درک گریه کودک توسط مادر و بررسی واکنش های مغزی

درک گریه کودک توسط مادر و بررسی واکنش های مغزی

درک این که مادران چگونه معنای گریه فرزندشان را متوجه می شوند بسیار سخت است و نیاز به مطالعه فراوان دارد، در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان درک گریه کودک توسط مادر و بررسی واکنش های مغزی را در اختیار شما علاقه مندان به مطالب روانشناسی قرار دهیم، پس اگر شما هم کنجکاو هستید تا بدانید که چگونه مادران می توانند مفهوم گریه های فرزندشان را بفهمند تا انتهای مقاله درک گریه کودک توسط مادر با برنا اندیشان همراه باشید.

درک گریه کودک توسط مادر و بررسی واکنش های مغزی

در مقاله درک گریه کودک توسط مادر نشان می دهیم چه عواملی موجب می شود تا هر مادری بتواند معنای دقیق گریه فرزندش را به راحتی تشخیص دهد.

مغز مادران چگونه به نوزاد گریان پاسخ می دهد

یک مادر به سرعت یاد می گیرد که گریه های بی نظیر کودک خود را تشخیص دهد. مادران می توانند انواع گریه نوزاد خود را تشخیص دهند، فریادی برای زمانی که آنها گرسنه هستند وجود دارد، گریه برای زمانی که آنها ناراحت نیستند و حتی یکی برای زمانی که آنها می ترسند.

در طی چند ساعت پدر و مادر شدن، شما یاد می گیرید که بین گریه های مختلف نوزاد تمایز قائل شوید، و به شما کمک می کند تا برای مراقبت از کودک خود واکنش مناسب نشان دهید. همانطور که مشخص شد، دلیلی وجود دارد که مادران سریعاً گریه های فردی کودک را تعبیر می کنند زیرا مغز مادران در پاسخ به نوزادان در سطح بسیار اساسی سازگار می شود.

درون مغز مادر وقتی کودک گریه می کند

بسیاری از مطالعات جالب در مورد آنچه در مغز والدین هنگام گریه کودک اتفاق می افتد انجام شده است. اگرچه به نظر می رسد این یک روند ساده باشد، به این شکل که کودک گریه می کند و مادر پاسخ می دهد. یک مطالعه در مجله مغز و اعصاب توضیح می دهد که در واقع یک مقدار باورنکردنی از فعالیت مغز و سیستم های مربوطه وجود دارد که برای تولید پاسخ کار می کنند.

مطالعه ای در سال 2011 توضیح داد که هنگام گریه کودک مناطق مختلفی از مغز درگیر می شود. این مطالعه روند چگونگی “روشن و خاموش شدن” مغز مادر را با صدای گریه کودک توصیف کرده است. شامل افزایش قابل توجهی در هورمون دوپامین است که به آمادگی مغز او برای والدین کمک می کند.

سیستم های هورمونی کلیدی هستند

به غیر از دوپامین، هورمون اکسی توسین در تنظیم رفتار مادر در پاسخ به گریه کودک او نقش زیادی دارد. اول از همه، وقتی کودک در حال شیر خوردن است، باعث ترشح اکسی توسین در مادر می شود که این عمل باعث پیوند همدلی می شود و سایر هورمون های “خوب” که به او کمک می کند ارتباط نزدیک با کودک خود برقرار کند.

بسیاری از سیستم های هورمونی نیز به روش های مختلف در سیستم “پاداش” کمک می کنند و در واقع مغز مادر را با هورمون های خوب در پاسخ به مراقبت از کودک خود جاری می کند. این روش طبیعت برای اطمینان از لذت بردن مادر از مراقبت از کودک خود است!

مادران چگونه گریه فرزندشان را درک می کنند

درک گریه کودک

هر مادری متفاوت است

مطالعه ای در سال 2011 همچنین نشان داد که ممکن است در انتشار و تنظیم هورمون در مادران تفاوت هایی وجود داشته باشد. به عنوان مثال مادرانی که زایمان می کردند در واقع واکنش مغزی بیشتری نسبت به گریه کودک خود در 2-4 هفته پس از زایمان نسبت به مادرانی که زایمان نکرده بودند نشان دادند. از طریق یک بخش C این مطالعه همچنین نشان داد مادرانی که از شیر خودشان به. فرزندشان می دهند در مقایسه با مادرانی که از شیر خشک استفاده می کنند، در سطح مغز پاسخگو هستند. این بدان معنا نیست که آنها مادران “بهتری” هستند، اما فقط تفاوت های جزئی هورمونی وجود دارد که شاید برای تولید و تنظیم شیر لازم باشد.

مغز مادر نیز خود را دقیق تنظیم می کند تا فقط به گریه کودک خودش پاسخ دهد. این توضیح می دهد که چرا یک مادر می تواند گریه کودک خود را یاد بگیرد و نه سایر کودکان. آیا می توانید تصور کنید که اگر همه مادران در همه جا گریه های همه نوزادان را پردازش کنند چه اتفاقی می افتد؟ قطعاً این یک اضافه بار حسی برای مغز آنها خواهد بود. به جای اجازه دادن به چنین اتفاقی، مغز مادر به طور خودکار فریاد سایر نوزادان را فیلتر می کند تا بتواند روی فرزند خودش تمرکز کند.

سایر عوامل، مانند اینکه مادری در زندگی خود دچار استرس است، مانند ضربه یا بیماری روانی، ممکن است باعث تداخل در تنظیم هورمون و فعال شدن مغز شود. حتی مواردی مانند مادری که از کودکی مراقب های متفاوتی داشته است، با پاسخگویی کمتری با کودک خودش ارتباط داشت.

تغییرات مغزی در مادران

یک مطالعه جدیدتر در سال 2017 در مجموعه مقالات آکادمی علوم ملی همچنین تأیید کرد که تغییراتی که در سطح مغز در مادران اتفاق می افتد بسیار واقعی است و این برای مادران در سراسر کره زمین اتفاق می افتد. تغییراتی که در مغز مادر ایجاد می شود در پاسخ به گریه کودک، قسمتهایی از مغز او را وادار می کند که حرکت کند و صحبت کند، صداها را پردازش کند و مراقب او باشد. اساساً آنها به او کمک می کنند تا تمام موارد لازم برای مراقبت از نوزاد را انجام دهد. تغییرات مغز در زنان دارای فرزند متفاوت از زنان بدون فرزند است.

سخن پایانی

گریه کودک به معنای واقعی کلمه یکی از اولین راه هایی است که مادر در مورد کودک خود می آموزد. گریه کودک راهی است که می تواند به مادر خود نشان دهد که به عشق و مراقبت نیاز دارد و از آنجا که گریه تنها ابزار نوزاد برای زنده ماندن است، مغز مادر انسان واکنش های بسیار خاصی نسبت به شنیدن گریه نوزاد خود دارد. کودک شما ممکن است به راحتی به شما اطلاع دهد که گرسنه است اما در سطح مغز موارد بسیار بیشتری از آنچه ممکن است تصور کنیم وجود دارد.

دسته‌بندی‌ها