تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی آزمون های فرافکنی شخصیت را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی آزمون های فرافکنی شخصیت

کتاب صوتی آزمون های فرافکنی شخصیت نوشته هادی بهرامی به طور کامل شما را با مفهوم آزمون های فرافکن و کاربران و انواع این آزمون ها آشنا می کند.

آزمون های فرافکن انواع مختلفی دارند که در دسته های مختلفی جای می گیرند. با توجه به مشکلاتی و ابهاماتی که در انواع آزمون های فرافکن وجود دارد ، گاها در تمامی موارد نمی توان از آنان استفاده نمود. اما هنوز هم نمی توان اینت نوع آزمون ها را بی استفاده و یا بی مصرف دانست.

کتاب صوتی آزمون های فرافکنی شخصیت

شاید بتوان گفت مهم ترین بخش هر پرسشنامه نمره گذاری آن می باشد. در واقع روایی و پایایی هر پرسشنامه از ضروریات می باشد و اعتبار هر پرسشنامه بسته به همین نوع می باشد. با توجه به ذهنی بودن نمره گذاری این آزمون ها، شاید روایی و پایایی مناسبی را نتوان یافت.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی از جنسیت تا فرا آگاهی اوشو

انواع آزمون های فرافکن

آزمون های فرافکن انواع مختلفی دارند. آزمون اندریافت موضوع یا همان آزمون TAT  را می توان از جمله این آزمون ها نامید. تست رورشاخ یا تست جوهر نیز ، از جمله دیگر این آزمون ها محسوب می گردد.

یکی دیگر از انواع آزمون های فرافکن را ، می توان آزمون بندر گشتالت نامید. آزمون بندر گشتالت نوعی از آزمون های فرافکن محسوب می گردد که به صورت کارت هایی در اختیار آزمودنی قرار می گیرد و آزمودنی با توجه به این کارت ها ، نظر خود را ارائه می نماید.

معرفی آزمون های فرافکن

آزمون فرافکن را در کل می توان نوعی سنجش غیر مستقیم دانست. زیرا با توجه به اینکه این نوع آزمون ها عینی نمی باشند و افراد ، آنچه در ناهوشیار خود دارند را بروز می دهند ، بنابراین ، در مواقعی که قصد سنجش غیر مستقیم این افکار را داریم ، از انواع آزمون فرافکن استفاده می نماییم.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید ، این نوع از آزمون ها جنبه سرگرمی نداشته و یا اینکه غیر از موارد درمانی نباید مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تفسیر این نوع آزمون ها را باید متخصصین انجام دهند.

آشنایی با آزمون فرافکن TAT

یک آزمون فرافکن رایج به‌نام آزمون اندریافت موضوع (تی‌اتی) در سال‌های ۱۹۳۰ توسط هنری موری (Henry Murray) در دانشگاها وارد ساخته شده است. به آزمودنی بیست تصویر مبهم از اشخاص و صحنه‌هائی شبیه شکل آزمون اندریافت موضوع نشان می‌دهند و از او می‌خواهند در مورد هر یک داستانی بسازد. آزمودنی به آزاد گذاردن تخیلات خود و بیان هر داستانی که به ذهنش خطور می‌کند ترغیب می‌شود. هدف آزمون آشکار ساختن مضامین اساسی در فرآوردهای تخیلی شخص است. اندریافت (apperception) عبارت است از آمادگی برای شیوه‌های معینی از ادراک براساس تجربه‌های گذشته‌ٔ فرد. مردم تصاویر مبهم را طبق اندریافت‌های خود تفسیر می‌کنند و داستان‌هائی را برحسب طرح‌ها و مقولاتی که منعکس‌کننده تخیلات شخصی آنان است، می‌پرورانند. مسائل خاصی که آزمودنی را ناراحت می‌کند ممکن است در چندین داستان و یا در انحراف‌های چشمگیر از مضامین متداول در یکی دو داستان منعکس شود. یک مرد ۲۱ ساله با دیدن شکل آزمون اندریافت موضوع داستان زیر را بیان کرد.

راهنمای دانلود
  • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
  • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
  • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار VLC استفاده کنید.
  • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.
  • در صورت وجود هر گونه سوال به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.