معرفی فعالیت های ورزشی کودکان معلول برای حفظ سلامتی

معرفی فعالیت های ورزشی کودکان معلول برای حفظ سلامتی

برای بهبود سلامتی فعالیت های ورزشی بسیار مهم بوده و در خصوص کودکانی که دارای معلولیت ذهنی هستند نیز این امر بسیار موثر می باشد، در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان معرفی فعالیت های ورزشی کودکان معلول برای حفظ سلامتی را در اختیار شما عزیزان علاقه مندان به مقالات علمی قرار دهیم، پس تا انتهای مقاله فعالیت های ورزشی کودکان با برنا اندیشان همراه باشید.

معرفی فعالیت های ورزشی کودکان معلول برای حفظ سلامتی

در مقاله معرفی فعالیت های ورزشی کودکان معلول توضیح می دهیم که این افراد چه ورزش هایی را می توانند انجام دهند و چگونه با چالش های موجود در این زمینه مقابله نمایند.

فعالیتهای ورزشی برای کودکان دارای معلولیت ذهنی

کودکان دارای معلولیت ذهنی (که ممکن است شامل سندرم داون، سندرم X شکننده ، و سایر تاخیرهای شناختی یا ناتوانی ها باشد) به فعالیت بدنی نیاز دارند همانطور که همسالان معمولاً در حال رشد آنها چنین کاری می کنند. ورزش می تواند به اعتماد به نفس بچه ها کمک کند و به آنها کمک کند تا بچه های دیگر جامعه را بشناسند (و بالعکس). به ویژه در کودکان مبتلا به سندرم داون آمادگی قلبی عروقی برای بهبود سلامتی بسیار مهم است. نوجوانانی که مبتلا به سندرم داون هستند دو تا سه برابر بیشتر از همسالان خود بدون سندرم داون، چاق هستند.

کودکان مبتلا به سندرم داون می توانند با چالش هایی روبرو شوند که می تواند ورزش را دشوارتر کند، از جمله ضعف بینایی و تعادل ، کم شدن میزان عضلات و انعطاف پذیری بیش از حد. بین 10 تا 20 درصد از افراد مبتلا به سندرم داون دارای بی ثباتی آتلانواکسیال یا AAI هستند ، این امر از هم راستایی دو مهره در گردن است. این بیماری با عکسبرداری با اشعه ایکس تشخیص داده می شود. پزشکان ممکن است برخی محدودیت های ورزشی را در افراد مبتلا به AAI به دلیل خطر آسیب نخاعی توصیه کنند.

معرفی فعالیت های ورزشی برای کودکان دارای معلولیت ذهنی

پیاده روی، دوی نرم، دوچرخه ثابت، اسب سواری و رقص همگی به کودکان دارای معلولیت ذهنی توصیه می شود. اما بسیاری از ورزش ها و انواع دیگر ورزش وجود دارد که بسته به علاقه و توانایی کودک ، می تواند کارساز باشد. پار المپیک یک برنامه ورزشی اختصاص داده شده به افراد دارای معلولیت است که بیش از 32 گزینه برای ورزش های فردی و تیمی ارائه می دهد. بچه ها می توانند برای سرگرمی و یادگیری مهارت های جدید و همچنین رقابت با همسالان در شهر خود و سراسر جهان بازی کنند.

کودکان دارای معلولیت چه ورزش هایی می توانند انجام دهند

فعالیت های ورزشی کودکان معلول

برای شرکت در ورزش ایمن و موفقیت آمیز، کودک شما باید قبل از اینکه چیز جدیدی را امتحان کند ، از پزشک اجازه بگیرد. معلمان و مربیان باید صبور باشند و بسیاری از تظاهرات (نشان دادن به جای گفتن) و تشویق را ارائه دهند زیرا یادگیری مهارتهای جدید بلافاصله برای کودکان دارای معلولیت دشوار است.

داشتن کودک برای ورزش با یک دوست اغلب انگیزه ایجاد می کند. ثبت پیشرفت در یک نمودار نیز امکان پذیر است تا آنها بتوانند پیشرفت های خود را مشاهده کنند.

برای کودکان دارای معلولیت ذهنی یک برنامه ورزشی یا تناسب اندام پیدا کنید

با پزشکان، معلمان و درمانگران کودک خود مشورت کنید و از آنها بخواهید تمرین ها و فعالیت هایی را که می توانید در خانه انجام دهید پیشنهاد دهند. همچنین می توانید از تیم فرزند خود و همچنین والدین دیگر بچه های با نیازهای ویژه در مورد لیگ های ورزشی و سایر برنامه ها بخواهید که آنها را امتحان کنید.

این توصیه در مورد مطابقت فرزند شما با ورزش مناسب در مورد هر بچه ای صدق می کند. همچنین می توانید پیوندهای زیر را به برنامه های ورزشی و لیگهایی که مخصوص کودکان با نیازهای ویژه طراحی شده اند دنبال کنید.

برای گزینه ها و منابع بیشتر ، مرکز ملی فعالیت بدنی و ناتوانی را امتحان کنید ، که دارای لیست قابل جستجو از صدها برنامه ورزشی و اردوگاه های تطبیقی (تنیس، ماهیگیری، اسکوبا و موارد دیگر) است.

دسته‌بندی‌ها