سمینار قدرت مغز از جو دیسپنزا به صورت کامل

سمینار قدرت مغز از جو دیسپنزا به صورت کامل
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
500 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از سمینارهای آموزشی با عنوان سمینار قدرت مغز از جو دیسپنزا به صورت کامل و کاربردی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به سمینارهای موفقیت قرار دهیم.

سمینار قدرت مغز از جو دیسپنزا به صورت کامل و کاربردی

در سمینار قدرت مغز از جو دیسپنزا به صورت کامل و کاربردی به صورت جامع با قدرت مغز و کارهایی که به وسیله آن قادر به انجامشان هستید آشنا خواهید شد.

استوارت سیتون می گوید: مغز انسان غیرمعمول ترین و ناشناخته ترین ابزاری ست که در اختیار بشر قرار گرفته است.

اگر بخواهیم یک مغز انسان را وزن کنیم، به وزنی نزدیک به ۱.۴ تا ۱.۵ کیلوگرم می رسیم و این عدد به سایز و وزن شخص بستگی خواهد داشت. به هیچ وجه تصور نکنید که مغزهای بزرگتر کارایی بیشتری داشته و دقیق تر عمل می کنند. اتفاقا طبق تحقیقات مغزهای کوچک تر توانایی های بیشتری دارند و یا حداقل صاحب آن ها می تواند استفاده ی بهتری از مغز خود داشته باشد.

بیشتر ما از دوران کودکی مان شنیده ایم که یک فرد معمولی کمتر از یک دهم توانایی مغز خود را مورد استفاده قرار می دهد. در ادامه ی این ادعا با خود می اندیشیدیم که اگر می توانستیم ۹۰ درصد دیگر مغز را نیز به کار بگیریم، چه اتفاقات شگفت انگیزی رخ می داد!

به گفته ی دانشمندان مغز انسان قادر است ۲۰ میلیون محاسبه را در ثانیه به انجام برساند.

با خود تصور کنید که ما در یک روز خوب و زمانی که در شرایط ایده آل روانی و ذهنی قرار داریم، چند محاسبه را ظرف یک ثانیه می توانیم انجام دهیم؟ ۲؟ ۳؟ این بدان معنی ست که ما تنها از ۰.۰۰۰۰۰۰۱ درصد از توانمندی مغزمان استفاده می کنیم.

سمینار قدرت مغز از جو دیسپنزا

از خصوصیات اصلی انسان، توانایی فوقالعاده‌ی او در فکرکردن است؛ به‌خصوص توانایی او در تفکر درباره‌ی نحوه‌ی فکرکردن خود، شاید از بی‌نظیرترین و انسانی‌ترین ویژگی‌های اوست. همان‌طور که انسان با افکار و اندیشه‌های خیالی و غیرمنطقی، مایه‌ی اضطراب و نگرانی خود را فراهم می‌کند، از طریق تفکر صحیح و منطقی نیز می‌تواند خود را از شر ناراحتی‌های خویش، رها سازد.

اکثر ما انسان‌ها، اینگونه فکر میکنیم که تمام فعالیت‌های فکری، محاسباتی، ادراکی و فرا حسی ما از طریق مغز انجام میشود. این تعریف کاملا درست نیست و البته کاملا غلط هم نیست.

مغز انسان تشکیل شده از آب و چربی است، همان طور که اطلاع داریم، آب دارای حافظه است، آب کلمات و انرژی‌های مثبت و منفی را به خوبی درک میکند، نام خدا را از نام شیطان تشخیص میدهد و … در داخل قشر مغز انسان، نورون‌هایی وجود دارد، که شکل ظاهری آن‌ها مانند ریشه‌های درخت است.

تله پاتی

بعضی وقت‌ها پیش اومده که خواستیم به کسی تلفن بزنیم، به محض تلفن کردن طرف مقابل گفته که اتفاقا همین الان میخواستم بهت تلفن کنم، یا همین الان تو فکرت بودم. این اتفاق رو ما تله پاتی می‌نامیم. اما اگر به این موضوع از نظر علمی نگاه کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

دانشمندان این موضوع رو بر روی فرزندان دو قلوی بسیاری انجام دادند که در لحظه‌ی تولد این فرزندان رو از هم جدا کردند، زمانی که فرزندان بزرگ شدند، با اینکه در خانواده‌های متفاوت و مکان متفاوتی بزرگ شده بودند، اما بیش از ۵۰ درصد علاقه‌ها و افکار اون‌ها با هم مشابه‌ها بوده. بسیار مشاهده کردیم که در زمان‌هایی، به ناگه، دلشوره‌ای شدید بهمون دست میده، این اتفاق بیشتر در مادر‌ها اتفاق میفته، مادر به یکباره میگه، دلشوره دارم، بچم، زنگ بزن بچم ببین کجاست، تماس که میگیریم متوجه میشیم اتفاقی برای شخص مورد نظر افتاده. عجیب اینکه مادر چطور این اتفاق رو حس کرده!

اما قدرت های نهان مغز انسان کدامند؟

اما قدرت های نهان مغز انسان کدامند؟ فکر می کنید می دانید که در ذهن شما چه می گذرد؟ اگر فکر می کنید که پاسخ این سوال را می دانید، سخت در اشتباه هستید. بیشتر اتفاقات و فرآیندهایی که در مغز شما رخ می دهد، مربوط به زندگی ناخودآگاه می باشد. یعنی درست جایی که فروید به عنوان قرارگاه اصلی ترین آرزوهای بشر از آن یاد می کند.

فروید معتقد است مغز بشر دارای مهارت بی نظیری برای کار کردن است، که نیازی به مشارکت آگاهانه ندارد.

اما چطور می توان به این بخش های تیره و ناشناخته ی مغز دست یافت. این درست همان چیزی ست که دانشمندان روی آن متمرکز شده و سعی در شناختش دارند.

آیا به راحتی به خواب می روید؟ بخش ناخودآگاه مغز شما در حال فعالیت است!

قدرت‌های ذهن و مغز

تجربه‌ی جالب دیگر دانشمندان این بود که، مادری رو از فرزند خود جدا کرده و چندین کیلومتر دور‌تر از مادر نگه داشته اند. درست در زمانی که بچه شروع به گریه کردن میکنه، ترشح شیر در سینه‌های مادر نیز دیده میشد. این امر، به علت وحدت ذهن مادر و ذهن فرزند با یکدیگر است؛ که پیغام‌هایی رو به یکدیگر ارسال و دریافت میکنند. از این رو است که میگیم ذهن یک گیرنده دارای شعور، درک و تکامل است.

مغز انسان و هوش

هوش را می توان به عنوان یک توانایی ذهنی عمومی برای استدلال، حل مسائل و یادگیری تعریف کرد. با توجه به ماهیت کلی هوش، توابع شناختی آن مانند ادارک، توجه، حافظه، زبان یا برنامه ریزی استخراج می شوند.

بر اساس این تعریف، اعتبارسنجی هوش می تواند در آزمون های استاندارد با کسب نمرات متفاوت، پیش بینی هایی از سطح عملکرد خود ارائه دهد. این پیش بینی ها می توانند شامل مواردی از قبلی موفقیت تحصیلی، عملکرد شغلی، سلامتی و طول عمر باشند.

درک مفصل از مکانیسم های مغز که بر پایه ی این توانایی ذهنی عمومی باشند، می توانند مزایای فردی و اجتماعی قابل توجهی را به همراه بیاورند.

مطالعات ساختاری و کاربردی نوروفیزیکی عموما از یک شبکه ی اطلاعاتی پشتیبانی می کنند. این همان شبکه ای ست که بر پایه ی توابع شناختی مربوط به ادراک، حافظه ی کوتاه مدت و زبان شکل گرفته است. ماهیت توزیع شده ی این شبکه و دخالت آن در طیف گسترده ای از توابع شناختی، با ماهیت یکپارچه ی اطلاعات متناسب است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.