پکیج کامل موسیقی های آرامش بخش برای کاهش اضطراب

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
1 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان پکیج کامل موسیقی های آرامش بخش برای کاهش تنش و اضطراب را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به موسیقی درمانی قرار دهیم.

پکیج کامل موسیقی های آرامش بخش برای کاهش تنش و اضطراب

در پکیج کامل موسیقی های آرامش بخش برای کاهش تنش و اضطراب مجموعه کاملی از موزیک هایی که کمک می کند تا به آرامش اعصاب دست یابید در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

موسیقی های آرامشبخش تأثیرهای زیادی روی جنبه‌های مختلف زندگی ما دارد.از تأثیر روی رفتارهای ما گرفته تا تغییر دادن شرایط روحی و حال‌هوایمان در تمام لحظات زندگی. البته برای تجربه‌ی احساسات و رفتارهای مختلف بایده به موسیقی‌های متفاوتی گوش کنیم.

موسیقی مدیتیشن می‌تواند به ما کمک کند با روحمان ارتباط برقرار کنیم و درک خوبی از نیازهای روحمان پیدا کنیم. تا جایی که می‌توانیم از آن برای درمان مشکلات سلامتی و بیمار‌های مختلف روحی و حتی جسمی استفاده کنیم.

گوش کردن به موسیقی سرگرم‌کننده است، اما آیا ممکن است موسیقی درمانی به سلامتی شما هم کمک کند؟ موسیقی می‌تواند منبع خوبی برای لذت بردن و خرسندی باشد، اما تحقیقات درباره فواید موسیقی از نظر علمی همچنین نشان داده است که موسیقی درمانی در روانشناسی فایده‌های زیاد و مختلفی هم دارد.

این که موسیقی می‌تواند روی افکار، احساسات و رفتار تاثیر بگذارد، غافلگیرکننده نیست. اگر شما هم با گوش کردن به موسیقی راک مورد علاقه‌تان به هیجان می‌آیید، یا گاهی موقع اجرای موسیقی زنده اشک در چشمان‌تان جمع شده است، پس به خوبی قدرت موسیقی در منقلب کردن احساسات و عواطف و ایجاد انگیزه را درک می‌کنید. اما تاثیرات روانی موسیقی می‌تواند بسیار قوی‌تر و گسترده‌تر از آنچه فکر می‌کنید باشد. «موسیقی درمانی» مجموعه کارهایی برای بهبود سلامت افراد از نظر احساسی، کمک به بیماران برای کنار آمدن با استرس و افزایش سلامت کلی است. حتی برخی از محققین اشاره می‌کنند که سلیقه شما در موسیقی می‌تواند باعث درک ابعاد متفاوت شخصیت شما شود.

موسیقی های آرامشبخش چیست؟

این تصور که موسیقی مدیتیشن محدود به زمانی است که بخواهیم مدیتیشن انجام دهیم تصور درستی نیست. موسیقی مدیتیشن می‌تواند در انجام فعالیت‌های زیادی به ما کمک کند.مثلاً برای افزایش بهره‌وری ذهنمان در زمان مطالعه، یا برای افزایش تمرکز در زمان کار.

در زمان‌های قدیم، یعنی زمانی که هنوز موسیقی مدیتیشن با این نام شناخته نمی‌شد اما مردم بخش‌های مختلف دنیا از تأثیرات آن اطلاع داشتند، از این نوع موسیقی برای تقویت حواس و کندوکاو در اعماق ذهن افراد استفاده می‌شد. جالب است بدانیم که حتی اصطلاح موسیقی مدیتیشن هم به معنای روانکاوی است.

خیلی از ما تصور می‌کنیم که مدتیشن موضوعی است که در چند دهه‌ی اخیر در دنیا باب شده و حتی خیلی‌هایمان معتقدیم مدیتیشن یک جور ژست روشنفکرانه و به اصطلاح خودمان کلاس گذاشتن است. اما مدیتیشن در تاریخ باستان فرهنگ‌های مختلف دنیا سابقه‌ی طولانی دارد.

در بسیاری از فرهنگ‌های بومی، برای پرستش خدایان خود از نوع خاصی از موسیقی استفاده می‌کنند. شامان و شفادهنده‌ها در آمریمای لاتین برای شفا و سحر و جادوی خود از شعر و ترانه‌هایی استفاده می‌کنند که امروزه به نام مدیتیشن می‌شناسیم.همچنین مسیحیان هم در زمان ستایش وعبادت خدا و برگزاری مراسم‌های آیینی خود به موسیقی‌های خاصی شبیه به مدیتیشن گوش می‌دهند.

موسیقی درمانی

بسیاری از مردم تصور میکنند که گوش فرا دادن به موسیقی می تواند به خوابیدن کمک کند آیا واقعا چنین است؟ بعضی متخصصان این تفکر را قبول دارند اما معتقد هستند انتخاب نوع موسیقی نیز بسیار اهمیت دارد.

موسیقی که تن ملایمی دارد میتواند به سیستم بدن برای رسیدن به مرحله خواب کمک بهتری کند اما اگر به موسیقی هایی که دارای شدت و انرژی بیشتری هستند گوش فرا دهید شانس راحت تر خوابیدن شما کم می شود.

در یک بررسی افراد حدود چهل و پنج دقیقه قبل از خواب به یک آهنگ آرام بخش گوش می کنند.

این بررسی نشان داد که سرعت موسیقی نیز بر این امر موثر خواهد بود. محققان دریافتند که موسیقی با ریتم حدود 60 ضربه در دقیقه به افراد کمک می کند تا راحت تر بخوابند، چرا که زمانی که فرد شروع به خوابیدن می کند ضربان قلب نیز هماهنگ با موسیقی کند می شود.

موسیقی‌های آرامش بخش چه فوایدی دارد؟

بر طبق مطالعات موسیقی از فرکانس‌های متفاوتی تشکیل شده که می‌توانند روی فرکانس مغز ما اثر بگذارند. هنگامی که ما موسیقی گوش می‌دهیم، ذهنمان تلاش می‌کند فرکانس آن چه را که گوش می‌دهیم تقلید کند. فرکانس و طول‌موج‌های مختلف اثر متفاوتی روی ذهن انسان دارند. مثلا وقتی کسی به موسیقی آرامش‌بخش گوش می‌دهد احساس آرامش و تسکین یافتگی پیدا می‌کند و در مقابل زمانی که به موسیقی شاد گوش می‌دهد، احساس شادابی و هیجان را تجربه می‌کند.

مزایای موسیقی مدیتیشن

کاهش استرس

این نوع موسیقی می‌تواند سطح استرس افرادی را که اضطراب و شلوغی زیادی را در زندگی تجربه می‌کنند کاهش دهد یک مطالعه نشان داده است افرادی که در مکان‌هایی کار می‌کنند که به صورت مداوم موسیقی آرامش‌بخش پخش می‌شود، نسبت به افرادی که دائماً موسیقی تند گوش می‌دهند، سطح استرس پایین‌تری را تجربه می‌کنند.

کاهش ضربان قلب

گوش دادن به موسیقی می‌تواند تأثیر زیادی را بر سیستم قلبی، عروقی و تنفسی افراد بگذارد و باعث تسهیل گردش خون در بدن ما شده، و به کاهش ضربان قلبمان کمک کند. طبق تحقیقات موسیقی مخصوص مدیتیشن باعث آرامش قلب می‌شود. علاوه بر این، موسیقی آرام می‌تواند به آرام کردن کودکانی که دائماً بی‌قراری می‌کنند هم کمک کند.

بهبود بیماری‌ها با کمترین هزینه

موسیقی مدیتیشن را با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توانیم پیدا کنیم. بنابراین بدون صرف هیچ هزینه‌ای می‌توانیم از مزیای درمانی این نوع موسیقی برای درمان انواع مشکلات روحی و فیزیکی استفاده کنیم.

درمان بی‌خوابی

موسیقی برای مدیتیشن با آرام کردن ذهن و بدن باعث می‌شود بتوانیم راحت‌تر بخوابیم. فراموش نکنیم که خواب راحت و آرام بسیاری از مشکلات جسمی ما را برطرف می‌کند.

از بین بردن وزوز گوش

مطالعات نشان داده است افرادی که مشکل وزوز گوش دارند، با گوش دادن به موسیقی‌های آرام مانند مدیتیشن تا حد زیادی بهبود می‌یابند.

تخلیه‌ی ذهن و افزایش تمرکز

احتمالاً مهم‌ترین تأثیر این نوع موسیقی تخلیه‌ی ذهن از افکاری است که مانع تمرکز ما می‌شوند. اگر روزانه زمان کوتاهی در حد ۳۰ دقیقه را برای انجام تکنیک‌های ساده‌ی مدیتیشن اختصاص دهیم، بعد از گذشت مدت کوتاهی اثرات عجیب آن را بر میزان تمرکز و بهره‌وری ذهنمان خواهیم دید.

به طور کلی قدرت موسیقی برای تسکین بدن و ذهن از مدت‌ها پیش شناخته شده و موسیقی مدیتیشن شکلی از موسیقی است که برای آرامش ذهن و بدن طراحی شده است.بنابراین اگر تا به حال فرصتی برای تجربه‌ی آن نداشتیم الان زمان خوبی است که چند دقیقه‌ای وقت بگذاریم و به چند آهنگ مناسب برای مدیتیشن گوش کنیم تا خودمان تأثیر آن را ببینم.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.