تست افسردگی بک به همراه نمره گذاری و تفسیر

تست افسردگی بک - به همراه نمره گذاری و تفسیر کامل

در این بخش از پایگاه دانش فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از موضوعات روانشناسی با عنوان تست افسردگی بک به همراه نمره گذاری و تفسیر کامل را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما هم تصمیم دارید تا به صورت تخصصی تفسیر پرسشنامه افسردگی بک 21 سوالی را یاد بگیرید پیشهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید و آموزش را قدم به قدم مطالعه نمایید تا به صورت کامل تفسیر را یاد بگیرید.

تست افسردگی بک به همراه نمره گذاری و تفسیر کامل

در تست افسردگی بک به همراه نمره گذاری و تفسیر کامل به صورت کامل شما علاقه مندان به رشته روانشناسی و رواندرمانی را با آزمون مورد نظر آشنا کرده و تمامی مواردی که برای سنجش افسردگی به آن نیاز دارید را بیان می کنیم.

تفسیر پرسشنامه افسردگی بک 21 سوالی

افسردگی دارای جلوه های گوناگونی است که افراد به اسانی از تشخیص آن غافل می شوند. این اختلال دارای طیف وسیعی از نشانه ها از قبیل سر درد، یبوست، کم شدن اشتها، کمر درد یا فقط خستگی مزمن است. این تست به شما در رسیدن به این مهم کمک می کند. در این پرسشنامه 21 سوال مطرح شده و هر سوال از چهار عبارت تشکیل شده است. هر یک از این عبارت ها در هر سوال بیان کننده حالتی از شخص است.

شما باید عبارت های هر گروه را به ترتیب و با دقت بخوانید سپس در هر گروه عبارتی را انتخاب کنید که بهتر از همه طرز احساس کنونی شما را بیان می کند. یعنی آنچه را که درست هم اکنون احساس می کنید. پس از انتخاب داخل دایره را تیک بزنید. اگر در هر سوال بیش از یک عبارت را وصف خود می دانید، سعی کنید عبارتی را که ممکن است بیشتر درباره شما صادق باشد را انتخاب کنید. اگر از بین دو یا چند عبارت مربوطه به یک گروه نتوانستید انتخابی را به عمل آورید به حدس و گمان متوسل شوید در هر صورت هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید. آزمون افسردگی بک ۲۱ سوالی مخصوص افراد بالای 16 سال است.


پیشنهاد ویژه: درمان شناختی رفتاری اختلال افسردگی


ابتدا به هر سوال فقط یک جواب مطابق با روحیات خود بدهید و در پایان به تفسیر جدول مراجعه کنید.

امتیاز دهی به سوالات به صورت 0- 1- 2- 3 می باشد.

تست افسردگی بک به همراه نمره گذاری و تفسیر کامل

تست افسردگی بک به همراه نمره گذاری و تفسیر کامل

تست افسردگی بک به همراه نمره گذاری و تفسیر کامل

تست افسردگی بک به همراه نمره گذاری و تفسیر کامل

تفسیر پرسشنامه افسردگی بک 21 سوالی

ابتدا باید نمره ها را با هم جمع کنید

تفسیر تست افسردگی بک

در صورتی که امتیاز شما از 17 بالاتر بود، بهتر است با روان شناس یا روان پزشک مشورت کنید.

دانلود فایل پی دی اف تفسیر پرسشنامه افسردگی بک 21 سوالی

تهیه و تنظیم: میترا نمازی

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی

دسته‌بندی‌ها