حذف موانع زندگی از برایان تریسی به صورت کامل

حذف موانع زندگی از برایان تریسی به صورت کامل
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
500 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان حذف موانع زندگی سمیناری آموزشی از برایان تریسی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به سمینارهای برایان تریسی قرار دهیم.

حذف موانع زندگی سمیناری آموزشی از برایان تریسی

در سمینار حذف موانع زندگی برایان تریسی به شما می آموزد که چگونه مانع هایی که در زندگی تان وجود دارد را حذف کرده و به خواسته هایتان برسید.

موانع و محدودیت ها ازنظر بسیاری از افراد اصلی‌ترین دلیل برای توقف، تلاش نکردن و ناامید شدن از ادامه راه هستند.

اما برخلاف دیدگاه عموم به نظر من این موارد می‌توانند بهترین ابزارها برای یافتن مناسب‌ترین مسیر و حرکت به سمت موفقیت باشند.

ما در زندگی و روند تربیتی‌مان در خانه و مدرسه یاد می‌گیریم که مانع و محدودیت یعنی توقف و عدم حرکت. البته در موارد مختلفی مانع باعث عدم حرکت می‌شود ولی در مسیر زندگی اصولاً مانعی به این معنا و مفهوم وجود ندارد و هر مانعی را می‌توان به شکلی از پیش رو برداشت.

من هم مثل همه افراد دیگر با موانع، مشکلات و محدودیت‌های متعددی در زندگی مواجه شده‌ام ولی هر بار که تلاش کرده‌ام تا با تغییر مسیر یا تقلایی بیشتر از آن‌ها عبور کنم، درنهایت مسیر بهتر و لذت‌بخش‌تری در مقابلم قرار گرفته که بهتر از مسیر قبلی بوده است.


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی طردشدگی و درمان آن


روش های حذف موانع زندگی

درواقع بسیاری از اوقات وجود موانع و محدودیت‌ها باعث بهتر شدن مسیر زندگی‌ام شده است.همهٔ ما این تجربه را داشته­‌ایم که در برخورد با موانع احساس ناامیدی بکنیم. استرس و نگرانی ما را فرا می­‌گیرد و فکر می‌­کنیم راهی برای بیرون‌رفتن از این وضعیت نیست. اما همیشه راهی هست. در قدم اول باید نگرش و شیوهٔ تفکرمان را تغییر دهیم. باید تفکرمان را تغییر بدهیم تا زندگی‌مان تغییر بکند.

اگر فکر کنیم زندگی­‌مان بهتر نمی­‌شود، بهتر نخواهد شد. پس اول باید باور داشته باشیم تا همه چیز در اطراف ما شروع به تغییر کند. با این حال نمی‌­توان همین‌جا متوقف شد. به‌همان میزان که تغییر تفکر ضروری است، عملکرد خود را نیز باید تغییر دهیم. حالا که طرز فکر و عملکرد مشخصی داریم، بیایید بر روی بهترکردن بخش‌­های مختلف زندگی نگاه دقیق‌تری داشته باشیم.

خودتان و احساسات خود را کنترل کنید

قدم اول در مواجه با هر مشکلی حفظ خونسردی و آرامش است. اغلب اوقات افراد وقتی در مسیر خواسته‌هایشان با مانعی برخورد می کنند به‌شدت ناراحت و عصبانی می‌شوند. این واکنش کاملاً طبیعی هست چراکه  هیچ‌کدام از ما دوست نداریم چیزی بین ما و اهداف زندگی‌مان قرار بگیرد و به‌محض اینکه چیزی می‌خواهد مانع رسیدن ما بشود عصبانی می‌شویم و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهیم.

مثال

حتماً کودکانی را دیده‌اید که وقتی خواسته‌ای دارند و پدر و مادر با آن‌ها مخالفت می‌کنند کودک چه واکنشی نشان می‌دهد او شروع می‌کند به گریه کردن و پای خودش را به زمین کوبیدن چون یک مانع از نوع مخالفت بین آن و خواسته‌اش قرارگرفته است. همین واکنش هم دقیقاً برای ما است اما تفاوتی در این مورد وجود دارد این هست که خودمان هم تصمیم‌گیرنده هستیم و هم اجراکننده و به همین خاطره که ممکن است در همان حالت خشم و عصبانیت تصمیماتی بگیریم که برایمان گران تمام شود.بنابراین این خیلی مهم است که در چنین مواقعی روی احساسات خودتان کنترل داشته باشید که خوشبختانه این مورد اکتسابی است و با تمرین و یادگیری مهارت‌های لازم به‌خوبی می‌توانید از پس این موارد بربیایید.

اقدام اول برای کنترل احساسات جهت از موانع زندگی

برای کنترل احساسات خود بهتر است که اولین قدم به‌صورت موقتی از موقعیتی که در آن قرار دارید فاصله بگیرید و بهتر است که یک مدت‌زمانی خودمتان را سرگرم کاری دیگر کنید و این کار به آرام شدن و تصمیمی گیری بهتر خیلی کمک می‌کند. می‌توانید خودتان مشغول فعالیت‌هایی مثل شنا کردن، دویدن، دوچرخه‌سواری ملاقات باکسی که احساس خوب به شما می‌دهد و… کنید.

اقدام دوم برای کنترل احساسات جهت از موانع زندگی

مورد بعدی این هست که وقتی‌ که آرامش پیدا کردید ببیند آیا اتفاقی که افتاده و یا مانعی که سد راه شما قرارگرفته همان‌قدر که در ابتدا فکر می‌کردید بزرگ و سخت است یا نه. اغلب اوقات در واکنش‌های اولیه موضوع را خیلی بزرگ‌تر از چیزی که در واقعیت است برداشت می‌کنیم.

اقدام سوم برای کنترل احساسات جهت از موانع زندگی

قدم بعدی پرسیدن سؤال از خودتان است که آیا راه دیگری وجود دارد تا من به خواسته خودم برسم و یا نه (راهی وجود دارد که خیلی سریع بتوانم از این مسئله به وجود آمده عبور کنم یا نه) در چنین مواقعی بهتر است مسئله را از جهات دیگر موردبررسی قرار دهید.اگر خودتان به‌تنهایی نمی‌توانید مسائل بالا را پیش ببرید حتماً از کسی که در این زمینه تجربه دارد مشورت بگیرید تا از موانع به وجود آمده به‌راحتی عبور کنید.

برای عبور از موانع درصدد کنترل همه‌چیز نباشید

یک مسئله ای که تقریباً همه درگیر آن هستیم اینکه وقتی مشکلی به وجود می‌آید می‌خواهیم همه‌چیز را خودمان کنترل کنیم که این شدنی نیست و گاهی برخی مسائل از کنترل ما خارج هستند.با این تعاریف بررسی کنید و ببیند در اتفاقی که پیش‌آمده چه چیزی در کنترل شما است و چه چیزی نیست.

اغلب اوقات ما در مواردی خودمان را درگیر می‌کنیم که خارج از کنترل ما هستند و این مورد باعث می‌شود تا زمان و انرژی خود را از دست بدهیم و زمان بیشتری در آن شرایط محدود کنند سپری کنیم.بنابراین ببینید چه قسمت از مانع به وجود آمده در کنترل شما هست و هنگامی‌که آن قسمت را پیدا کردید تمرکز خودتان را فقط بر روی آن قسمت بگذارید و بقیه موارد را رها کنید تا راهی برای حل آن پیدا کنید.

از دیگران کمک بگیرید

اغلب ما در وجود خودمان از درخواست دادن و کمک گرفتن از دیگران ترس داریم و این ترس هم می‌توانید از مسائل دیگری مثل ترس از قضاوت شدن، ترد شدن، نه شنیدن و یا آگاهی اوقات هم به خاطر غرور  یا دلایل این‌چنین از درخواست دادن و کمک گرفتن از دیگران اجتناب می‌کنیم.اما گاهی در زندگی به مواردی برخورد می‌کنیم که برای عبور از آن‌ها حتماً به کمک دیگران نیاز داریم و خودمان به‌تنهایی نمی‌توانیم از سد مشکل به وجود آمده عبور کنیم.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.