آموزش آرامش درون و رسیدن به آرامش وجودی

آموزش آرامش درون و رسیدن به آرامش وجودی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
60 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان آموزش آرامش درون و روش های رسیدن به آرامش وجودی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی قرار دهیم.

آموزش آرامش درون و رسیدن به آرامش وجودی

در آموزش آرامش درون و رسیدن به آرامش وجودی شما علاقه مندان به مباحث روانشناسی روش ها و تکنیک هایی که کمک می کند تا به آرامش واقعی دست یابید را فراخواهید گرفت.

آرامش درون

امروزه هر کسی در زندگی خود به دنبال آرامش درون است؛ اما دست یابی به این هدف تنها یک آرزو شده است. تکنولوژی و پیشرفت‌های دنیای امروز، زندگی را برایمان آسان‌تر کرده؛ اما بیشتر از هر دوره‌ای دچار استرس و نگرانی شده‌ایم و آرامش از ذهن و جسمان دور شده است. برای موفق شدن نیاز به آرامش و شادی درونی داریم.

شرط اصلی این که در کارهایمان به موفقیت برسیم، داشتن آرامش و شادی در زندگی است. هرمن کین (Herman Cain) می گوید: “موفقیت رمز شادی نیست، شادی رمز موفقیت است. اگر هر کاری را که انجام می دهی دوست داشته باشی، حتماً موفق خواهی شد.”

اما چطور برای موفق شدن، می توان به شادی و آرامش درونی دست یافت؟

هر کاری نیاز به آموزش و مهارت دارد، برای شاد بودن نیز باید راه آن را بیابیم. راه‌های زیادی وجود دارد که به ما یاد می دهد چطور در شرایط سخت و پر استرس روزمره، آرامش خود را حفظ کنیم. در ادامه 40 راه حل آسان را به منظور پیدا کردن آرامش متذکر می شویم. این کارها خیلی سخت و عجیب نیست و به ما می آموزد که چقدر آسان می توان به دستاوردهای کوچک و در پی آن به شادی‌های بزرگ رسید. تنها باید روی زندگی خود تمرکز کنید و در این راه صادق باشید.

«آرامش فکر، نداشتن مشکل در زندگی نیست، بلکه توانایی کنار آمدن با مشکلات است.»


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی مثبت در زندگی


من هم مثل خیلی آدم‌های دیگر، سالهای زیادی از زندگی‌ام را نفهمیده بودم که آرامش درونی یک انتخاب است. مطمئن نیستم چه فکر می‌کردم. شاید باور نداشتم که کسی بتواند یک آرامش درونی ماندگار داشته باشد. می‌دانستم که احساس آرامش خودم همیشه موقت بوده است.

زندگی من فراز و نشیب‌های زیادی داشته است. موقعیت‌های سخت زیادی برایم پیش آمده بود که باید با آنها کنار می‌آمدم. فکر می‌کنم باور داشتم که آرامش درونی را فقط قدیس‌ها و راهب‌ها می‌توانند به دست آورند، یا آنهایی که زندگی تارک دنیا را انتخاب می‌کنند که لازم نیست با مشکلات روزمره دست و پنجه نرم کنند.

در دنیای خودم سردرگم بودم و نمی‌دانستم وقتی همیشه مشکلی در زندگی‌ خودم یا آنهایی که دوستشان دارم وجود دارد، چطور می‌توانم به آرامش برسم.

درواقع، تصورم این بود که دنیا سراسر چیزهای منفی است که در روزنامه‌ها می‌خوانم، در تلویزیون می‌بینم و از دیگران می‌شنوم.

اینها چیزهایی هستند که احساسات شما را درگیر می‌کنند – اخبار زن گمشده‌ای که به قتل رسیده، تراژدی بچه‌ای که توسط یک راننده مست کشته شده، تعداد آدم‌های بی‌خانمان، سونامی که جان هزاران نفر را می‌گیرد و …

بعد ماجراهایی که به خانه خودم نزدیک‌ترند — شوهر دوستم که به سرطان مبتلا شده و پزشک‌ها گفته‌اند تا سه ماه دیگر بیشتر زنده نیست، پدرم که دچار فراموشی شده، ازدواج دوستم که در حال فروپاشی است، همه اتفاقاتی که قلبم را جریحه‌دار می‌کنند.

در زندگی شخصی‌‌ام هم، احساساتم با کنترلی که حس می‌کردم روی شادی و خوشبختی‌ام دارم، بالا و پایین می‌رفت. حس عروسک خیمه‌شب‌بازی را داشتم و بارها و بارها از خودم می‌پرسیدم، «چطور وقتی احساساتم بالا و پایین می‌رود، می‌توانم آرامش قلبی داشته باشم؟»

پذیرش داشته باشید

پذیرش برای آرامش روح و ذهن حیاتی است ؛ پذیرش اینکه ضمانت هایی در جهان وجود دارد و یادگیری تحمل عدم اطمینان، جهش بزرگی در آرامش است. تمایز بین آنچه می توانید و نمی توانید کنترل نمی شود.

آگاهی

هنگامی که آگاه هستیم، ما در حال حاضر هستیم و از پنج احساس مان آگاهیم:لمس، طعم، دید، شنیدن و بوییدن. احساسات خود را درگیر کنید و این، زمان را برای نگرانی و فکرهای منفی کمتر می کند.

عشق به خود

هرچه بیشتر ما خودمان را دوست داشته باشیم، آرامش ذهنی بیشتر می شود ؛ ما بیشتر خودمان را قبول میکنیم و احساس بهتری خواهیم داشت، مهم نیست که چه وضعیتی داریم. نا امنی کمتری را تجربه میکنیم و در نتیجه آرامش درونی و ذهنیمان افزایش مییابد.

با خودتان روراست باشید

این یکی دیگر از عناصر حیاتی آرامش درونی ذهنی است ؛ هنگامی که کاری می کنیم، به نحوی که احساس می کنیم و فکر می کنیم، رفتار می کنیم. وقتی که خودمان را می بینیم و اینکه چگونه جهان ما را می بیند، یکسان است، ما همکاری می کنیم.مشکلات زمانی بوجود می آیند که ما خودمان را یک راه می بینیم، اما جوری رفتار کنید که دوست دارید ببینید.راه هایی را برای حفظ آرامش درونیتان پیدا کنید.

کمتر نگران باشید

ما ظاهرا چیزی بین 30،000 تا 75،000 فکر در روز داریم که 80% آنها به طور تصادفی – بی معنی هستند.یاد بگیرید که نگرانی های خود را هر زمان که وارد ذهنتان می شوند، دور کنید و در جهت آرامش ذهنی و روحیتان به آنها بال و پر ندهید.

جسور باشید

شما حق دارید که در اینجا حضور داشته باشید و به دیگران احترام بگذارید. هنگامی که تسلیم می شویم، به خودمان آسیب می رسانیم ؛ جسور بودن به معنای حالت تهاجمی داشتن به افراد نیست در عوض، این مسئله کاملا در مصالحه انجام می شود.

از ذهن خود بگویید

نگران این نباشید که بگویید به چه چیزی فکر میکنید این رویکردی است که باعث جسور بودنتان می شود. دنبال چیزی باشید که در زندگی خود می خواهید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.