فیلم آموزش کامل نکات کاربردی ادبیات در کنکور

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
650 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی کنکور با عنوان فیلم آموزش کامل نکات کاربردی ادبیات در کنکور را جهت دانلود در اختیار تمامی علاقه مندان به ادبیات و همچنین شرکت کنندگان کنکور کارشناسی قرار دهیم.

فیلم آموزش کامل نکات کاربردی ادبیات در کنکور

در فیلم آموزش کامل نکات کاربردی ادبیات در کنکور شما شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی به صورت جامع با نکات بسیار با اهمیت و کاربردی برای تست زنی درس ادبیات در کنکور آشنا خواهید شد.

اولین چیزی که بعد از گشودن دفترچه چشماتون رو نوازش میکنه سوالات ادبیاته . درسی که تقریبا واسه کسی غول نیست چون حداقل همه فکر میکنن زبان خودشونه و کم و بیش بلدن وقراره درصد بالایی بیارن ولی واقعا درسته ؟

مشخصات درس ادبیات در کنکور چیست ؟

ادبیات اولین و مهم ترین درس دفترچه عمومی‌کنکور سراسری است

و تست‌های ۱ تا ۲۵ دفترچه عمومی‌را شامل می‌شود.

دلیل اهمیت این درس سه چیز است:

  • ضریب ۴ در دروس عمومی
  • اولین درس دفترچه است، بنابرابن پاسخ یا عدم پاسخگویی آن در روحیه داوطلب موثر است
  • زبان مادری خودمان است، پس با کمی‌دقت میتوانیم امتیاز کامل این درس را بگیریم

در درس ادبیات ۲۵ تست داریم که باید آنها را در ۱۸ دقیقه پاسخ دهیم.

بنابراین باید بودجه بندی سرفصل‌های این ۲۵ تست را بدانیم تا با استراتژی به جنگ آنها برویم.

بودجه بندی سوالات ادبیات در کنکور سراسری

مباحث ادبیات کنکور و تعداد تست هر مبحث به شکل زیر است:

املا و لغت                 ۵ تست

تاریخ ادبیات              ۳ تست

 آرایه ادبی                 ۳ تست

 زبان فارسی              ۵ تست

قرابت معنایی             ۹ تست

بودجه بندی تست‌های ادبیات در کنکور سال‌های متوالی تقریبا به همین شکل بوده ، بنابراین باید ادبیات را به شکل مبحثی یا موضوعی مطالعه کرد.


پیشنهاد ویژه : پکیج کامل آموزش زبان ویژه کنکور کارشناسی


کتب ادبیات سال دوم و سوم

دارای حدود 13 سوال در کنکور هستند .این کتب به خصوص در درس های ابتدایی تر دارای متن های ساده و روانی هستند که با بیرون کشیدن نکات مهم و املایی و معنایی برخی کلمات دشوار اون ها نیازی به مطالعه ی مجدد این دروس نیست . بنابر این از دروسی مانند گلدسته ها و فلک ان چه که اهمیت دارد قسمت تاریخ ادبیات قبل از درس و معانی و املای کلمات و برخی نکاتی است که معلمتون به اونا اشاره کردند و شما هم همون جا یادداشت کردید . پس در یک دستورالعمل کلی اغلب متون کتب دوم و سوم نیاز به مطالعه ی دقیق مجدد ندارند. البته باید یه توضیح کوچیک بدم و اینکه ممکنه از جملات این کتب برای سوالات زبان فارسی استفاده بشه پس اشنایی با متون قطعا مفیدتر خواهد بود. اما بخش مهم این دو کتاب اشعار ، معانی و اعلام هستند.

شعرهای این دو کتاب مهمترین منابع تست از این دو کتاب هستند (تقریبا حدود 6 سوال از 9 سوال قرابت  )

در قدم اول چیزی که اهمیت داره و الفبای این قسمت محسوب میشه اینه که شما بتونین معنی و مفهوم شعر رو بفهمین و بتونین تو یه جمله بیانش کنین . مثلا این بیت درباره ی بی وفایی دنیاست و حتی برای بعضی بیت هایی که دشوار هستند کنارشون این مفاهیم رو یادداشت کنین.

و قدم دوم هم فهمیدن ( و نه دونستن ) آرایه های اشعار کتاب هست و باید همه رو بتونین متوجه بشین که چه ارایه ای و چرا داره و یادتون باشه که بسیاری از ارایه های اشعار کنکور متشابه اشعار کتاب هستند .

قسمت اعلام و لغات هم که نیاز به توضیح نداره که از همون کتاب باید خیلی خوب خونده بشن و نیاز به کتاب تست خاصی هم نیست . تیپ جدید سوالات اعلام و لغات کاملا نشون میده که تمام معانی واژه ها و اعلام رو باید تو ذهتنون داشته باشین و گرنه برای مثال با ندونستن معنی یک واژه از 10 واژه (مشابه سوال 1 کنکور 92 تجربی) جواب رو غلط میزنین.

برای عملکرد بهتر در ادبیات پیشنهاد می شود به صورت مبحثی به مطالعه این درس بپردازیم

1. قرابت معنایی : مهم ترین قسمت ادبیات کنکور است که 35% آن را شامل می شود.

کل مبحث قرابت معنایی کنکور بر پایه تقریبا 20 تا 25 مفهوم کلی از ابیات مانند: تقابل عقل و عشق، سختی عشق، بازگشت به اصل خویش،غنیمت شمردن وقت و… استوار است که با تمرین زیاد و بالا بردن درک ادبی از مفاهیم کلی می توان به راحتی به مباحث این بخش پاسخگو بود.باید به این نکته توجه کرد  که تحول به راحتی ایجاد نمی شود و تلاش مستمر تا کنکور است که منجر به نتیجه می شود.

2. املاء ولغت: تسلط در این بخش نیازمند آن است که به طور پیوسته و در بازه های زمانی کوچک به مطالعه آن پرداخته شود.برای یادگیری املای لغات بهترین راه توجه به معنی آنهاست. لازم به ذکر است که لغات انتهای کتاب همیشه مورد توجه طراحان بوده است.

3. زبان فارسی : این قسمت از ادبیات جزو بخش هایی است که داوطلب می تواند با تکیه بر آن از بسیاری از رقبا سبقت بگیرد، چون بسیاری از داوطلبان از پاسخ دهی به سوالات این بخش،مخصوصا مبحث تکواژ و واژه، خودداری می کنند.
روش مطالعه زبان فارسی شامل دو مرحله است: مرحله اول شامل مطالعه قسمت های حفظی و دستوری کتاب درسی است. در مرحله بعد باید به نکات ریز هر مبحث در قالب تست توجه کرد. باید دقت کرد که زبان فارسی یک درس مهارتی است و این مهارت با حل تمرین به دست می آید.

4. آرایه های ادبی : بخشی از ادبیات است که تنها با حفظ کردن نمی توان به تست های چالشی اش پاسخ داد لذا برای کسب آمادگی مناسب در این مبحث، تنها و تنها  تمرین و تست زیاد است که به دانش آموز کمک خواهد کرد.

5. تاریخ ادبیات : بهتر است این بخش را به صورت تصویر سازی شده به خاطر سپرد، همچنین روش رمز گذاری نیز کمک کننده است. زیرا با این روش مطالب به حافظه بلند مدت منتقل خواهند شد و تا مدت ها فراموش نخواهد شد.

با تلاش کافی و حل تست ها و تمرین های استاندارد برای هر یک از بخش های ذکر شده ، می توان به نتیجه ی دلخواه در این درس رسید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.