کارگاه آموزش مهندسی آرزوها و رسیدن به آنها

کارگاه آموزش مهندسی آرزوها و رسیدن به آنها
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
90 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش مهندسی آرزوها و رسیدن به آنها را برای دانلود در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

کارگاه آموزش مهندسی آرزوها و رسیدن به آنها

مدرس آموزش کارگاه آموزش مهندسی آرزوها و رسیدن به آنها به صورت کامل در ارتباط با مهندسی و مدیریت آرزوها آموزش می دهد، ایکه افراد چگونه می توانند به اهداف و آرزوهای خود در زندگی برسند.

آرزو چیست؟

به فکری که در ذهن انسان ذوقی را بوجود میاورد که با رسیدن به آن رشد شخصیتی و اجتماعی شکل میگیرد و فرد با کوشش و تلاش میتواند به ان برسد آرزو میگویند.

این تعریف بهترین تعریف از آرزو است.که به روایتی میتواند یکی از دلایل خلقت هم باشد و به روایتی دیگر میتواند یکی از اهداف زندگی انسان هم باشد.خدا به حدی مهربون و عادل است که خودش اجازه این رو به ما میده که زمین بازی رو هم خودمون انتخاب کنیم.میگه بنده ی من من میخواهم تو رو رشد بدم.دوست داری به چی برسی؟ یا به اصطلاح آرزوت چیه!؟بنده میگه میخواهم معلم بشم.میگه خوب تو مسیری که میخواهی معلم شی کلی امتحان ها میدی و کلی چیزها یاد میگیری و کلی رشد میکنی.سر آخر هم معلم شدی هم رشد کردی.بعدش آرزو بعدی آرزو بعدی و…


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش مدیریت اعتراض مشتری

نکته جالب اینجاست که اگر شما آرزویی رو تو ذهنتون پرورش میدهید خدا یقینا لیاقتش رو تو شما دیده که این فکر رو در اختیارتون گذاشته.نکته (((از انجایی که من یک وسواس ذهنی دارم و به این راحتی ها قانع نمیشوم.وقتی از لفظ آرزو استفاده میکنم منظورم آرزوی درست و با توجه به تعریفی بود که ارائه دادم و جلوتر درباره آرزوهای غلط صحبت خواهم کرد.))) هیچ وقت خدا در دل یک کرم خاکی آرزوی رییس جمهور شدن را قرار نمیدهد.و همین آرزو بیانگر توانایی و لیاقت و استعداد انسان است. به قول مولانای جان:

کین طلب در تو گروگان خداست

زانک هر طالب به مطلوبی سزاست

جهد کن تا این طلب افزون شود

تا دلت زین چاه تن بیرون شود

حال به سراغ آرزوها غلط میرویم.نکته (((عموما در احادیث آرزوی خوب را “دعا” و ارزوی غلط را “ارزو” معنی کرده اند.)))

مهندسی آرزوها

۱_خوب تعریف آرزو را به خاطر بسپارید و به ان دقت کنید. به فکری که در ذهن انسان ذوقی را بوجود میاورد که با رسیدن به آن رشد شخصیتی و اجتماعی شکل میگیرد و فرد با کوشش و تلاش میتواند به ان برسد آرزو میگویند.(برای درک بهتر حتما مبحث هدف در زندگی را مطالعه و گوش کنید)

۲_ هلو هلو بپر تو گلو نداریم!یعنی اینکه من آرزو دارم یه شب مفت مفت ۱۰۰۰ میلیارد بره توجیبم آرزو نیست.

۳_آرزو هایی طولانی و دراز مدتی که انسان فکر کنه ۲۰۰ سال زندست ممنوع! عموم روایات و معصومین ما با این مورد به شدت مشکل دارند.چون در این صورت انسان اولا یادش میره که یه روز میمیره!!! و باید ببریش ۱۰۰ تا ویدیو مرگ های واقعی رو تو یوتیوب بهش نشون بدی که طرف باور کنه که مرگ هست!مثل خیلی از مسئولین ۱۳۹۶ ایران و دنیا که از این دست هستند.طرف نه مرگ میفهمه نه حق مردم نه انصاف هیچی!!!آرزوی دور و دراز با عقل جور در نمیاد.همش میره تو فاز توهم!یک داستانی در این مورد براتون تعریف میکنم.

روزی حجاج‌بن یوسف ثقفی در بازار گردش می‌کرد، شیرفروشی را مشاهده کرد، با خود صحبت می‌کند در گوشه‌ای ایستاد و به گفته‌هایش گوش داد می‌گفت این شیر را می‌فروشم درآمدش فلان قدر خواهد شد استفاده آن‌را با درآمدهای آینده روی هم می‌گذارم تا به قیمت گوسفندی برسد یک میش تهیه می‌کنم هم از شیرش بهره می‌برم و بقیه درآمد آن سرمایه تازه‌ای می‌شود بالاخره با یک حساب دقیق به این‌جا رسید که پس از چند سال دیگر سرمایه‌داری خواهم شد مقدار زیادی گاو و گوسفند خواهم داشت. آن‌گاه دختر حجاج بن یوسف را خواستگاری می‌کنم.آن مرد اضافه کرد پس از ازدواج با او شخص با اهمیتی می‌شوم اگر روزی دختر حجاج از اطاعتم سرپیچی کند با همین لگد چنان می‌زنم که دنده‌هایش خورد شود، همین‌که پایش را بلند کرد به ظرف شیر خورده به زمین ریخت.

امام علی(ع) نیز میفرمایند: «آرزوهاى دراز دیدگان بصیرت را نابینا مى‌کند». نوع انسان ها باور نمی‌کنند که به آرزوهای خود دست نمی‌یابند مگر به هنگام مرگ زیرا به تعبیر امام علی(ع) به هنگام رسیدن مرگ، آرزوها رسوا می‌شوند.

۴_زندگی شما همین مدیریت آرزوهاست.وباید با رسیدن به یک آرزو.آرزوی بعدی را بهتر و بلندتر در نظر بگیرید.نه اینکه در همه ی عمرتون به دنبال یک دلخوشی دست نیافتنی خودتان را نابود کنید و زندگی رضایتمندانه ای نداشته باشید.

۵_ آرزو باید در چارچوب قوانین هستی باشه.این دنیا مدیر و سازنده دارد.آرزوی شما نباید خارج قوانین باشه.که اگر باشه شما در هیچ شرایطی به آن نمیرسید.مثلا شما آرزو دارید از شهر الف پرواز کنید شهر ب .نمیشه خوب!خدا برای شما بال نذاشته که!یا بخواهید قوانین جاذیه رو ندید بگیرید.خوب نمیشه.دنیا کلی قانون داره که وظیفه پیامبران و امامان آموزش همین قوانین بوده.در دوره رایگان معمار ذهن تعدادی از این قوانین به شما آموزش داده شده است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.