تشخیص انواع گریه کودک و رمزگشایی اصوات گریه

تشخیص انواع گریه کودک و رمزگشایی اصوات گریه

راه ارتباطی کودک با والدین و مراقبان خود از طریق گریه کردن است، او با گریه و صداهای مختلفی که از خود بروز می دهد به دیگران می گوید که چه مشکلی دارد، حال والدین باید با این اصوات آشنا بوده و بتوانند هر یک را به درستی تشخیص دهند. در این بخش از پایگاه علمی تخصصی برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان تشخیص انواع گریه کودک و رمزگشایی اصوات گریه را در اختیار شما علاقه مندان به روانشناسی کودک قرار دهیم، پس تا انتهای مقاله تشخیص انواع گریه کودک با گروه برنا اندیشان همراه باشید.

تشخیص انواع گریه کودک و رمزگشایی اصوات گریه

با تشخیص انواع گریه کودک می توانید بهتر با کودک خود رابطه برقرار نمایید و توانایی بهتری در درک مشکلات کودکتان داشته باشید و همچنین رابطه سالمی با فرزندتان برقرار نمایید.

گریه کودک به چه معنا هستند

نوزادان صداهای مختلف زیادی از خنده گرفته تا غرغر  و غیره را تولید میکنند بیشتر اوقات آنها با خوشحالی در دنیای جدید خود غرق می شوند. با این حال وقتی نیازی به وجود آمد آنها باید به شما اطلاع دهند. بهترین راه برای این کار گریه است زیرا هر بار توجه شما را جلب می کند! همچنین پیشنهاد میشود به مقاله فرایند درک مادران از فرزند خود مراجعه فرمایید.

درک کردن معنی هر صدای گریه چالش برانگیز است. خیالتان راحت خواهد بود که بدانید نوزادان در واقع زبان خاص خود را دارند و جالب است که مهم نیست که کودک شما در کجا متولد شده است. این یک زبان کودک جهانی است و خبر خوب این است که شما به راحتی می توانید آن را یاد بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر به کارگاه روانشناسی رابطه مادر و فرزند مراجعه فرمایید.

تیم در Petit Early Learning Journey (سفر کوچک یادگیری زود هنگام) تمرینات زیادی را درمورد آنچه که هر صدای مختلف نشان می دهد تجربه می کنند. ما دوست داریم آنچه را که تحقیقات و تجربه ما یافته است به اشتراک بگذاریم تا شما نیز یاد بگیرید که گریه های مختلف کودک خود را درک کرده و به هرگونه نیاز آنها را برآورده کنید.

یادگیری از متخصصان

در مطالعات خود با پریسیلا دونستان، خواننده اپرای استرالیایی روبرو شدیم که زبان کودک Dunstan را خلق کرد. او از نوزادان آموخته است که صداهایی که کودک درست قبل از گریه آنها را ایجاد می کند می تواند به ما کمک کند آنچه را که سعی در برقراری ارتباط دارند تعیین کند.

Dunstan در اثر هشت سال تحقیق در سراسر جهان انجام شد و کشف کرد که هر نوزاد از هر نژاد، رنگ و فرهنگ یکی از پنج صدا را قبل از شروع به گریه تولید می کند. حتماَ مقاله فرایند یادگیری زبان در کودکان را مطالعه فرمایید.

Dunstan با حضور در نمایش هایی مانند اپرا و 60 دقیقه تکنیک خود را با مخاطبان سراسر جهان در میان گذاشته است. او طرفداران زیادی از والدین قدرشناس دارد جلسات آموزشی را ارائه می دهد و حتی برنامه ای را توسعه داده است!

طبق گفته Dunstan پنج صدای اساسی وجود دارد که کودک شما درست قبل از گریه تولید می کند :

  • نِه – گرسنگی
  • Eh – باد گلو (آروغ)
  • Eairh – باد شکم
  • هِه – ناراحتی (گرم، سرد، مرطوب)
  • اوه – خواب آلودگی

بیایید کمی عمیق تر به چگونگی تفسیر صدای مختلف کودک خود نگاه کنیم. ما همچنین برخی از مشاهدات دیگری را که در اینجا در سفر یادگیری اولیه Petit انجام داده ایم به اشتراک خواهیم گذاشت. اینها به شما سرنخ های بیشتری می دهد تا به شما کمک کند درک کنید کودک گریان شما سعی دارد چه چیزی را به شما بگوید.

1. نِه برای گرسنگی

یک کودک با استفاده از رفلکس صدا “Neh” به شما می گوید گرسنه هست. صدا هنگام تحریک رفلکس مکیدن تولید می شود و زبان به بالای سقف دهان رانده می شود.

مشاهدات ما : نوزادان همچنین ممکن است سعی کنند دست خود را بخورند یا به سمت شما بیایند. اگر کودک شما شروع به گریه می کند، موزون و شدید است. همانند همه گریه ها هرچه زودتر بتوانید به کودک خود توجه کنید تسکین آن سریعتر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر به پکیج آموزش بازی درمانی کودکان مراجعه فرمایید.

2. Eh برای باد گلو (آروغ)

رفلکس صدا “Eh” به معنای آروغ زدن نوزاد است. ناراحتی ناشی از حباب بزرگی از هوای محبوس شده در قفسه سینه است. کودک با تلاش برای آزاد کردن هوای محبوس شده از طریق دهان به او با صدای “Eh” پاسخ می دهد.

مشاهدات ما : حالت صورت دردناک، لرزیدن، لگد زدن به پا، لرزش دستها و حرکت دادن لگن همه نشانه هایی است که کودک شما باید آروغ بزند. اگر در این زمان بخواهید به کودک شیر بدهید او آن را رد می کند. منطقی است که آنها می خواهند این مشکل رفع شود و چیز دیگری نمی خواهند.

3. Eairh برای باد شکم

اگر نوزادی دچار نفخ شکم شود از رفلکس صدا ‘Eairh’ برای انتقال اطلاعات استفاده می کند. صدا وقتی می آید که هوای محبوس شده قادر به آزاد شدن و رسیدن به معده باشد. در اینجا ماهیچه های روده سفت می شوند تا حباب هوا را به بیرون خارج کنند. این صدا همچنین ممکن است به این معنی باشد که دفع مدفوع در حال انجام است.

مشاهدات ما : اگر صدای اولیه را از دست بدهید و کودک شروع به گریه کند گریه بسیار بلند، شدید و موزون خواهد بود و ادامه خواهد داشت تا باد از بین برود. کودک شما ممکن است پاهای خود را تا شکم بالا بیاورد کمر خود را قوس دهد و به طور کلی ناخوشایند باشد. اگر دفع مدفوع در حال انجام باشد کودک شما زانوها را خم می کند و پاها را به سمت تنه خود می آورد تا به روند کار کمک کند. در این مورد به کارگاه آموزشی نحوه ارتباط با کودک مراجعه فرمایید.

4. هه برای ناراحتی (گرم، سرد، مرطوب)

وقتی نوزادان دچار استرس، ناراحتی یا نیاز به تغییر پوشک می شوند رفلکس صدا “Heh” دارند. این صدا در پاسخ به رفلکس پوست، مانند احساس تعریق یا خارش ایجاد می شود.

آشنایی کامل با اصوات گریه کودک

تشخیص انواع گریه کودک

مشاهدات ما : وقتی کودک احساس ناراحتی می کند گریه او معمولاً ملایم و متناوب است. اگر از آن چشم پوشی کنید ممکن است حجم گریه زیاد شود بنابراین مطمئن شوید که کودک خود را آرام می کنید و به سرعت علت ناراحتی او را تشخیص می دهید.

5. اوه برای خواب آلودگی

بچه ها رفلکس صدا “Owh” دارند تا به شما اطلاع دهند که احساس خستگی می کنند به نظر می رسد شبیه خمیازه است.

مشاهدات ما : اگر وقت چرت زدن باشد کودک شما ممکن است شروع به مالیدن چشم های خود کند. گریه آنها ممکن است آهسته و کم شروع شود و به تدریج از نظر لحن و شدت تغییر کند. اگر کودک شما خسته شده باشد گریه او می تواند شبیه گریه گرسنگی باشد. اگر بتوانید صداها را قبل از گریه متوجه شوید می توانید تفاوت را تشخیص دهید.

چه چیزی برای شما و کودک شما بهتر است؟

اگر لحظه ای وقت بگذارید و به صداهای مختلفی که کودک قبل از گریه از آنها بیرون می آید گوش دهید به زودی می توانید آنها را رمز گشایی کنید. وقتی می فهمید و به آنچه کودک شما سعی دارد به شما بگوید پاسخ می دهید این یک پیوند قوی ایجاد می کند و احساس راحتی عمیق تری به کودک شما می بخشد.

همانطور که پریسیلا دونستان می گوید “بس کن. خوب گوش کن. گوش بده. کودکتان شما را به خاطر آن دوست خواهد داشت. ”

در Petit Learning Journey، ما یک محیط گرم و امن را فراهم می کنیم تا کودک شما در حالی که احساس امنیت و دوست داشتن می کند رشد کند و اکتشاف نماید. همزمان با رشد کودک در کنار همه والدین خوشحال می شویم.

دسته‌بندی‌ها